Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Gledali smo: Prometej
3D katastrofa potrošenog filmaša koji zaista više nema ništa pametnog za reći

Gledali smo: Prometej

1 2 3 4
  • #16
    6 1

    postova:13
    nitro @ 6.6.2012. 19:52

    sudeći po traileru mislim da će film biti odličan,a što se tiče kritičara"sto ljudi sto ćudi"

  • #17
    2 2

    postova:59
    scheilinkin @ 8.6.2012. 17:06

    Film je remek delo, ko misli drugačije taj ili nije baš normalan ili je čitao spoilere i onda se razočarao misleći da ti spoileri ipak nisu 100% istiniti. Takođe primećujem da ljudi misle da je ovo alien prequel, sam Ridley je rekao da nije. film je jedino u istom "svemiru" kao i Alien ali nastavak na prometheus nikako nije Alien već Prometheus 2 za koji postoji velika šansa imajući u vidu završetak.

  • #18
    4 0

    postova:1
    domagoj klaić @ 8.6.2012. 18:24

    Prometheus

  • #19
    1 0

    postova:9
    gogim @ 9.6.2012. 21:23

    nisam pogleao još film, ali se nadam da ću biti jako zadovoljan poslije, kao i uvijek poslije filma di je ridley ili njegov brat imao prste, dati 1. filmu, neznam , mora da si jako razočaran nečim drugim , a ne filmom i šta želim reći, kad me zanima neki film, pročitam kritiku kritičara, ali se vodim najviše po komentarima običnih ljudi, gledaoca koji ostavljaju komentare ispod, i procjenim po njima najviše.kritičaru moj dati 1. ridleyu i nazvati glumce da nemaju pojma,i nazvati katastrofom i promašajem, pa i da je tako loš, bar bi imao malo milosti zbog ranijih remek dijela. svašta si ljudi danas dopuštaju.

  • #20
    2 0

    postova:9
    gogim @ 9.6.2012. 21:28

    nisam pogleao još film, ali se nadam da ću biti jako zadovoljan poslije, kao i uvijek poslije filma di je ridley ili njegov brat imao prste, dati 1. filmu, neznam , mora da si jako razočaran nečim drugim , a ne filmom i šta želim reći, kad me zanima neki film, pročitam kritiku kritičara, ali se vodim najviše po komentarima običnih ljudi, gledaoca koji ostavljaju komentare ispod, i procjenim po njima najviše.kritičaru moj dati 1. ridleyu i nazvati glumce da nemaju pojma,i nazvati katastrofom i promašajem, pa i da je tako loš, bar bi imao malo milosti zbog ranijih remek dijela. svašta si ljudi danas dopuštaju.

  • #21
    8 1

    postova:1
    191x7 @ 11.6.2012. 21:58

    Neprofesionalno odrađena recenzija filma. Nije li otkrivanje radnje (takozvano spojlanje) jedna od stavki koju si recenzent filma (ili kritičar) ne bi trebao dopustiti?

    Ovdje je odmah na početku sve iznešeno, otkriveno. Žao mi je onoga tko ovu recenziju pročita.

    Ne posjeduje li film uz priču/radnju (koja možda i jest najbitnija stavka) još i zvučne i vizualne efekte? Što je pak s kvalitetom promocije filma? Mišljenja sam da te sve elemente treba uzeti u obzir pri donošenju konačne ocjene. Prema trailerima i pročitanim recenzijama je bih rekao da film odnosi barem ocjenu 3 od 5 pa makar mu i samo efekti podizali ocjenu. Dati 1 od 5 filmu ovakvog tipa meni nije pojmljivo, za tako nisku ocjenu film bi trebao biti totalni trash u svakom pogledu...

  • #22
    2 1

    postova:560
    crnisokol @ 12.6.2012. 12:38

    Ne posjeduje li film uz priču/radnju (koja možda i jest najbitnija stavka) još i zvučne i vizualne efekte? Što je pak s kvalitetom promocije filma?

    Ostalo ok, ali kakve veze pobogu ima promocija filma sa njegovom kvalitetom??

  • #23
    5 1

    postova:1
    dražen šincek @ 12.6.2012. 23:43

    Film je osrednji i ništa više, daleko od nekog remek-djela. Svaka čast Scott-u, čak sam i Robin Hood-a prožvakao, ali toliko nelogičnosti i scena koje izgledaju bezidejno nabacane i nerazrađene stvarno nisu nešto čime bi se Scott mogao pohvaliti. Veliki sam simpatizer njegovih filmova, ali ovime je stvarno zalutao. Film na kraju daje dojam: zar je to to?!

    Plus: atmosfera, početak filma i nabrijavanje, gluma Fassbendera (mada i on u nekim dijelovima djeluje nelogično, ali takvu je ulogu dobio i takav scenarij)

    Minus: sve ostalo (gluma-neloša skupina glumaca, no nikako se nisu uklopili u film i upotpunili atmosferu; previše nelogičnosti - moglo bi mu se oprostiti da je početnik, ali to je ipak Scott; šminka - definitivno me to još najviše iznenadilo -Guy Pearce preloše uređen i izgleda ko na filmovima iz 70.-tih)

    Sve u svemu za pogledati, da, ali kad stigne na torrente u malo boljoj kvaliteti da se vidi kamo je Scott krenuo sa svojom idejom.

    Trošiti na kino ulaznicu, 3D i Extreme, ne isplati se.

    Nisam imao velika očekivanja, a izašao sam van mlakog mišljenja, mišljenja da je jedna predobra ideja upropaštena i da je sve moglo biti puno bolje i trebalo biti bolje s obzirom da je čika Ridley ovo sve nam pripremio. Eto nažalost, ali više od 3.5 od 5 mu ne mogu dati, a i ova ocjena je samo zbog ljubavi prema Ridley-evom opusu, inače bi bila čista trojka.

  • #24
    4 3

    postova:12
    besi @ 13.6.2012. 22:11

    Evo pogledo sam film u kinu i mogu rec da je film vrlo dobar, pogotovo ako ste fan SF-a..
    Film na kraju ima nerazjasnjenih pitanja ali  posto se snima nastavak nadam se da ce to sve bit malo jasnije u nastavku...

    Ali sve u svemu film je jako dobar..

  • #25
    2 4

    postova:2
    moordrak @ 18.6.2012. 0:31

    Očekivao sam vizualnu poslasticu u kojoj se jasno razaznaju svi elementi kvalitetne naracije, a dobio sam mlaku, po neznam koji put recikliranu tematiku aliena, bez glave i repa.   

    Ako nešto mrzim onda su to nedorečene misli. Ovo "remek-djelo" sigurno nitko neće pamtiti po priči jer treba biti uistinu talnentiran pa toliko besmislica upakirati u dva sata.  Multimilijunski multimedijalni efekti jedino su što  najnoviji isprdak razvikanog hoolywoodskog filmmakera za milimetar izdiže iznad razine totalnog promašaja. Nisam imao visoka očekivanja kada sam ušao u kino dvoranu no nisam očekivao uskrsnuće odavno ispucanog u vakuum, sprženog, raznesenog, spaljenog, i raskidadanog aliena. Dalo bi se prožvakati sve nedostatke da nema nekoliko završnih scena. Zadnjih desetak minuta Prometheusa do kraja su upropastili ionako klimavu priču udarivši pečat već viđenog.     

    Ako ste očekivali posve novi, kultni  SF sa novom tematikom, napetom radnjom i kvalitetnom glumom, prevarili ste se. Ništa od navedenog nije ostvareno. Prosječan, čak na momente dosadan film bez duše, bez likova koje možete zavoljeti.  Na skali od 0 do 5, jedva tri. Gledljivo jednom. Šteta. Ideja je bila dobra.

  • #26
    2 2

    postova:1
    nenoi @ 21.6.2012. 0:35

    pogledao sam fil i sve što je kritičar rekao je apsolutno istina!

  • #27
    1 4

    postova:405
    karakteran @ 21.6.2012. 8:55

    pogledao sam fil i sve što je kritičar rekao je apsolutno istina!

    to sam i ja pomislio čim sam pročitao ove postove. samo se ekipa boji priznat istinu, ali postovi nekolicine forumaša koji su imali dovoljno hrabrosti da ne lažu sami sebe otkrili su mi koliko uradak vrijedi. naravno da sam ga i ja mogao pogledati potpuno besplatno kad god sam htio, ali kad vidim oznaku SF ili još gore SF/Horror to je znak za izbjegavanje. plus toga iz postova se jasno da isčitati da je film (potpuni?) promašaj čemu onda maltretirati sebe?

    poanta: treba imat hrabrosti i priznat sebi istinu, a to većina forumaša ovdje nije u stanju. osim toga boje se da i ne navuku bijes većine. da li je u pitanju fetišizam? ili su možda svi oni hard core obožavatelji ove tematike pa im je film zaista super? nebitno.

    lijep pozdrav i pošto ste se u većini složili da je ovo kvalitetan uradak želim vam da takav nivo kvalitete imaju i svi slijedeći filmovi kako bi što više uživali u filmskoj umjetnosti. 

  • #28
    1 1

    postova:167
    apex @ 21.6.2012. 15:01
    evo i ja sam ga imo prilike jučer pogledat u kinima i moram priznat da se slažem s djelom ekipe kojem se film nije svidio.. R. Scotta stvarno cijenim i poštujem sve njegove filmove (osim Robin Hooda) al nakon kaj sam pogledo ovaj film (da sad ne pišem kaj su svi već napisali) ostaje mi samo jedno jedino pitanje..i to nema nikakve veze s radnjom filma..moje pitanje je..Kaj mu je ovo trebalo? Film nije baš tolko loš..dao bi mu maksimalno 5/10..al taj film nije u rangu njegovih prijašnjih ostvarenja..nažalost!
  • #29
    2 2

    postova:405
    karakteran @ 21.6.2012. 15:28

    tebi 5/10 "nije loše"?!? po meni sve ispod 6/10 je loše. šestica je nešto kao dovoljan, sve ispod toga za mene je neprolazan, a gradacija ispod petice samo označava koji je stupanj šrota u pitanju.

    ja doduše ocjenjujem od 1-5 lakše mi je, navikao sam tako, ali bacim pokoju ocjenu od 1-10 nije greda.

  • #30
    1 0

    postova:167
    apex @ 21.6.2012. 17:19
    reko sam da film nije baš tak loš..znači tvojim riječnikom film mi nije smeće..al mi niti nije bogzna kaj..od 1-5 dao bi mu nategnutu trojku..treba vidjet kak će nastavke uklopit u orginalnog Aliena
1 2 3 4
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala