Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 3 4 5 ... 8 9 10
  • #31
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 2.2.2011. 21:25


    Oj, oj, oj, ajd uspori malo, Zvončice! I ti mi se čini da gubiš malo živce.

    Evo da prevedem Ayin komentar: film gledan iz današnje perspektive (gdje, ako se u prvih 10 minuta SF filma ne dogodi supernova, nema dobar zaplet) je DEFINITIVNO usporen. Fala bodu da je snimljen prije, koliko ono... 40 godina kada je takvo nešto moglo proći, i u ovom slučaju upravo zahvaljujući specijalnim efektima. Zbog nove tehnike koja je bila korištena u filmu, samo snimanje filma je bilo SF. Ali radnja - pobogu, gdje?


    bozoli


    Bozoli, tebi i svima ljubiteljima efekata evo filma iz 1980-te,

    https://mojtv.hr/forum/tema/1/658/1/flash-gordon.aspx#post14848

    a ima i serije iz 1936-te 

    vrlo lako su shvatljive. 

  • #32
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 2.2.2011. 21:36

    Gorlock, maknuli su video sa jutjuba...

    Anyway, nije da kao da je radnju ovdje ne znam kako teško shvatiti. (aka: I ain't stupid, you know.) Samo nije nešto. Knjigica mi je bolja. Nekako se malo više uživim dok čitam. Mašta radi svašta.

  • #33
    0 0

    postova:666
    doom @ 2.2.2011. 21:41
    ja citam tak malo komentare i.....film mozda nema radnju tipcnu kak ostali filmovi ....ali film puca od poruka i pokazivanja teznje samog covjeka prema necemu visemu ....nemrem vjerovati da tak se lincuje jedan film koji je snimljen prije mnogo mnogo godina i za ono vrijeme film je presavrseni....a kaj se tice samoga filma tj njegove radnje koju tu ocito pol ljudi nekuzi je sto puta bolji od avatara koji mi je manje od solidnog filma(kaj se tice radnje)...znate onu ..."sta je pjesnik htio reci!?!?............DA CITATE IZMEDU REDAKA!!".............nekad je bolje kad nedobite sve na pladnju!!
  • #34
    0 1

    postova:2916
    gorlock @ 2.2.2011. 21:44

    Gorlock, maknuli su video sa jutjuba...

    Anyway, nije da kao da je radnju ovdje ne znam kako teško shvatiti. (aka: I ain't stupid, you know.) Samo nije nešto. Knjigica mi je bolja. Nekako se malo više uživim dok čitam. Mašta radi svašta.


    bozoli

    Video nije maknut, samo klikni na whatch on youtube.

    A što se tiče filma 2001 - u ovom slučaju je film nadmašio knjigu, C. Clarka inače volim. 

     Evo malo wiki - o filmu https://hr.wikipedia.org/wiki/2001:_Odiseja_u_svemiru_%281968%29

    Moja favorite knjiga C. Clarka: 

  • #35
    0 0

    postova:54
    zvone @ 2.2.2011. 23:13


    Oj, oj, oj, ajd uspori malo, Zvončice! I ti mi se čini da gubiš malo živce.

    Evo da prevedem Ayin komentar: film gledan iz današnje perspektive (gdje, ako se u prvih 10 minuta SF filma ne dogodi supernova, nema dobar zaplet) je DEFINITIVNO usporen. Fala bodu da je snimljen prije, koliko ono... 40 godina kada je takvo nešto moglo proći, i u ovom slučaju upravo zahvaljujući specijalnim efektima. Zbog nove tehnike koja je bila korištena u filmu, samo snimanje filma je bilo SF. Ali radnja - pobogu, gdje?


    bozoli


     Film DEFINITIVNO nije usporen, nije loš, nije smeće, ili što već nisam procitao do sada. Film je u svakom pogledu fenomenalan, alegoričan i poticajan. To što, kako ti kažeš, danas ako u "prvih deset minuta filma nema supernove," film određenom krugu konzumenata ne valja, definitivno nije ni Clarkova ni Kubrickova krivica. Kakvu radnju imaju Bunuelovi filmovi, masa ljudi ne podnosi Lyncha jer nema cvrstu ni jasnu radnju, pa sto? Izrazajna sredstva filma su daleko jaca i mocnija, od puke provokacije nadbubrežne žljezde da upumpa u krvotok hrpu adrenalina, kakvu reakciju izaziva Rambo serijal na primjer. Očito je da nisu svi filmovi za sve ljude, ali sto bi se sad trebao ispricavati jer volim Odiseju, Excalibur ili recimo Amarcord? Niti jedan od navedeneih filmova ne nudi neku narocitu radnju, svi su poprilično usporeni po današnjim standardima, ali su upisani u sve knjige koje se bave filmom kao umjetnoscu.

    Kako uopce ozbiljno raspravljati o takvom filmu s nekim tko uopce pokusava povuci relaciju izmedju Zvjezdanih staza i Odiseje!? (Iako i ja volim Zvjezdane staze, SG i vecinu SF-a)

    PS: i daj se suzdrzi od pretvaranja mog imena u zenske izvedenice, djetinjasto je.  Wink

  • #36
    0 1

    postova:2916
    gorlock @ 2.2.2011. 23:27

    Kako uopce ozbiljno raspravljati o takvom filmu s nekim tko uopce pokusava povuci relaciju izmedju Zvjezdanih staza i Odiseje!? (Iako i ja volim Zvjezdane staze, SG i vecinu SF-a)

    zvone


    E sad se opet ja moram nadovezati.

    NEKE epizode Zvjezdanih staza  (starijih epizoda) imaju snažnu priču i mogu biti poveznica sa filmom, pa sam pokušao svekolikom pučanstvu približiti film na taj način. 

    A ti Zvonac i ja bi imali zajedničkih tema na 2001 odiseju u svemiru uz koju bi pretresli vjerujem i hrpu drugih tema koje bi pronašli kao poveznicu na ovaj film. 

    A sa kvazi ljubiteljima filma SF-a, se neću upuštati u ozbiljnije rasprave o ovome filmu. 

    A što se tiče ovog filma, on je mnogo više od SF-a. 

  • #37
    0 0

    postova:1962
    aya @ 2.2.2011. 23:32

    Hajde, hajde, gorlock, nemoj se sada uvlačit.....Innocent....

    @ zvone, ja sam inače veliki ljubitelj Bunuelovih i Lynchovih filmova, a gle čuda - ne sviđa mi se Odiseja, ergo - ne volim Kubricka. To je moje pravo. I kaj bumo sad? A vjeruj mi da nisam umno osiromašena i da slušam Beethovena, a i ne samo slušam....

    Ostatak, odisejoljupci možemo raspravit i na chatu.....

  • #38
    0 0

    postova:54
    zvone @ 3.2.2011. 11:04

    Hajde, hajde, gorlock, nemoj se sada uvlačit.....Innocent....

    @ zvone, ja sam inače veliki ljubitelj Bunuelovih i Lynchovih filmova, a gle čuda - ne sviđa mi se Odiseja, ergo - ne volim Kubricka. To je moje pravo. I kaj bumo sad? A vjeruj mi da nisam umno osiromašena i da slušam Beethovena, a i ne samo slušam....

    Ostatak, odisejoljupci možemo raspravit i na chatu.....


    aya


    Ma sve 5 aya, ja fakat ne znam zasto si se osjetila uvrijedjena. Nisu moji argumenit bili ad hominem vec si ti postavila jednu tezu s kojom se, eto, nisam mogao sloziti. Ja te ne poznajem, novi sam na forumu i siguran sam da nisi umno osiromasena Wink ali mislim kako ćeš se složiti sa mnom kako su kić, neukus, šund, danas postali sveopci trademark. Pa pogledaj sto se snima, kakva nam je domaca produkcija, a sjeti se marušićeve serije U registraturi, babajine Breze, ma da ne nabrajam..  Sto danas imamo? Nasu malu kliniku? hrvatske Bracne vode (kakav masakr   Cry )?

    Ako im i pobjegne nesto dobro (ovako na pamet, serija Zakon koja je imala izvrstan stih magnus - bunkerovskog humora) to se gasi, gledanost je sve, a kvaliteta izgleda nema publiku. 

    Hocu reci, nisam se nikad petljao u ukus drugih, ali agresija neukusa i njegovo sirenje po svim medijima poprima kancerogene razmjere.

    Mene sve ovo sto se desava danas podsjeca na film Idiocracy, ak si ga gledala, shvatiti ces sto mislim, ako nisi, pogledaj ga, dobar je.  Wink

    gorlock@ A što se tiče ovog filma, on je mnogo više od SF-a. 

    Sve si sažeo u jednoj rečenici. Apsolutno se slažem. Cool

     

  • #39
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 3.2.2011. 13:11


     Film DEFINITIVNO nije usporen, nije loš, nije smeće, ili što već nisam procitao do sada. Film je u svakom pogledu fenomenalan, alegoričan i poticajan. To što, kako ti kažeš, danas ako u "prvih deset minuta filma nema supernove," film određenom krugu konzumenata ne valja, definitivno nije ni Clarkova ni Kubrickova krivica. Kakvu radnju imaju Bunuelovi filmovi, masa ljudi ne podnosi Lyncha jer nema cvrstu ni jasnu radnju, pa sto? Izrazajna sredstva filma su daleko jaca i mocnija, od puke provokacije nadbubrežne žljezde da upumpa u krvotok hrpu adrenalina, kakvu reakciju izaziva Rambo serijal na primjer. Očito je da nisu svi filmovi za sve ljude, ali sto bi se sad trebao ispricavati jer volim Odiseju, Excalibur ili recimo Amarcord? Niti jedan od navedeneih filmova ne nudi neku narocitu radnju, svi su poprilično usporeni po današnjim standardima, ali su upisani u sve knjige koje se bave filmom kao umjetnoscu.

    Kako uopce ozbiljno raspravljati o takvom filmu s nekim tko uopce pokusava povuci relaciju izmedju Zvjezdanih staza i Odiseje!? (Iako i ja volim Zvjezdane staze, SG i vecinu SF-a)

    PS: i daj se suzdrzi od pretvaranja mog imena u zenske izvedenice, djetinjasto je.  Wink


    zvone


    Većina onoga što kažeš stoji, ali da film nije usporen nikako...mada to ne mora biti minus ali film definitivno jest usporen

    evo gledam malo što je sve Kubrick snimio...Full Metal Jacket mi je definitivno najbolji od navedenih Smile

  • #40
    0 0

    postova:666
    doom @ 3.2.2011. 13:30

    Dr.Strangelove mi je isto jako dobar...

  • #41
    0 0

    postova:60
    trinity @ 3.2.2011. 19:46

    Čitam koja svađa ovdje nastala zbog Odiseje, i ništa mi nije jasno...prvo sam se, obzirom da je meni Odiseja stvarno remek-djelo, i pogledala sam ju bar tri-četiri puta, naljutila na ayu i htjela napisat nešto ružno (sorry), da bih se na kraju sjetila kako ja MRZIM, ali zaista mrzim Krležu te mi je toliko dosadan, precijenjen i pretenciozan, da to nisu istine. Naravno, živcira me kad me zbog te činjenice automatski poklapaju: 'Ti ne znaš što je dobra književnost' frazama, pa pretpostavljam da bez obzira na globalno prihvatljivu kvalitetu ili nekvalitetu nečeg, svejedno prevladava OSOBNI UKUS.

    Hvala Bogu- imamo stvarno svi bezbroj stvari između kojih možemo birati...

  • #42
    0 0

    postova:158
    jovil @ 3.2.2011. 20:31

    Čitam koja svađa ovdje nastala zbog Odiseje, i ništa mi nije jasno...prvo sam se, obzirom da je meni Odiseja stvarno remek-djelo, i pogledala sam ju bar tri-četiri puta, naljutila na ayu i htjela napisat nešto ružno (sorry), da bih se na kraju sjetila kako ja MRZIM, ali zaista mrzim Krležu te mi je toliko dosadan, precijenjen i pretenciozan, da to nisu istine. Naravno, živcira me kad me zbog te činjenice automatski poklapaju: 'Ti ne znaš što je dobra književnost' frazama, pa pretpostavljam da bez obzira na globalno prihvatljivu kvalitetu ili nekvalitetu nečeg, svejedno prevladava OSOBNI UKUS.

    Hvala Bogu- imamo stvarno svi bezbroj stvari između kojih možemo birati...


    trinity


    Nediraj mi Krležu i vrati se svojim očajnim kućanicama.

    Miroslav Krleža je napisao dramu Gospoda Glembajevi 1929 godine.

    Tema drame  je uvijek aktualna- psihološki i moralni raskol građanske obitelji u praskozorje 1 svj. rata

    Kao kazališni komad je doživjela mnoštvo izvođenja od mnogih kazališta, a snimljen je i vrlo uspješan film.

    Jedno od najpoznatijih i najizvođenijih dramskih djela hrvatske moderne književnosti.

    Eto ovo nije bila fraza.

    Može i jedna njegova misao:

    "Ono što je umrlo treba pokopati,

     a pozitivne vrijednosti,

     koje su nam namrla pokoljenja,

     valja uskrisiti i postavit za uzor onima koji dolaze"

     

  • #43
    0 0

    postova:60
    trinity @ 3.2.2011. 20:38

    Evo, o tome pričam...ne znaš niti "ne diraj" napisati gramatički točno, nego pišeš zajedno, ali sam ja, naravno, dostojna samo Kućanica. Možda da uzmeš u ruke Steinbecka ili Solženjicina, pa ti postane jasno o čemu pričam, te koliko se razornije i potresnije takva tematika može obraditi i koliko je Krleža u usporedbi s njima 'mlak'. Ponavljam- moje mišljenje i dojam stvoreno na temelju mojih afiniteta i emocija.

    P.S. Sram te bilo. Toliko. 

     Ah, pogledah iz znatiželje tvoj profil, te mi je sad sve jasno. Omiljene serije sve govore...stvarno sramota za jednog Vodenjaka...

  • #44
    0 0

    postova:158
    jovil @ 3.2.2011. 21:00

    Evo, o tome pričam...ne znaš niti "ne diraj" napisati gramatički točno, nego pišeš zajedno, ali sam ja, naravno, dostojna samo Kućanica. Možda da uzmeš u ruke Steinbecka ili Solženjicina, pa ti postane jasno o čemu pričam, te koliko se razornije i potresnije takva tematika može obraditi i koliko je Krleža u usporedbi s njima 'mlak'. Ponavljam- moje mišljenje i dojam stvoreno na temelju mojih afiniteta i emocija.

    P.S. Sram te bilo. Toliko. 

     Ah, pogledah iz znatiželje tvoj profil, te mi je sad sve jasno. Omiljene serije sve govore...stvarno sramota za jednog Vodenjaka...


    trinity



    Ja Krležu nisam uspoređivo s svjetskim piscima i govorio da je naj( rekao sam hrvatske moderne književnosti, a ne svjetske).

    Ničim te nisam uvrijedio, samo sam ti ukazao da se okaniš ćorava posla i prouči malo bolje astrologiju.

  • #45
    0 0

    postova:94
    interceptor87 @ 3.2.2011. 21:12

    ok...

    ekipa,

     mislim da ovo više nema nikakvog smisla... Cool

    jos koji post pa cemo pocet vracat iz graha,karata,dlana,kugle itd....

    mislim ono, tema... 

    2001:Odiseja u svemiru...

    a mi smo sada poceli novu 2011 : Astrologija u zvijezdama....

    mislim da kod par ljudi trenutacno prevladava znak Marsa... Laughing

    ako uopce ima toga u astroloziji... Smile

1 2 3 4 5 ... 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala