Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 3 ... 8 9 10
  • #1
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 26.1.2011. 22:04

    hrt me zadnjih nekoliko dana/tjedana ugodno iznenađuje.

    aa film je jedan od najboljih, ako ne i najbolji film ikad snimljen. režija,slika,gluma,glazba,efekti... sve savršeno :))

  • #2
    0 0

    postova:666
    doom @ 26.1.2011. 22:08

    hrt me zadnjih nekoliko dana/tjedana ugodno iznenađuje.

    aa film je jedan od najboljih, ako ne i najbolji film ikad snimljen. režija,slika,gluma,glazba,efekti... sve savršeno :))


    fox89
    tak je!!!
  • #3
    1 1

    postova:341
    hitman_4 @ 27.1.2011. 12:09
    vizualno savršen film,ono kad ga gledaš ne vjeruješ da je snimljen 1968.,meni osobno dosadan film
  • #4
    0 0

    postova:666
    doom @ 27.1.2011. 12:53
    vizualno savršen film,ono kad ga gledaš ne vjeruješ da je snimljen 1968.,meni osobno dosadan film
    hitman_4

    istinu zboris ali kad se ufuras u film oke je!!
  • #5
    0 1

    postova:3
    tena20 @ 27.1.2011. 19:57

    https://www.stardoll.com/en/starplaza.php?startItemIds=30394,30393,30392,30391,30390,30389,30388,30387,30386,30385

    LINK ZA CURE

  • #6
    1 0

    postova:60
    trinity @ 27.1.2011. 20:46
    Mrak je film, remek-djelo definitivno. Znam da je nekima malo davež, stvarno se sporo odvija, ali tko ostane totalno hladnokrvan na to- nije pri sebi...
  • #7
    0 0

    postova:114
    skype @ 29.1.2011. 18:25
    Uzmemo li u obzir da je film snimljen prije izlaska  prvog microprocessora , možemo ga svrstati u turbovrhunska SF ostvarenja. Mogu zamisliti kako bi  film izgledao da su imali računalo sa Intel 4004 Tongue out
  • #8
    1 1

    postova:2916
    gorlock @ 29.1.2011. 19:00

    Nisam još komentirao ovaj vrhunski klasik, pa ću sada to učiniti.

    Za ovaj film kažu kako je to "film koji je zauvijek promijenio žanr znanstvene fantastike". 

    Film je jedna od najmlađih umjetnosti, a ovaj bi se zasigurno našao na top 10 svih vremena. 

    Riječ je o najutjecajnijem znanstveno-fantastičnom filmu o kojem se i danas mnogo diskutira o smislu Kubrickovog djela. 

    Nezaboravne scene prvog kontakta majmuna s monolitom, isključivanje kompjutora Hala, putovanja kroz vrijeme, scene napravljene dotada s neviđenim specijalnim efektima, ne bi bilo tako upečatljive da sve skupa nije obogaćeno veličanstvenom Straussovom glazbom i monumentalnom režijom. 

    Ne bih se složio da bi uz današnje efekte ovaj film bio još bolji. 

    Ovo remek djelo je neponovljivo.

  • #9
    0 0

    postova:33
    bayawiki @ 30.1.2011. 11:42

    Način na koji se rade današnji filmovi, uvelike se može usporediti i sa glazbom. Nekada si morao bar donekle znati svirati pjevati, a danas, koristeći modernu tehnologiju, čak i Jole zna pjevati.

    Možda sam staromodan tip, ali ono što mi se niti malo ne sviđa kod novih SF-ova, je pretjerana količina akcije, eksplozija, mršavih priča, manekena i manekenki, brzih spotovskih kadrova, itd, itd.

    Iako imam svojih favorita koji se na mojoj listi nalaze na višem mjestu od Odiseje (npr. Loganov bijeg, Tamna zvijezda, Solaris, originalna ruska verzija),  ovom filmu dajem ocjenu 9,99.

  • #10
    0 0

    postova:666
    doom @ 30.1.2011. 11:56
    i meni idu na zivce te manikenke jbt niti guzice nemaju ravne trbuhe i fuckin silikone ogromne ....fuckas zenu koja nema pravi bok i pravu prirodnu sisu!!!!a ne danasnje cackalice u filmovima !!!!
  • #11
    0 1

    postova:15
    remzo4 @ 30.1.2011. 23:54
    Meni je taj film svaki put takvo sranje da ga nijednom nisam odgledo osd pocetka do kraja. Šteta vremena. MIslim dapače da taj film živi na nekoj napuhanih slavi i da mu onda pomodari iz generacije u generaciju daju takve napuhano visoke ocjene i kritike. 
  • #12
    0 0

    postova:15
    remzo4 @ 30.1.2011. 23:58
    Uglavnom, ako je vama kod filma dovoljno da se temejli na atmosferi id a je sve ostalo u kurcu, onda svaka čast, onda se i ja slazem da je dobar film. Misli, ono, priča mu je izvedena na tako glupav, gotovo naivan način da je to nevejrojatno. Da ne govorim ad je rpedvidiv, a svaki film koji jerpedvidiv je ono, ... sranje. Ja ga ne gledam kad vec znam sta ce bit. A ovakve filmove koji se bez priče gledam samo kad sam bolestan. Ista je stvar i s dgospopdarom prstenova i slicnim napuhanim filmovima. 
  • #13
    2 3

    postova:1962
    aya @ 31.1.2011. 0:40

    Filmoljupci, možete me popljuvat' koliko hoćete, ali Odiseja 2001. je jedan od filmova koje nikad nisam i nikada neću moći probaviti. Film je usporen, dosadan, isfuran na temelju ničega (tadašnjeg budžeta, vjerojatno), pretenciozan bez pokrića..

    Hebali Kubricka njegovi monoliti, a tko se osjeća dovoljno kompetentnim, nek' mi objasni tzv. poruku filma.

    Jedina dobra scena u filmu je monkey. Dalje ne treba ni gledat....

    Znam da ću navuć na sebe bijes nekih forumaša, ali wtf...bar sam iskrena.

  • #14
    0 0

    postova:666
    doom @ 31.1.2011. 1:09

    neda mi se pisati ali imam slicno misljenje ovome....(copy)

    Priča nema prave radnje i većinom u njoj nema dijaloga - a kada i ima oni su trivijalni - što je Kubrick namjerno napravio kako bi svaki gledatelj izvukao svoj zaključak oko toga što se dogodilo. U toj priči čovjek pokušava doseći i otkriti svoj smisao i bit postojanja. Monolit je simbol za najviši ljudski ideal čije su granice uvijek izvan dosega ali koji uvijek inspirira čovjeka da se razvija i da sve od sebe da bi ga dosegnuo; on predstavlja monumentalnu tranziciju u ljudskoj evoluciji, od pračovjeka do nadčovjeka u završnici. Prva pojava monolita javlja u prethistorijskoj Africi, kada pračovjek nije znao inteligenciju nego je bio obična životinja. No pojavom monolita pračovjek otkriva da se kost može upotrijebiti kao oruđe - po prvi put je otkrivena inteligencija i pleme koje ju je otkrilo zagospodarilo je svijetom. Zanimljivo, dominacija plemena je popračena nasiljem i ubojstvom članova nerazvijenog plemena, što odražava Kubrickovu stalnu mračnu viziju čovječanstva koje se ne može riješiti nagona.

    Druga pojava monolita javlja se u budućnosti, u 2001. godini. Iako se čovjek do tada jako razvio, još uvijek ne može ničim objasniti tajnoviti monolit i njegovu svrhu. Čovjek je u međuvremenu otkrio najsavršenije oruđe, inteligentni kompjuter HAL, koji je toliko sposoban da prijeti zasijeniti i samog čovjeka. Čovjek je postao rob vlastitog oruđa. No kada astronaut Bowman isključi HAL-a i stigne do monolita, postane nadčovjek, savršeno biće. Kao i na početku filma, čovjeka se stavlja na višu evolucijsku razinu. Neki film vide i kao odu "ateističkoj religiji"
  • #15
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 31.1.2011. 8:22

    https://www.kubrick2001.com/

    eto, ovdje su još neka pojašnjenja pa ako nekog zanima...

1 2 3 ... 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala