Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

knjige.

1 2 3 4 5
  • #31
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 14.5.2011. 10:40

    preporuka za odličan SF: autor: Orson Scott Card : Enderova igra

  • #32
    1 0

    postova:541
    franz @ 21.5.2011. 11:03

    ...

     

     

     Ratni dnevnik njemačkog zračnog asa, Heinz Knoke, Letio sam za Fuhrera..

    opis copy :

    Ratni

    dnevnik jednog od najistaknutijih njemačkih pilota u 2. svjetskom ratu

    uzbudljivo je i napeto štivo koje i iz prve ruke otkriva mnoštvo

    činjenica o kojima se malo zna....



    Živa i uzbudljiva sjećanja proživljenih ratnih dogodovština Heinzea Knokea spadaju u klasična zrakoplovna djela. Knjiga Letio sam za Führera

    odaje snažno domoljublje i visoku disciplinu: on opisuje svoj odgoj pod

    okriljem krute pruske tradicije, uspon nacističkog režima na vlast,

    svoje ratno razdoblje kao i svakodnevni život u njemačkom Ratnom

    zrakoplovstvu.


    Po ugledu na proslavljene njemačke zračne asove Gallanda i Möldersa i Knoke se želi okititi zračnim pobjedama.


    No, njegov se kratki boravak na Istočnom frontu, zbog sveopće

    sovjetske nepripremljenosti, svodi samo na uništavanje neprijatelja na

    tlu.


    Sve to mijenja se s prekomandom na zapad. Sve veći broj britanskih

    lovaca i bombardera koji nakon 1942. godine napadaju okupiranu Europu,

    pa i samu Njemačku, od njemačkih pilota zahtijeva sve veće napore.


    Iako Luftwaffe u početku ima tehničku nadmoć, a njeni piloti

    smišljaju efikasne borbene taktike, dolazak mnoštva američkih aviona

    okreće zračnu prevlast na stranu saveznika.


    Tako se sve češće događa da se samo nekoliko njemačkih lovaca mora suprotstaviti stotinama neprijateljskih letećih tvrđava.


    Ono što je iznimno važno za ovu knjigu je to što Knoke svoju životnu priču priča potpuno otvoreno, ne skrivajući ama baš ništa.


    Tako ne krije ni činjenicu da s vremenom otkriva sve veće promašaje

    njemačkoga vodstva, a na kraju izražava i svoju gorku razočaranost kada

    je napokon rat bio izgubljen.


    Od ostalog svakako treba istaknuti da knjiga donosi i nekoliko autentičnih fotografija Knokea i njegovih suboraca.


    U svakom slučaju, knjiga Letio sam za Führera iznimno je djelo u kojem će uživati svaki čitatelj, a ne samo ljubitelji ratnog štiva.


    Zagrebačka naklada prvih troje posjetitelja.....

    von franz

  • #33
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 5.10.2011. 12:58

    ako je još netko oduševljen beat generacijom poput mene, eto jedna knjiga, autori: Jack Kerouac & William Burroughs - A nilski konji su se skuhali u svojim bazenima.

    prepoznatljiv, brutalno-realan Burroughs i Kerouacov genijalan stil pisanja, odlična knjiga...

    aa kad sam već spomenuo ta dva autora zajedno, evo i meni najdražih njihovih knjiga koje su napisali samostalno Laughing

    Jack Kerouac: Na cesti

    William Burroughs: Goli ručak

    Na cesti bih preporučio svima, ali Goli ručak baš i nije za svakoga, teška knjiga, ali izuzetno inteligentno napisana...

  • #34
    1 0

    postova:560
    crnisokol @ 14.12.2011. 11:43

    Evo preporučujem knjigu od Markusa Zusaka - The Book Thief (Kradljivica knjiga)

    Priča prati život jedne djevojčice u vrijeme nacističke Njemačke, a ispripovjedana je iz perspektive Smrti...

    Na koricama su napisali da može stati uz bok Dnevniku Anne Frank, međutim ja bih rekao da je ovo daleko bolja knjiga od Annina dnevnika...

  • #35
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 14.12.2011. 12:24

    Evo preporučujem knjigu od Markusa Zusaka - The Book Thief (Kradljivica knjiga)

    Priča prati život jedne djevojčice u vrijeme nacističke Njemačke, a ispripovjedana je iz perspektive Smrti...

    Na koricama su napisali da može stati uz bok Dnevniku Anne Frank, međutim ja bih rekao da je ovo daleko bolja knjiga od Annina dnevnika...


    crnisokol

    jel to bilo u prodaji na kioscima nedavno? za 30 ili 40 kn?
  • #36
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 14.12.2011. 14:47

    jel to bilo u prodaji na kioscima nedavno? za 30 ili 40 kn?
    fox89

    da, bilo je...
  • #37
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 14.12.2011. 14:49

    da, bilo je...
    crnisokol

    kad ti veliš da je dobra ćemo potražiti. sigurno ih još ima na lageru Smile
  • #38
    2 0

    postova:560
    crnisokol @ 23.2.2012. 17:49

    da malo ''oživim'' i knjiški podforum Laughing

    Nedavno pročitao Životinjsku farmu od Orwella...čovjek je fakat bio prorok, u 100 str. je točno oslikao komunizam i to '45...čak mi je farma bolja od 1984...

    Također sam dovršio Martinovu Gozbu vrana koja me jako razočarala, pogotovo nakon fantastične Oluje mačeva...nadam se da je Ples zmajeva ipak bolji, a morao bi biti jer su skoro svi zanimljiviji likovi izostavljeni iz Gozbe i bit će u Plesu zmajeva...

  • #39
    0 8

    postova:405
    karakteran @ 23.2.2012. 17:53

    ja još nisam shvatio smisao čitanja knjiga. u stručnu se literaturu ne diram. čemu te intelektualne izdrkotine uopće služe? da se ekipa hvali online kako je pročitala ovu ili onu knjigu od 400 stranica kao sad će bre da ispadnu mnogo pametni... a ja tu istu knjigu npr. pogledao na filmskom platnu u sat i pol i još se dobro zabavio a nisam se natezao s knjigom po mjesec dana...

    u školi su me tjerali da čitam te dosadne bljuvotine zadnju koju sam pročitao i koju ću ikad pročitati bila je ona od honore de balsac-a čiča goriot nisam je mogao prepisati pa sam je morao pročitati bilo je to u srednjoj školi mislim drugi razred, mnogo pametna knjiga sjećam se smisao je bio ako imaš para društvo te prihvaća ako nemaš nisi zanimljiv. jako pametno pa to zna dete koje pođe u osnovnu školu, al eto mi smo to morali učit iz lektire sa 16 godina koje gubljenje vremena.

    pozivam ovde da mi se objasni što ja to nisam naučio iz tih proznih dijela a trebao sam? kolko sam toga pametnog izgubio i zašto čitajući postajemo "pametniji"? 

  • #40
    1 0

    postova:560
    crnisokol @ 23.2.2012. 18:05
    Ne voliš čitati, ok...ne moraš sad tu pljuvati po onima koji vole...ne znam kako bi sad trebao ispasti pametan ako sam pročitao Martinovu knjigu?...to je fantasy koji je namijenjen zabavi, zbog čega ja i prvenstveno čitam knjige...
  • #41
    0 6

    postova:405
    karakteran @ 23.2.2012. 18:07
    meni nije zabava u knjizi. mislim da su to kompleksaši pisali kako bi kao ono ispali mnogo pametni. ne znam kako ih možete čitati kad nemaju baš nikakvu svrhu po meni. život je najbolja škola ako si dovoljno pametan da pokopčaš situacije iz života ne trebaju ti romani. smiješno ono baš...
  • #42
    1 0

    postova:560
    crnisokol @ 23.2.2012. 18:14
    meni nije zabava u knjizi. mislim da su to kompleksaši pisali kako bi kao ono ispali mnogo pametni. ne znam kako ih možete čitati kad nemaju baš nikakvu svrhu po meni. život je najbolja škola ako si dovoljno pametan da pokopčaš situacije iz života ne trebaju ti romani. smiješno ono baš...
    karakteran

    Isto bi netko mogao reći za filmove koje očito voliš gledati...isto tako prema boldanoj rečenici romani se čitaju zbog razumijevanja životnih situacija, što ajde dijelom i je točno..ovisi o žanru...kao što sam već rekao ja čitam iz prvenstveno iz zabave...a što je nekome zabavno ne mora bit nekom drugom...jbg nekome je zabavna odbojka, meni je to najgluplji sport na svijetu (mada dok igraju žene, možda i nije loš sport za gledanje Laughing)
  • #43
    0 4

    postova:405
    karakteran @ 23.2.2012. 18:20
    nemoj ovo shvatit preosobno ali iz tvog posta mi dođe da kažem kako svaka budala ima svoje veselje. ja ne volim odbojku al je ne smatram glupim sportom. a knjige su ono dno dna ko to voli ne ide mi u glavu, a najgore od svega što te tjeraju da ih čitaš i zbog toga možeš past godinu a neće ti baš ništa koristit u životu što si ih pročitao. šta sve ljudi neće nazivati umjetnošću.
  • #44
    2 0

    postova:2528
    bearfoot @ 23.2.2012. 19:14

    ja još nisam shvatio smisao čitanja knjiga. u stručnu se literaturu ne diram. čemu te intelektualne izdrkotine uopće služe? da se ekipa hvali online kako je pročitala ovu ili onu knjigu od 400 stranica kao sad će bre da ispadnu mnogo pametni... a ja tu istu knjigu npr. pogledao na filmskom platnu u sat i pol i još se dobro zabavio a nisam se natezao s knjigom po mjesec dana...

    u školi su me tjerali da čitam te dosadne bljuvotine zadnju koju sam pročitao i koju ću ikad pročitati bila je ona od honore de balsac-a čiča goriot nisam je mogao prepisati pa sam je morao pročitati bilo je to u srednjoj školi mislim drugi razred, mnogo pametna knjiga sjećam se smisao je bio ako imaš para društvo te prihvaća ako nemaš nisi zanimljiv. jako pametno pa to zna dete koje pođe u osnovnu školu, al eto mi smo to morali učit iz lektire sa 16 godina koje gubljenje vremena.

    pozivam ovde da mi se objasni što ja to nisam naučio iz tih proznih dijela a trebao sam? kolko sam toga pametnog izgubio i zašto čitajući postajemo "pametniji"? 


    karakteran
    koji proljev...fuj...fuj... vratio se @karamkera u punom sjaju i tako je ljudska glupost, ako već dosad nije, sad sigurno probila granicu poznatog svemira...fuj...fuj...fuj...
  • #45
    2 0

    postova:514
    fox89 @ 23.2.2012. 21:57

    @karakteran, ne postoji sretniji čovjek od mene u trenutku kad otvaram staru knjigu i onda osjetiš onaj miris papira i zamisliš sve one ljude koji su uživali u toj knjizi prije tebe. jednostavno neopisiv osjećaj...

    ne čitaju ljudi samo da bi "izgledali" pametnije, neki čitaju jer u tome uživaju, a ako uz to ponešto i naučiš...

    cheers Cool

1 2 3 4 5
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala