Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

knjige.

1 2 3 4 5
  • #1
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 4.2.2011. 0:19

    kad ste već pokrenuli temu sa glazbom, ajde neka bude i tema sa knjigama.

    znam da neki od vas puno čitaju pa bi bilo zanimljivo da se preporuče neke knjige koje volite :)

    eto, meni najdraža: brave new world, autor aldous huxley.

  • #2
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 4.2.2011. 0:27
    i da ne zaboravim, catch 22, autor joseph heller, izvanredna antiratna satira.
  • #3
    1 0

    postova:666
    doom @ 4.2.2011. 1:03

    Dean R .Koontz-Čuvari,koko i duhovi ,koko u parizu ,uzbuna na zelenom vrhu...gricka vjestica i najbolja poslje spomenutih čuvara je danteov pakao ...vise manje skolska lektira vise gutam stripove:)!!

  • #4
    2 0

    postova:1130
    mario @ 4.2.2011. 2:48

    Uf, o knjigama mogu tri dana pričati.

    Ne uživam baš u klasicima, ali zato obožavam horor i fantasy. Uglavno čitam knjige na engleskom, jer ono što me zanima se kod nas ne prevodi (a i nisam baš nešto zadovljan našim prijevodima).  Što se tiče najdražih pisaca...hmmmm...

    Steven Erikson sa svojom iznimno kompleksnom Malazan sagom, G.R.R.M. i Song of Ice and Fire, Patrick Rothfuss i njegov The Name of the Wind te Joe Abercrombie koji piše izvrstan mračni i krvavi fantasy u kojem jednostavno ne možeš naći jednog klasičnog "good guya". Evo baš sad čitam njegov "Best Served Cold" i ovo kaže autor

    Poslije te čeka me The Way of Kings od Brandona Sandersona.

  • #5
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 4.2.2011. 9:47

    Uf, o knjigama mogu tri dana pričati.

    Ne uživam baš u klasicima, ali zato obožavam horor i fantasy. Uglavno čitam knjige na engleskom, jer ono što me zanima se kod nas ne prevodi (a i nisam baš nešto zadovljan našim prijevodima).  Što se tiče najdražih pisaca...hmmmm...

    Steven Erikson sa svojom iznimno kompleksnom Malazan sagom, G.R.R.M. i Song of Ice and Fire, Patrick Rothfuss i njegov The Name of the Wind te Joe Abercrombie koji piše izvrstan mračni i krvavi fantasy u kojem jednostavno ne možeš naći jednog klasičnog "good guya". Evo baš sad čitam njegov "Best Served Cold" i ovo kaže autor

    Poslije te čeka me The Way of Kings od Brandona Sandersona.


    mario


    O.o

    ni jednog od tih autora nema u najbližoj knjižnici O.o

  • #6
    0 0

    postova:1130
    mario @ 4.2.2011. 10:34


    O.o

    ni jednog od tih autora nema u najbližoj knjižnici O.o


    fox89

    Imaš George R.R. Martina, Pjesma leda i vatra, sve su prevedene na hrvatski. I to onako fino, doslovno... Winterfell (ime dvorca) = Oštrozimlje Laughing King's Landing (ime grada) = Kraljev grudobran
  • #7
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 4.2.2011. 10:54

    Imaš George R.R. Martina, Pjesma leda i vatra, sve su prevedene na hrvatski. I to onako fino, doslovno... Winterfell (ime dvorca) = Oštrozimlje Laughing King's Landing (ime grada) = Kraljev grudobran
    mario


    da.da njega ima :)) , ćemo pogledati kad se nađe vremena xD

    aa za prijevod mogu reći samo: facepalm :D

  • #8
    1 0

    postova:560
    crnisokol @ 4.2.2011. 11:34

    Uf, o knjigama mogu tri dana pričati.

    Ne uživam baš u klasicima, ali zato obožavam horor i fantasy. Uglavno čitam knjige na engleskom, jer ono što me zanima se kod nas ne prevodi (a i nisam baš nešto zadovljan našim prijevodima).  Što se tiče najdražih pisaca...hmmmm...

    Steven Erikson sa svojom iznimno kompleksnom Malazan sagom, G.R.R.M. i Song of Ice and Fire, Patrick Rothfuss i njegov The Name of the Wind te Joe Abercrombie koji piše izvrstan mračni i krvavi fantasy u kojem jednostavno ne možeš naći jednog klasičnog "good guya". Evo baš sad čitam njegov "Best Served Cold" i ovo kaže autor

    Poslije te čeka me The Way of Kings od Brandona Sandersona.


    mario


    fantasy? što kažeš na Tada Williamsa i Sjećanje, Tuga i Trn?
  • #9
    0 1

    postova:1130
    mario @ 4.2.2011. 12:14


    fantasy? što kažeš na Tada Williamsa i Sjećanje, Tuga i Trn?
    crnisokol

    Odustao na pola prve knjige, imo previše klišeja i razvučeno. Mali seljak tajanstvene prošlosti kreće u veliku avanturu... yawn.
  • #10
    1 0

    postova:560
    crnisokol @ 4.2.2011. 13:26

    ja sam tek počeo..za sada mi je ok, iako niš posebno

    od knjiga koje sam nedavno pročitao preporučio bi Tanka crvena linija (odličan prikaz rata kroz psihološki profil likova; nisam gledao film), Schindlerova lista i Filmske priče od Philipa K. Dicka (zbirka kratkih priča od kojih je većina pretočena u filmove - recimo Minority Report, vrlo maštovito djelo)

  • #11
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 4.2.2011. 13:45

    ja sam tek počeo..za sada mi je ok, iako niš posebno

    od knjiga koje sam nedavno pročitao preporučio bi Tanka crvena linija (odličan prikaz rata kroz psihološki profil likova; nisam gledao film), Schindlerova lista i Filmske priče od Philipa K. Dicka (zbirka kratkih priča od kojih je većina pretočena u filmove - recimo Minority Report, vrlo maštovito djelo)


    crnisokol
    nisam ni znao da je thin red line snimljen po knjizi O.o
  • #12
    0 0

    postova:311
    auran @ 4.2.2011. 19:42
    Super da se netko sjetio i knjiga! Pa evo da preporučim još par fantasy naslova: Tigana (autor Guy Gavriel Kay) i deset knjiga Amberskih kronika (autor Roger Zelazny - knjige su malog formata, dužine svega 180 str. tako da vas ne ustraši broj; prva se zove Devet prinčeva u Amberu)! Što se tiče ostalih žanrova, predlažem ratne priče Svena Hassela! Smile
  • #13
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 4.2.2011. 22:50
    Super da se netko sjetio i knjiga! Pa evo da preporučim još par fantasy naslova: Tigana (autor Guy Gavriel Kay) i deset knjiga Amberskih kronika (autor Roger Zelazny - knjige su malog formata, dužine svega 180 str. tako da vas ne ustraši broj; prva se zove Devet prinčeva u Amberu)! Što se tiče ostalih žanrova, predlažem ratne priče Svena Hassela! Smile
    Auran

    koliko sam čuo i to bi moglo pod fantastiku Laughing
  • #14
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 5.2.2011. 10:52

    čitano u zadnje vrijeme: Jorge Bucay: "Voljeti se otvorenih očiju"; Ryûnosuke Akutagawa: "Rashomon i druge priče"; Charles Bukowski: "Južno od mjesta gdje sjevera nema"; Primo Levi: "Se questo è un uomo"...


    charles bukowski LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
  • #15
    3 0

    postova:112
    entina @ 5.2.2011. 12:33

    Evo i mojih favorita: G.G. Marquez, Thomas Mann, Bulgakov, Amelie Nothomb, Haruki Murakami, Kamov, I. B. Singer, Dostojevski, Knut Hamsun, Orwell, Marinković, E. Kishon, Andrić...

    Najdražu knjigu mi je teško izdvojiti...možda Majstor i Margarita od Bulgakova. SF slabo čitam, al toplo preporučujem svima "Vremenski stroj"  G. H. Wellsa.

1 2 3 4 5
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala