Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Liga prvaka

1 2 3 4 5 6
  • #61
    5 0

    postova:242
    rosinante @ 7.11.2013. 22:32

    Sjecam se kako je Nedved plakao kad je u polufinalu u posljednjim minutama utakmice dobio zuti karton zbog kojeg nece moci igrati finale..neprocjenjivo..

    Nazalost..danas je sve procjenjivo..

  • #62
    2 0

    postova:260
    franz88 @ 7.11.2013. 22:37

    ..bravo Lilly je spomenila i Ole Gunara Solskjaer - Norveska - ili Tore Andre Flo, Mexico - Hernandez - Steua - Rumunjska, Paul Ince - Engleska, Mc Mannaman,

    Bravo Giggs iz Walesa,Jan Koler Ceska, no tu su i Njemci CoolChristian Ziege, Christian Wörns, Klinsmann,  Lothar Herbert Matthäus, Jens Nowotny, Matthias Sammer, Mehmet Scholl, Stefan Effenberg, od "novijih" sada vec starih takodjer Miroslav Klose, taj je bolje igrao glavom nego nogom iako i nogom je bio sasvi Gutt! - Podolski itd itd.. stvarno ih je puno!

  • #63
    1 0

    postova:311
    auran @ 7.11.2013. 22:48

         Dobro si to primijetio Franz. Ili si u toru ili si nitko i niš. Za svaki kurac ti treba iskaznica ili diploma. Getoizirali su nas k'o sa strankama kak' veliš. Moraš da pripadaš i imaš potvrdu za sve, u protivnom si sumnjif i možeš dobit' batine, da slučajno ne špijuniraš za drugu momčad.Namiguje Ak' ne ideš na svaku utakmicu ili bar ne završiš na policiji zbog paljenja baklje i izazivanja nereda ili pak tučnjave k'o da i nisi navijač.Neodlučan 

        U današnjem nogometu mi nedostaje ovakvih zajebanata tipa razigranog Prosinečkog s njegovim poznatim vozanjem protivničkih igrača na ringišpiluPlazi jezik:

     

         Ljudi pukla me nostalgija kad sam pročitao koje legendarne igrače ste naveli. Moram pronaći svoj Eurofoot album iz '96.g. kojeg sam popunio cijelogOsmijeh i prisjetiti se tog vremena. Dobio sam volju da napucavam loptu. Moram si što prije kupiti jednu jer sam ostao bez.Namiguje

         Editirao sam video, ovo je bolji uradak, iako je slika neizoštrena i loša, prikazuje driblinge i golove Prosinečkog dok je igrao u Portsmouthu. Pogođena je i glazba, tako da vam preostaje samo da gledate, uživate i smijete se na fore koje je prodavao suparničkim braničima.Smije se

  • #64
    2 0

    postova:260
    franz88 @ 7.11.2013. 22:52

    Smije se zuti legenda !! ...

  • #65
    1 0

    postova:311
    auran @ 8.11.2013. 20:42

         Odličan video u kojem su sakupljena najbolja dodavanja, driblanja i golovi još jednog neponovljivog Nizozemca - Dennisa Bergkampa! Uživajte u vještini i čaroliji istinskog nogometnog majstora i jednog od najvećih nogometaša u povijesti!Cool

  • #66
    1 0

    postova:260
    franz88 @ 8.11.2013. 21:02

    .. lijepo, kod Berkampa mi se sviđala ta pozitivna i explozivna agresivnost u igri, naravno i dodavanj, driblanja, golovi, no kaj je najvise po mom sudu krasilo Berkampa uz sve to navedeno, Primanje lopte fenomenalno brzo smirivanje - apsolutna kontrola nad loptom - kad mu netko nabaci ili doda - cak u France 98 kad su mu s pol terena nabacili loptu pred 16 ..(svijeca) primio ju je do tada neviđeno i briljantno te zabio Argentini GoaL! - i odabran je za najljepsi Goal Prvenstva!

    Od bocnih razaraca moj izbor prvog među jednakima bio bi Marc Overmars - Nizozemac

    Aurane Ti sigurno znas kakav je on potencijal bio i o kakovom talentu se radi kod Overmarsa!

  • #67
    2 0

    postova:260
    franz88 @ 8.11.2013. 21:13

    .. ali treba se sjetiti i ove legende Roberto Carlos - The Rocket!

    i danas ne kuzim onaj goal iz 1997.. >Barthezu kad je zabio, i ostale s videa!?

    ..jednostavno No Comment!

    Roberto Carlos

  • #68
    1 0

    postova:311
    auran @ 8.11.2013. 21:57

         U pravu si. Bergkampovo umijeće primanja i smirivanja lopte, vladanje njome i okretnost bili su toliko savršeni da se činilo kao najjednostavnija stvar na svijetu. Njegova igra i potezi su bili umjetnost na djelu. Takav tehničar, igrač, veličina, a da skromniji nije mogao biti. Bergkamp je živio za nogomet i od njega pravio umjetnost. Nisam znao da su njegov gol izabrali za najljepši na prvenstvu.Izlanuo se Jedini koji je po mom mišljenju bio Bergkampovog kalibra i dosta sličan po vještini i naravi bio je Robert Prosinečki.

         Overmars je za mene bio i ostao pojam brzanca i ratnika koji je probijao lijevu stranu i slao centaršuteve za koje nisam mogao vjerovati kako ih je uspijevao zavrnuti u šesnaesterac. To koliko je taj čovjek mogao pretrčati i u poznim godinama bilo je fascinirajuće. Kad sam bio čudo da se vratio iz mirovine i ponovno aktivirao kao igrač uopće se nisam iznenadio. Taj će vjerojatno igrati nogomet do smrti, a umrijet će garant na terenu.Neodlučan Veliki radnik i naumorni trkač, sigurno jedan od najboljih lijevih bočnih igrača. Sličan igrač poput njega bio je naš Robert Jarni.Osmijeh

         Roberto Carlos je bio topnik među nogometašima i još jedan nezaboravni lijevi bočni koji je svojim prodorima po lijevoj strani, a nopose po nevjerojatnim centaršutevima i slobodnjacima iz daljine kojima je lopta dobivala takve nevjerojatne putanje i skretanja koja su prkosila fizici. Baš mi je drago da si pronašao i stavio ovaj video njegovih nevjerojatnih golova. Dobro se bilo podsjetiti koji je to nogometni Hulk bio. A o onom golu koji je zabio Barthezu ni dan danas nemam riječi. Ne mogu to objasniti, to kretanje lopte čija je putanja išla izvan okvira da bi se zatim naglo skrenula prema golu i ušla u mrežu. Sjećam se te utakmice i da sam ostao otvorenih usta u nevjerici kako je ta lopta uspjela ući u gol. Barthez vjerojatno ni danas to ne može shvatiti, a ne mogu ni ja. Bio je to najnevjerojatniji i vjerojatno najfantastičniji gol ikada postignut. Očito da kad je u pitanju bio Roberto Carlos, zakoni fizike nisu vrijedili.Smije se

         Evo meni jednog od najdražih golova koji također spada u kategoriju nevjerojatnih, iako ne u stilu Roberta Carlosa čiji se mogu opisati jedino kao čudesni. Ovaj je djelo Ronaldinha, a zabio ga je u utakmici između Brazila i Engleske na SP-u 2002. Uživaj!

  • #69
    1 0

    postova:260
    franz88 @ 9.11.2013. 9:33

    .. Aurane moram priznati no fenomenalno - istinito opises situaciju koja je, odnosno napises clanak, tak da je pravi pogodak i procitati ga...

    nego u svezi Ronaldinha, goal je super, sjecam se toga, cak ni sam nisam vjerovao prilikom izvođenja kako ce uletiti u goal, jos pored tako iskusnog vratara! no Ronaldinho po mom nekom sudu je jako brzo potrosen, odnosno nije trajao kao neke druge velicine poput ranije nabrojenih imena! i puno manje ima nevjerojatnih momenata u igri od ostalih, ne umanjujem njegov talent koji je imao, no ipak smatram da je mogao VISE! zakaj nije e to ne znam!? - mozda se ne bus slozio samnom no zanima me tvoje misljenje Auran?!

    .. e da to si se spuer sjetio (Ja nisam) to kaj je Overmars mogao pretrcati i izdrzati minutazu napetu u terenu u svojim srednjim ili kasnim tridesetima to nisu mogli ni 10 ili 15 godina mlađi ga pratiti na terenu! to je ono kaj je bilo zadivljujuce kod Overmarsa!

  • #70
    1 0

    postova:311
    auran @ 9.11.2013. 10:09

         Hvala ti prijatelju!Osmijeh Slažem se s tobom i svime što si napisao.Osmijeh Za to što se Ronaldinho tako brzo potrošio kriv je on sam. Očito je sindrom Sammira ovladao njime, te je počeo konzumirati svoju slavu i uživati u čarima nevezanima uz sport. Kada je počeo izigravati zvijezdu i misliti da se cijeli nogometni svijet okreće oko njega, kao što se nekoć mislilo da se Sunce okreće oko Zemlje, Barcelona je bila ušla u igračku krizu. Guardiolinim dolaskom na klupu Barce sve se to promijenilo, te se Pep među prvima riješio Ronaldinha kojeg je detektirao kao kvaritelja discipline i autoriteta trenera. I tako se dobri stari Roni meteorski obrušio iz nebeskih visina i nestao s radara ili kako ti kažeš potrošio se. Sjećaš li se da si ikada čuo nešto ili čitao o Overmasovim, Bergkampovim ili Kluivertovim raskalašenim zabavama? Ja se ne sjećam jer, koliko znam, oni su bili sportaši u svakom smislu te riječi i svakim svojim dijelom bili su posvećeni sportskom načinu života, te su zbog toga i trajali toliko dugo.

         Pogledaj samo koje su duge karijere imali Cafu, Maldini, Del Piero, Van Der Sar. Koliko su dugo te veličine trajale? Sigurno mnogo više negoli današnji igrači koji nažalost previše padaju pod čari slave i raskalašenog života. Broj skandala koji se vežu za današnje igrače, seksualne orgije, opijanja i razuzdane zabave govore sami za sebe. Stoga nije ni čudo da današnji igrači prije izgore i nestanu sa scene nakon samo par godina provedenih na visokom nivou.Mršti se 

         Ne znam jesi li čuo, ali Pepov odlazak iz Barcelone je bio zbog Messija koji si je umislio da je velika zvijezda, te si može priuštiti ono što je drugima zabranjeno. Iako je znao za zabranu pijenja gaziranih pića poput Coca Cole, navodno je za ručkom ili večerom pred cijelom ekipom ustao i na Pepovo protivljenje uzeo si Coca Colu i ispio je pred svima našto je Guardiola odlučio da više neće voditi taj klub.

  • #71
    2 0

    postova:260
    franz88 @ 9.11.2013. 12:40

    ..svaka cast, na clancima, procitam ih vise puta koliko su dobri, kad bi bio barem nogometni komentator na utakmicama TVa ili pisao za Sportske Novosti bilo bi super, imas predispozicije definitivno!

    ..fakat nisam nikad nis cuo lose o navedenim igracima, jer su ocito oni ZIVILI nogomet ne samo igrali ili se bavili, i uvijek su ljestvicu uspjesnosti ili ljestvicu nemoguceg podizali na nove razine, do tada neviđene! i zato ce biti zasigurno dugovijecno u tom sportu ostati upamceni!

    Berkamp je poznat po tome kako se ne voli voziti u zrakoplovima, tak kad je momcad odletita negdje daleko on je picio Vlakom, autobusom ili brodom za njima ; )

    .. iskreno nisam znao nekaj vise o problemima unutar Barce s Pepom i Messiem, no moze se zakljuciti da sam svojevremeno jako zainteresiran za Barcu dok je Rivaldo igrao, no to je isto tak vrijeme kad je dosta Nizozemaca o kojima pricamo igralo u Barci, stil igre i formacije Barce je slican jako stilu Nizozemske repke, tak da nije bio neki problem ni voliti Barcu i njen stil igre.. velim nisam neki zaluđenik Messija ne umanjivam njegov talent no uvijek sam govorio i opet cu da Messi nema konkurencije, kakovu su imali svi prijasnji spomeniti igraci! dakle nije isto jednom Raulu bilo zabiti te golove ili danas Messiju!!

    U svakom slucaju si u pravu, raskalasen zivot, veliki novci i sve ostale slicnosti uzimaju danak danasnjem nogometu i odgoju mladih igraca! ne svima no vecini!

  • #72
    3 0

    postova:2916
    gorlock @ 9.11.2013. 14:14

    Obojica @auran i @franz ste napisali velike istine i doista prave članke o velikim igračima.

    Onaj video sa Prosinečkim ti je odličan @auran.

    Pamtim sjever i utakmicu  - zaboravio sam koja je godina Croatia (Dinamo) i Manchester United u Zagrebu. Još imam šal iz tog vremena pola šala je crveno Machester United a pola plavo sa natpisom Dynamo Zagreb - NEPROCIJENJIVO .

    Gubimo 0:3 i u 91 ili 92 minuti "Žuti" zabija za 1:3 - ajme kakav osjećaj, naježim se dok se sjetim.

    Izašli smo sa stadiona ponosno kao i da smo pobijedili.

    A danas niti ne pomišljam otići da ne znam tko dođe igrati.

    Nekada su igrači igrali srcem, kako @franz kaže "živjeli" su nogomet - a danas su većina njih samo "plaćenici" i ništa više od toga.

  • #73
    3 0

    postova:311
    auran @ 9.11.2013. 14:43

         Hvala, hvala!Srami se Drago mi je da ti se sviđaju.Osmijeh Na sreću ili na žalost nisam nikakav komentator niti novinar.Plač Jednostavno volim nogomet i uživam u lijepim partijama. Što se tiče novinarstva i svega ostalog, danas je bitno samo da imaš papir koji potvrđuje da si stručnjak iz neke oblasti ili moraš poznavati nekog da bi se uspio probiti bilo gdje. Nikoga ne zanima s kojim entuzijazmom nešto radiš i voliš li to što radiš, važno je samo da se uklapaš. To kako pišeš i da li pišeš s guštom nikoga ne zanima, dok ne izlaziš iz zadanog kalupa i kontrole.Mršti se

    franz88 @ 9.11.2013. 12:40

    ..fakat nisam nikad nis cuo lose o navedenim igracima, jer su ocito oni ZIVILI nogomet ne samo igrali ili se bavili, i uvijek su ljestvicu uspjesnosti ili ljestvicu nemoguceg podizali na nove razine, do tada neviđene! i zato ce biti zasigurno dugovijecno u tom sportu ostati upamceni!

         Franz, ovo si jako lijepo napisao!Osmijeh Točno tako, nekoć su nogometaši živjeli nogomet i za nogomet. Pa i legendarni starina Seedorf još uvijek igra. E to je dugovječnost i karijera vrijedna divljenja.

    Berkamp je poznat po tome kako se ne voli voziti u zrakoplovima, tak kad je momcad odletita negdje daleko on je picio Vlakom, autobusom ili brodom za njima ; )

         Zamisli koja je to predanost, putovati mnogo duže i sam da bi se mrtav umoran na kraju dana priključio ekipi koja fino odmara u hotelu nakon puta, odigrao utakmicu na vrhunskoj razini i potom se opet sam vraćao natrag.Neodlučan 

    .. iskreno nisam znao nekaj vise o problemima unutar Barce s Pepom i Messiem, no moze se zakljuciti da sam svojevremeno jako zainteresiran za Barcu dok je Rivaldo igrao, no to je isto tak vrijeme kad je dosta Nizozemaca o kojima pricamo igralo u Barci, stil igre i formacije Barce je slican jako stilu Nizozemske repke, tak da nije bio neki problem ni voliti Barcu i njen stil igre.. velim nisam neki zaluđenik Messija ne umanjivam njegov talent no uvijek sam govorio i opet cu da Messi nema konkurencije, kakovu su imali svi prijasnji spomeniti igraci! dakle nije isto jednom Raulu bilo zabiti te golove ili danas Messiju!!

         Veze između Ajaxa i Barcelone su čvrsto uspostavljene još od legendarnog Johana Cruijfa koji je bio i trener Barce od 1988.-1996. u koju je implementirao ondašnji nizozemski stil igre tzv. totalnog nogometa. Mnoge generacije najboljih Ajaxovih, ali i drugih nizozemskih igrača igrale su u Barceloni. Opet se slažem s tobom kad kažeš da nije isto bilo zabijati sve te silne golove Raulu, kao danas Messiju. Iako ne mislim umanjivat Messijeve zasluge, često se ne cijeni dovoljno doprinos Xavija i Inieste koji svojim loptama s očima ponajviše guraju Messija u prilike za postizanje golova koje ovaj maestralno iskorištava. Bez njih ni Messi sa svom svojom genijalnošću ne bi bio to što je danas. Dokaz je Argentina u kojoj ne briljira kao u Barci jer tamo nema te dvojice maga sredine terena. Podsjeća me to na Gabriela Batistutu koji je u Fiorentini zabijao kao lud, ali ne i za reprezentaciju. S druge strane kad se cijela koncepcija kluba svodi na taktiku samo 'dodaj Messiju', nije ni čudo što je dotični danas golgeter par exellence.

    U svakom slucaju si u pravu, raskalasen zivot, veliki novci i sve ostale slicnosti uzimaju danak danasnjem nogometu i odgoju mladih igraca! ne svima no vecini!

         Previše novca, utjecaj slave i mediji imaju nemjerljiv utjecaj na popularnost pojedinih igrača. Svakako je teže ostati fokusiran na igru i napredovanje u vještini kad te naganjaju sponzori i traže od tebe da snimaš reklame i svojim imenom prezentiraš njihove proizvode. Samo najjači karakteri u takvom okruženju mogu uspjeti i ostati svoji, a takvih je danas jako malo.

         Franz, godinama se nisam ovako fino napričao s nekim o nogometu kao s tobom u ovih par dana.OsmijehBaš mi je bio gušt dopisivati se s nekim tko je istinski ljubitelj nogometa i zna cijeniti ono lijepo što ta igra pruža.Cool Uživao sam pišući o svojim razmišljanjima i čitajući tvoje. Podsjetio si me na jedan lijepi period života kada mi se sve činilo mnogo vedrijim, a u budućnost sam gledao s radošću i nadom. Kaiseru Franz hvala ti na tome!Osmijeh   

  • #74
    2 0

    postova:311
    auran @ 9.11.2013. 14:53

         Hvala Gorlock!Osmijeh Dinamo - Manchester United 1:2, utakmica Lige prvaka igrana 1999.g. Evo videa:

         A tek utakmica 2. pretkola Lige prvaka 1997.g. između Croatije i Newcastle Uniteda 2:2 na Maksimiru. Te se utakmice sjećam i dan danas. Bila je to neponovljiva izvedba Dinama / Croatije, kažem ja iako sam Hajdukovac.Namiguje Uspio sam naći samo ovaj video sa snimkom gola Igora Cvitanovića:

  • #75
    2 1

    postova:260
    franz88 @ 9.11.2013. 17:49

    Baš mi je bio gušt dopisivati se s nekim tko je istinski ljubitelj nogometa i zna cijeniti ono lijepo što ta igra pruža.Cool Uživao sam pišući o svojim razmišljanjima i čitajući tvoje. Podsjetio si me na jedan lijepi period života kada mi se sve činilo mnogo vedrijim, a u budućnost sam gledao s radošću i nadom. Kaiseru Franz hvala ti na tome!Osmijeh

    Aurane, isto mogu i Ja reci za tebe, svaka cast i veliko zadovoljstvo je s nekim bilo razmijenjivati, rijeci, znanje, osjecaje i sve ostalo u svezi nogometa, koji je apsolutno komepententan po svakom pitanju za to, a to si Ti Aurane, drago mi je kaj se dojmilo i neke druge forumase /znane i neznane/ Goriluk i mogu samo pozeliti jos mnogo slicnih clanaka i rasprava!

    Pamtim sjever i utakmicu  - zaboravio sam koja je godina Croatia (Dinamo) i Manchester United u Zagrebu. Još imam šal iz tog vremena pola šala je crveno Machester United a pola plavo sa natpisom Dynamo Zagreb - NEPROCIJENJIVO .

    .. da to je bilo jesenske 1999. godine, i Ja sam bio na tekmi (naravno) - Auran je odgovorio prije mene, a cijena tog sala ( kaj mi je zanimljivo posebno kaj se netko uopce sjeca tog sala) je bila 50 kuna, a prodavali su Englezi ne nasi?!! : ) - evo Vam jedne informacije iz prve ruke, jer sam razgovarao s prodavacima, kad sam upitao Engleza dali oni nose taj sal u Engleskoj, veli.. oo da to je lijep suvenir, jos ako pobjedimo, super!  .. 50 kuna 1999. godine nije bas bilo malo! - ako se tocno sjecam na salu pise Dinamo a ne Croatia Zagreb - daj Gorloce molim te pogledaj (jer Ja nemam) kaj pise bas me sad zivo zanima?!!

    Sal su prodavali ispred bacaca diska na sjevernoj strani!

    .aaa ako se dobro sijecam Cvita je taj goal zabio u nekim ono zadnjim stotinkama tekme, pred kraj!

    ... Srđan Mladinić - to je meni bio najbolji ikad branic Dinama!

    .. i kad smo vec u tim godinama starim, Ja sam si kupio u suvernirnici Dinamovog stadiona, mali dresic - za auto - pogađate koji broj, broj 8 - Prosinečki - samo naprijed je znak Croatia Zagreb : ( - doduse s svim malim grbovima prijasnjih naziva, no evo ima i mali Dinamov : ) - imam ga u sobi jos i danas! - e da platio sam 80 kuna, kaj je za mene bilo ko da sam kredit morao dici da bi ga kupil!

    aa te godine 90 -e nisu bile ni malo lake, jer tad se Dinamo zvao Croatia Zagreb, to su bila vremena kad su navijaci vracali ime DINAMO!

    Inace, od svih mojih tekmi na kojima sam bio, a bilo ih je, najbolja mi je bila Hrvatska - Jugoslavija 1999. godine, zbog zajednistva prije tekme, ispred stadiona, na stadionu itd, rezultat je izostao ne ono kaj smo ocekivali no sve ostalo je bilo za pet!

1 2 3 4 5 6
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala