Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10
  • #76
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 5.2.2011. 17:10

    Oh man, how I hate this

    Neko digne prašinu nekim postom, onda mu neko drugi očita bukvicu, i na kraju se ispostavi da je sve bio ˝mali nesporazum˝.

    @zvone

    Ne vidim razlog da povlačiš bojna koplja, pa i ja sam stek'o dojam da djevojka slusa, ako ne Brenu, a ono barem Feminem ili Maju Šuput.

    @aya

    Niko ne osporava nekome pravo da mu se nešto ne svidi, but c'mon, očekujem konstruktivniju primjedbu od one: ˝film nema priču˝. To moze proć' u komentarima za akcije, trilere itd., ali nikako za nešto što se ukalupilo u kanon umjetnosti.

    A ako već goriš od želje za didaktikom i kojekakvim ˝porukama filma˝, onda nekoga iz mlađe generacije za ruku, u videoteku, i podići ˝Leteće Međede˝, or something like that. 

    Pa dajte, nismo u 4. osnovne, da tražimo poruke u filmu, i šta je režiser/scenarist ˝šćeo rijet˝. 

    Dakle:

    -diskreditirati umjetničko djelo zbog nedostatka priče i dinamike - no, no i no;

     -tražiti poruku u umjetničkim filmovima kao kriterij za vrednovanje (opet ću citirat fešn gerua) no - no.

    Znači, nije problem u negativnom stavu prema filmu, nego u argumentima kojima braniš taj stav.


    mersault


    ???

    pa filozofska poruka ovog filma je, po meni, i  njegova najjača strana 

  • #77
    0 0

    postova:666
    doom @ 5.2.2011. 17:27

    Oh man, how I hate this

    Neko digne prašinu nekim postom, onda mu neko drugi očita bukvicu, i na kraju se ispostavi da je sve bio ˝mali nesporazum˝.

    @zvone

    Ne vidim razlog da povlačiš bojna koplja, pa i ja sam stek'o dojam da djevojka slusa, ako ne Brenu, a ono barem Feminem ili Maju Šuput.

    @aya

    Niko ne osporava nekome pravo da mu se nešto ne svidi, but c'mon, očekujem konstruktivniju primjedbu od one: ˝film nema priču˝. To moze proć' u komentarima za akcije, trilere itd., ali nikako za nešto što se ukalupilo u kanon umjetnosti.

    A ako već goriš od želje za didaktikom i kojekakvim ˝porukama filma˝, onda nekoga iz mlađe generacije za ruku, u videoteku, i podići ˝Leteće Međede˝, or something like that. 

    Pa dajte, nismo u 4. osnovne, da tražimo poruke u filmu, i šta je režiser/scenarist ˝šćeo rijet˝. 

    Dakle:

    -diskreditirati umjetničko djelo zbog nedostatka priče i dinamike - no, no i no;

     -tražiti poruku u umjetničkim filmovima kao kriterij za vrednovanje (opet ću citirat fešn gerua) no - no.

    Znači, nije problem u negativnom stavu prema filmu, nego u argumentima kojima braniš taj stav.


    mersault

    gospon mersault ,,,,,ja mislim ti nisi ni gledal film jer nevidim tvoj komentar o filmu nego neke hm....

    a srz je i draz upravo u njegovoj radnji i poruci...

    al sory valjda ti nisi jedan od onoh zahtijevnijih filmofila ......citiram: "Pa dajte, nismo u 4. osnovne, da tražimo poruke u filmu, i šta je režiser/scenarist ˝šćeo rijet˝. "

    tak da opce nesumnjam u tvoj "ukus "Cool

     pozdrav!!

  • #78
    0 0

    postova:114
    mersault @ 5.2.2011. 17:51

    @crniskol

    ˝Filozofska poruka˝ mi već sama po sebi zvuči kao pomalo paradoksalna sintagma. ˝Odiseja 2001˝ svakako se može okarakterisati kao filozofski film, i to zbog toga što pristupa kompleksno i višedimenzionalno temi koju obrađuje, dok bi poruka predstavljala nešto određeno, jasno i svima uočljivo, a da to ˝Odiseja˝ nema pokazuju i ove rasprave koje vodimo.

    @doom

    Rekao si: ˝ a srz je i draz upravo u njegovoj radnji i poruci...˝

    Ja mislim da srž i draž ˝Odiseje˝ nije u njenoj ˝poruci˝ nego u njenim mogucim porukama i otvorenosti u mogućnostima interpretacija, tako da i tebi vjerovatno dopušta da pronađeš  neku ličnu poruku. 

    Ono što mene kod ovog filma impresionira je upravo ta kompleksnost i otvorenost koju ce ˝Odiseja 2010˝ kasnije dotući.

    A umjetnička vrijednost filma prvenstveno se ogleda (kako to zvone prethodno reče) u njegovoj alegoričnosti,kao i u figuracijama filozofski orjentisane tematike upakovane  u SF žanr. 

  • #79
    0 0

    postova:54
    zvone @ 5.2.2011. 19:15
    Ne vidim razlog zašto bi se u Odiseji nužno tražila bilo kakva poruka. Poruka je precijenjena u filmovima, mislim da je veliki John Ford rekao: "Poruke šaljem poštom. Filmom pricam price." Meni je Odiseja baš to, prica, lijepa prica koja je mozda i spora, mozda i nekome dosadna, no tako je to, ne lezi svakome svaki pripovijedac jednako.
  • #80
    0 1

    postova:1962
    aya @ 5.2.2011. 20:31

    .......kao i u figuracijama filozofski orjentisane tematike upakovane  u SF žanr. 

    mersault

    Je li malac, kaj smo malo copy/pastali sa istočno susjedskih nam portala?

    Ajd, Čokolino, pa na spavanje!

  • #81
    0 0

    postova:187
    pametnjakovic @ 5.2.2011. 20:43
    Još ste na ovome !? cheeess  ! Tko će biti najveći "filozof"
  • #82
    0 0

    postova:60
    trinity @ 6.2.2011. 22:02
    Ne vidim razlog zašto bi se u Odiseji nužno tražila bilo kakva poruka. Poruka je precijenjena u filmovima zvone
     
    Bravo, zlato moje...a ti fino gledaj i dalje isključivo nešto o čemu niti na trenutak ne moraš naprezati svoj mozgić u potrazi za odgovorima, varijacijama, simbolikom ili bilo čime misaonim. Nek' eksplodira što više nebodera, i to je to.
  • #83
    0 0

    postova:60
    trinity @ 6.2.2011. 22:07

    Je li malac, kaj smo malo copy/pastali sa istočno susjedskih nam portala?

    Ajd, Čokolino, pa na spavanje!


    aya

    Aya, stvarno mi je žao što očito imaš problema u komunikaciji s ljudima koji ARGUMENTIRANO izlažu svoja stajališta, jer ovakav način samo dokazuje da uopće nisi u stanju shvatiti sugovornika ukoliko koristi više od četiri riječi koje ti razumiješ.

    Jel ovdje inače praksa da čim se pojavi netko iole inteligentan svi skoče na njega s argumentima: ti si glup, jer ako je tome tako....da se ne trudim više.

  • #84
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 6.2.2011. 23:07

    Aya, stvarno mi je žao što očito imaš problema u komunikaciji s ljudima koji ARGUMENTIRANO izlažu svoja stajališta, jer ovakav način samo dokazuje da uopće nisi u stanju shvatiti sugovornika ukoliko koristi više od četiri riječi koje ti razumiješ.

    Jel ovdje inače praksa da čim se pojavi netko iole inteligentan svi skoče na njega s argumentima: ti si glup, jer ako je tome tako....da se ne trudim više.


    trinity


    A netko uskače sam sebi u usta ovdje?

    Nemojte se vrijeđati ljudi, pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz. Pliz. Cry

  • #85
    0 0

    postova:8
    lezba2 @ 7.2.2011. 0:35

    aya skini nam se s kursa...

    Redovita je pojava da ljudi misle da govore o filmu (ili bilo kojem umjetničkom djelu) a zapravo pričaju o svojim očekivanjima.

    ...meni je to ovako... meni je to onako...

    Kad već govorimo o SF-u, mora li biti ispunjen nužni uvjet, a to je ono S (iz SF), dakle znanost?

    Ima puno SF(?) filmova s puno pucnjave u svemiru, eksplozijama svemirskihbrodova/svemirskihtijela/svemiraca/itd, onomatopeja čega bi bila fsssžžžž... bzz,bzz.... buuum..

    Zaboravljamo pritom ono što smo svi učili iz fizike: ako nema medija (zraka ili sl.) nema ni zvuka. NEMA! Jednostavno nema, jebiga.. nema ga što prenijeti..

    Kad govorimo o takvom SF filmu, onda govorimo o radnji akciji specijalnim efektima koji nam pomalo tu i tamo vrijeđaju inteligenciju.

    Kad pričamo o Odiseji, onda pričajmo o filmu. O onome što film zaista jest: grana umjetnosti sa svojim izražajnim sredstvima, sa manipulacijom gledatelja kroz jedan okvir sa pokretnom slikom.

    99 od 100 redatelja bi izabralo zvučni efekt fsssžžžž... bzz,bzz.... buuum ili neki drugi ili neki treći.

    Kubrick je taj jedan od 100 koji će izabrati tišinu. Jer nema zvuka, jebiga. Najjači zvučni efekt uopće koji sam dosad čuo - tišina. Tko je gledao film, znat će na što mislim.

    U tom filmu nema slučajnosti, zato je velik. Svaki kadar, svaki efekt, sve je 1 od 100. To je jednostavno SF čiji S ni F neće biti dostignut još dugo, dugo... A tko se ne slaže, uvijek mu ostaje star trek i star wars

  • #86
    0 0

    postova:1962
    aya @ 7.2.2011. 0:40

    Kome to "nama"?

    Vidim da ti je ovo prvi post, pa ne vjerujem da već imaš društvo ovdje.

    Oh, pardon, ti si lezba2, znači da ima i lezba1 - nema frke, odmah vam se mičem, nisam zainteresirana...Wink

  • #87
    0 0

    postova:54
    zvone @ 7.2.2011. 8:36
    Bravo, zlato moje...a ti fino gledaj i dalje isključivo nešto o čemu niti na trenutak ne moraš naprezati svoj mozgić u potrazi za odgovorima, varijacijama, simbolikom ili bilo čime misaonim. Nek' eksplodira što više nebodera, i to je to.
    trinity


     Sto se naprezanja mozgica tice, bronzo moja, ocito da ga ti naprezes jos manje, ili se poput zlatne ribice resetiras svakih pet minuta, pa ne pamtis dulje od dva posta. Umjetnost ne mora nuzno slati poruke, umjetnost je tu da isprovocira i potakne. Ne treba uvijek traziti sto je pisac/slikar/reziser htio reci, vec uglavnom samo uzivati u njegovom djelu.

    Tvoje razmisljanje je tipicno za nekog tko misli kako  umjetnost mozes nauciti, shvatiti, a ne razumije da je ona uglavnom apstrakcija, neverbalna komunikacija kreatora sa konzumentima, koja ne treba biti posebno tumacena, ako je ostvarena.

    Prevedeno na tvoj jezik - kurca ti ne kuzis, ma koliko naprezao vijuge. 

  • #88
    0 0

    postova:211
    bumerang @ 7.2.2011. 8:52
    zasto se vrijedjate,film je radjen u neko vrijeme davno i gledajuci tehnike snimanja onda i danas,film je remek djelo. U danasnjim SF filmovima neznas od pucnjave kud bi!!!!!!
  • #89
    0 0

    postova:60
    trinity @ 7.2.2011. 9:11


     Sto se naprezanja mozgica tice, bronzo moja, ocito da ga ti naprezes jos manje, ili se poput zlatne ribice resetiras svakih pet minuta, pa ne pamtis dulje od dva posta. Umjetnost ne mora nuzno slati poruke, umjetnost je tu da isprovocira i potakne. Ne treba uvijek traziti sto je pisac/slikar/reziser htio reci, vec uglavnom samo uzivati u njegovom djelu.

    Tvoje razmisljanje je tipicno za nekog tko misli kako  umjetnost mozes nauciti, shvatiti, a ne razumije da je ona uglavnom apstrakcija, neverbalna komunikacija kreatora sa konzumentima, koja ne treba biti posebno tumacena, ako je ostvarena.

    Prevedeno na tvoj jezik - kurca ti ne kuzis, ma koliko naprezao vijuge. 


    zvone
    Gledaj, ja ne smatram da svaki film nužno mora biti ne znam kako dubok i nositi sa sobom hrpu simbolike, ali činjenica je da je OVAJ takav, i da, ako dozvoljavaš, smijem imati osobne preference prema takvim filmovima koje neću zaboraviti čim se odvrti odjavna špica i o kojima ću još dugo razmišljati. Jel mene treba objesit ako volim takve filmove? Uopće ne razumijem tvoju konstataciju kako ja 'kurca ne kužim' niti što ti je tako nešto trebalo, al dobro...uživaj...
  • #90
    0 0

    postova:1962
    aya @ 7.2.2011. 15:00

    @ trinity

    Gle, kad ničim osobno izazvana počneš vrijeđati ljude, onda se nemoj "čuditi i ne razumjeti" kada ti netko istom mjerom vrati. Zvone je to učinio, pa nema smisla da i ja ponavljam.....Uostalom, bezobrazlukom samo pokazuješ kolika je ta tvoja, toliko isticana, tolerancija na tuđe mišljenje.

1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala