Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 3 4 ... 8 9 10
  • #16
    0 0

    postova:666
    doom @ 31.1.2011. 14:05
    imate i drugi dio oke je za pogledati zove vam se..... 2010 The Year We Make Contact ......film se isplati pogledati jer je kraj super izmedu ostaloga!!!
  • #17
    0 0

    postova:94
    frxi @ 31.1.2011. 17:45

    Filmoljupci, možete me popljuvat' koliko hoćete, ali Odiseja 2001. je jedan od filmova koje nikad nisam i nikada neću moći probaviti. Film je usporen, dosadan, isfuran na temelju ničega (tadašnjeg budžeta, vjerojatno), pretenciozan bez pokrića..

    Hebali Kubricka njegovi monoliti, a tko se osjeća dovoljno kompetentnim, nek' mi objasni tzv. poruku filma.

    Jedina dobra scena u filmu je monkey. Dalje ne treba ni gledat....

    Znam da ću navuć na sebe bijes nekih forumaša, ali wtf...bar sam iskrena.

    majmun je jedino sto valja
    ostalo je prava dosad da te glava zaboli od razvucenosti i sporosti radnje, vidi se da je iz tog doba film i i onaj debilni kompjuter kad pocne pricat ...Innocent

  • #18
    0 1

    postova:2916
    gorlock @ 31.1.2011. 18:47

    Prvo da bi gledali ovaj film trebate biti ljubitelji SF-a, ali ne SF-a koji graniči sa hororom, nego SF-a u pravom smislu te riječi.

    Recimo primjer ima nebrojeno epizoda zvjezdanih staza u kojima je priča glavna a sve ostalo je sporedno. 

    Ovaj film ima priču, a ima i ponešto efekata koji su bili izvedivi 1968 godine i film je kao takav gotovo savršen.

    Kako bi ga shvatili ili u potpunosti doživjeli - preporučujem vam novo gledanje, s tim da se pripremite za gledanje istog u miru i tišini. Ne možete ga doživjeti drugačije a da još uz to ne znam niti sam visite na netu ili štogod već. 

    Ostale negativne napise o filmu i negativne napise o onima koji pišu dobro o filmu, neću komentirati, a ostavljam vam na volju ili ga ponovo pogledajte ili nemojte više nikome reći da ste ljubitelj SF-a, jer ovo je lektira SF-a. 

  • #19
    2 0

    postova:560
    crnisokol @ 31.1.2011. 20:37

    Prvo da bi gledali ovaj film trebate biti ljubitelji SF-a, ali ne SF-a koji graniči sa hororom, nego SF-a u pravom smislu te riječi.

    Recimo primjer ima nebrojeno epizoda zvjezdanih staza u kojima je priča glavna a sve ostalo je sporedno. 

    Ovaj film ima priču, a ima i ponešto efekata koji su bili izvedivi 1968 godine i film je kao takav gotovo savršen.

    Kako bi ga shvatili ili u potpunosti doživjeli - preporučujem vam novo gledanje, s tim da se pripremite za gledanje istog u miru i tišini. Ne možete ga doživjeti drugačije a da još uz to ne znam niti sam visite na netu ili štogod već. 

    Ostale negativne napise o filmu i negativne napise o onima koji pišu dobro o filmu, neću komentirati, a ostavljam vam na volju ili ga ponovo pogledajte ili nemojte više nikome reći da ste ljubitelj SF-a, jer ovo je lektira SF-a. 


    gorlock

    teško da ću ga ići ponovno gledat kad mi je bio ubitačno dosadan kod prvog gledanja...
  • #20
    0 0

    postova:114
    skype @ 31.1.2011. 23:21

    PROŠETAJTE MALO Smile

  • #21
    0 1

    postova:1962
    aya @ 31.1.2011. 23:43

    Prvo da bi gledali ovaj film trebate biti ljubitelji SF-a, ali ne SF-a koji graniči sa hororom, nego SF-a u pravom smislu te riječi.

    Recimo primjer ima nebrojeno epizoda zvjezdanih staza u kojima je priča glavna a sve ostalo je sporedno. 

    Ovaj film ima priču, a ima i ponešto efekata koji su bili izvedivi 1968 godine i film je kao takav gotovo savršen.

    Koju fuc***g priču??? HAL i monolit su priča??? I nemoj mi trpat Startrek i Kirka u isti koš - Startrek IMA priču!

    cit........"Kako bi ga shvatili ili u potpunosti doživjeli - preporučujem vam novo gledanje, s tim da se pripremite za gledanje istog u miru i tišini....."gorlock

    Novo gledanje??? Pa da umrem???

    cit. ..... "ili ga ponovo pogledajte ili nemojte više nikome reći da ste ljubitelj SF-a, jer ovo je lektira SF-a. "gorlock

    Ma nemoj, sad ja nisam ljubitelj SF-a jer neću ponovno gledat' i zato jer mi je film predosadan. Uostalom, ne volim kad mi se s visoka imputira neka "općepoznata istina". Da lektira.......mislim....ono....

  • #22
    0 1

    postova:540
    zubak @ 1.2.2011. 9:58

    Film je nula bodova,ma ispod nule,jedan od najglupljih filmova svih vremena.

    Majmunska posla,hahahaha

  • #23
    0 0

    postova:54
    zvone @ 1.2.2011. 21:25
    Slažem se u jednome, ovaj film definitivno nije za svakoga. Kao uostalom i clarkova knjiga po kojoj je rađen film. A što se tiće relacije ovog filma i SF-a uradaka tipa Zvjezdane staze i slično.. pa recimo, to je isto kao što su i djela Huga Pratta (npr. Corto Malteze), Hala Fostera (Princ Valiant) ili Don Lawrencea (Trigan Empire), jednako stripovi kao i  Kapetan Miki, Mirko i Slavko i Veliki Blek.
  • #24
    0 0

    postova:1962
    aya @ 1.2.2011. 23:49

    @ zvone

    Slažem se....s time da je Odiseja 2001. u tom slučaju Mirko i Slavko! Innocent

  • #25
    0 1

    postova:666
    doom @ 2.2.2011. 0:30

    @ zvone

    Slažem se....s time da je Odiseja 2001. u tom slučaju Mirko i Slavko! Innocent


    aya

    aya nemoj srati po filmu koji tebi nepase odaj mu pocast uz rijec da tebi nepase ali niko nemre srati po filmu koji je dobar nekima kak meni.... tipa mnogo filma meni nevalja koje ti falis ali nesprdavam onda taj film...a tu se mogu svi kurc......ti sa svojim komentarima al je rijetko ko malo objektivan .....ja kad napisem da mi nevalja film u zagradu stavim "bar meni"......a  vas vecina tu jedva ceka da neko zajebe sa zarezom ili crticom i delaju se pametni a ne ono za kaj je forum ....a ja se seremmm na svakoga ko bu meni ispravljal pravopis ja dam svoju adresu odma ako treba .....zato bi ZAMOLIL DA NEGLEDATE TUDE POGRESKE NEGO PISITE KOMENTARE ZA FILMOVE I DAVAJTE PREPORUKE.....za ostale upite javite se na profil ......ja bar pisem ono kaj mnogi misliju a neceju reci!
  • #26
    0 0

    postova:54
    zvone @ 2.2.2011. 10:00

    @ zvone

    Slažem se....s time da je Odiseja 2001. u tom slučaju Mirko i Slavko! Innocent


    aya

    Imaš pravo na svoje mišljenje. Vjerojatno ti je i Brena bolja od Beethovena  Wink,  no banalnost tvog filmskog ukusa ne mjenja vrijednost dijela o kojima ti donosiš sud. Nije sve za svakoga.
  • #27
    0 0

    postova:1962
    aya @ 2.2.2011. 19:14

    Imaš pravo na svoje mišljenje. Vjerojatno ti je i Brena bolja od Beethovena  Wink,  no banalnost tvog filmskog ukusa ne mjenja vrijednost dijela o kojima ti donosiš sud. Nije sve za svakoga.
    zvone

    Ovo je tak jadno, da neću ni komentirat....A kad se vratiš sa Cecinog koncerta, buš nam pričal kak je bilo! Zapravo, bolje nemoj....Wink
  • #28
    0 0

    postova:54
    zvone @ 2.2.2011. 20:10

    Ovo je tak jadno, da neću ni komentirat....A kad se vratiš sa Cecinog koncerta, buš nam pričal kak je bilo! Zapravo, bolje nemoj....Wink
    aya


      Cool  Vidim mao gubiš živce. Da bih ja mogao ići na cecin koncert, morali bi se ispuniti dva preduvjeta. Da se taj koncert održi i da ja to želim. Eto Aya, niti će koncerta biti, niti je to moja muzika. Nisi se trebala naduriti i tako smjesno podmetati jer te nisam želio uvrijediti (ako si se tako osjetila - sory) već ti povuci paralelu.

    Ti jedan film koji je istinsko remek dijelo proglašavaš "usporenim, dosadanim, isfuranim na temelju ničega (tadašnjeg budžeta, vjerojatno), pretencioznim bez pokrića.."  (ovdje te citiram) i onda se nadjes uvredjena ako se tvoj ukus valorizira - losim?

    Imas pravo na svoje misljenje, naravno, ali filmska umjetnost se ne ravna po ayi vec po nekim drugim parametrima. Wink

  • #29
    0 0

    postova:1
    gad @ 2.2.2011. 20:32

    Filmoljupci, možete me popljuvat' koliko hoćete, ali Odiseja 2001. je jedan od filmova koje nikad nisam i nikada neću moći probaviti. Film je usporen, dosadan, isfuran na temelju ničega (tadašnjeg budžeta, vjerojatno), pretenciozan bez pokrića..

    Hebali Kubricka njegovi monoliti, a tko se osjeća dovoljno kompetentnim, nek' mi objasni tzv. poruku filma.

    Jedina dobra scena u filmu je monkey. Dalje ne treba ni gledat....

    Znam da ću navuć na sebe bijes nekih forumaša, ali wtf...bar sam iskrena.


    aya

    Ti to ozbiljno?

  • #30
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 2.2.2011. 21:16


      Cool  Vidim mao gubiš živce. Da bih ja mogao ići na cecin koncert, morali bi se ispuniti dva preduvjeta. Da se taj koncert održi i da ja to želim. Eto Aya, niti će koncerta biti, niti je to moja muzika. Nisi se trebala naduriti i tako smjesno podmetati jer te nisam želio uvrijediti (ako si se tako osjetila - sory) već ti povuci paralelu.

    Ti jedan film koji je istinsko remek dijelo proglašavaš "usporenim, dosadanim, isfuranim na temelju ničega (tadašnjeg budžeta, vjerojatno), pretencioznim bez pokrića.."  (ovdje te citiram) i onda se nadjes uvredjena ako se tvoj ukus valorizira - losim?

    Imas pravo na svoje misljenje, naravno, ali filmska umjetnost se ne ravna po ayi vec po nekim drugim parametrima. Wink


    zvone


    Oj, oj, oj, ajd uspori malo, Zvončice! I ti mi se čini da gubiš malo živce.

    Evo da prevedem Ayin komentar: film gledan iz današnje perspektive (gdje, ako se u prvih 10 minuta SF filma ne dogodi supernova, nema dobar zaplet) je DEFINITIVNO usporen. Fala bodu da je snimljen prije, koliko ono... 40 godina kada je takvo nešto moglo proći, i u ovom slučaju upravo zahvaljujući specijalnim efektima. Zbog nove tehnike koja je bila korištena u filmu, samo snimanje filma je bilo SF. Ali radnja - pobogu, gdje?

1 2 3 4 ... 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala