Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 ... 6 7 8 9 10
  • #106
    3 0

    postova:114
    mersault @ 9.2.2011. 16:10

    Je li malac, kaj smo malo copy/pastali sa istočno susjedskih nam portala?

    Ajd, Čokolino, pa na spavanje!


    aya


    o boy o boy

    Posto ste odlucili diskriminirati forumase na osnovu dobnih karakteristika pretpostavljam da za to imate osnove, odnosno da ste starija gospodja, pa cu vas, stoga, ubuduce persirati.

    Dakle, vasom ˝copy/paste sa istocnosusjedskih portala˝ konstatacijom pretpostavljam da ste zeljeli aludirati na neku od slijedecih stvari:

    - Da neki od izraza koje sam koristio nisu karakteristicni za hrvatski jezik i pravopis, nego vise za srpski, bosanski, crnogorski (ili koji vec od istocnosusjedskih vam) jezik(a). Za to postoji jednostavno objasnjenje: i jesam drzavljanin najistocnobliskije vam zemlje, tako da: pardon my noncroatian.

    -Ako ste s druge strane zeljeli aludirati na neinventivnost ilivam vecvidjenost dijela mog komentara, molim vas da mi date link portala na kojem ste to pronasli, kako bih ga cesce posjecivao. Uostalom, i nije mi namjera bila da budem originalan i inventivan, nego konstruktivan [ako ste uopce/uopste (biraj hrvatski) aludirali na to, a ne na prvo.]

    @pametnjakovic    @jua

    Sto se ˝filozofiranja˝ ili prije pseudofilozofiranja tice, ili kako jua nazva: baljezganja, za to su najbolje mjesto upravo teme o npr. Bergmanovim ili (nekim) Kubrickovim filomvima. Mislim da je vjezbanje mozga (pa makar te vjezbe bile i nepravilne) u vezi sa ovim filmom uredu.

    Naravno bilo bi glupo i neprimjereno otvarati ˝Napad ajkule˝ ili nesto slicno i tamo ˝pametovati˝ i pseudofilozofirati - baljezgati.

     @doom

    Sto se tice tvoje interpretacije monolita kao bozanstva, to je samo jedna od 1000 mogucih. O tome govori i cinjenica da su neki ˝Odiseju˝ karakterisali kao proagnosticki, pa i proateisticki film. Identificirati monolit kao metaforu bozanstva mozemo samo ako posmatramo putovanje kroz svemir kao alegoriju zivota, ali za to treba film posmatrati vrlo siroko i uslovno, pa se stoga drzimo cinjenicnih stvari u filmu.

    Monolit  vec u prvom pojavljivanju, na zemlji, predstavlja strano tijelo, ilitiga po naskom - vanzemaljca. Vec ta cinjenica meni kao gledatelju napastvovanom slikama profasisticki - po uzoru na covjeka konstruiranim ˝malim zelenim˝ sa dvije ruke, dvije noge, dva oka, i nerijetko engleskim kao maternjim jezikom predstavlja dasak osvjezenja.

    Monolit kao simbol i metafora realiziran je vec u svojoj funkciji kao evolutivni faktor, tako da nema potrebe da od njega pravimo Boga, da bi ga ucinili uspjesnim likom. Alegorija je, opet, tek ostvarena u svekosmickom medjuodnosu 3 glavna lika: monolita, covjeka i racunara.

    Iako su i Clarke (mada knjigu nisma citao) i Kubrick i sami ljudi, uspjeli su nam dati jednog uvjerljivog i fizicki autonomnog vanzemaljca, bez covjekolikih fizickih anomalija.

    Vanzemaljac - ploca: i originalno i uvjerljivo; genijalno. 

  • #107
    1 0

    postova:61
    black79 @ 9.2.2011. 23:35
    da to kaj valja onda bi to bio film..nula bodova..
  • #108
    0 0

    postova:61
    black79 @ 9.2.2011. 23:43
    film je tak superiora,nitko ništ ne kuži..svi idete na black listu..
  • #109
    1 1

    postova:8
    lezba2 @ 10.2.2011. 9:08

    @mersault

         Qapla' dobri moj čovik - stanovniče svemira!

    Vrlo si dobro iznio svoje razmišljanje i kapa dolje zaista!

    Međutim očekivati od nekih da shvate antiantropološki karakter stranog tijela/bića/boga dok nisu u stanju shvatiti da lezba2 može egzistirati kao samostalan nick bez da postoje lezba1 ili lezba3 je... iluzorno? Čak mi se obraćaju u ženskom rodu.  Ah da je tako lako moguće osloboditi um i proširiti ga van ograničenja...svi bismo već izgledali ko monoliti :)

    A pazi ovu istočnosusjedsku jezičnu konstrukciju: ˝...hoces ti da imas problema sa gravitacijom...˝ Hehe čudi me kako nije već reagirala forumska jezična policija

    Da li si možda razmišljao o znanstvenim aspektima filma? Fascinira me kako ih Kubrick koristi kao filmske efekte. Mislim da se u onom završnom putovanju događa dopplerov efekt koji mijenja boju (valnu duljinu i frekvenciju) zvijezda pri kretanju brzinom svjetlosti.

  • #110
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 10.2.2011. 9:27

    još se trudite pojasniti jedni drugima da je film odličan odnosno dosadan? xD

    što se mene tiče ja filmu priznajem da je jedinstven, ima dobru (filozofsku) poruku/e koje se mogu različito interpretirati..fantastičnu vizualno-zvučnu prezentaciju, ali scene su puno predugačke, te time film gubi na dinamičnosti i postaje dosadan i razvučen i jako usporen..i znam da će se naći netko tko će braniti film tvrdnjom da se time postiže bolji efekt na gledatelja, ''epičnost'' ili šta ja znam što sve ne...ali meni se to jednostavno ne sviđa i amen :D

    sve u svemu film ne može se reći da je film loš..ali zasigurno nije za svakoga

    ajmo doći do 10. stranice ;) 

  • #111
    0 0

    postova:60
    trinity @ 10.2.2011. 11:08

    Mersault - Laughing

    Iako se bojim da je polovica ovdje prisutnih shvatila možda desetak riječi iz tvog posta, uglavnom veznike....Wink

    Lezba 2 - zašto ti se svi obraćaju kao da si ženskog roda, kad na profilu lijepo i čitko piše: muško? Pa ne osporavaju valjda tvoje građansko pravo da kao osviješten muškarac budeš lezba? Laughing

    Mislim da ću, koliko god to ovom drugom timu prepotentno zvučalo, odsada dijeliti ljude, iliti točnije njihovu inteligenciju na one koji razumiju genijalnost 'Odiseje' i one koji ju ne razumiju. 

  • #112
    0 0

    postova:187
    pametnjakovic @ 10.2.2011. 13:05

    @mersault

         Qapla' dobri moj čovik - stanovniče svemira!

    Vrlo si dobro iznio svoje razmišljanje i kapa dolje zaista!

    Međutim očekivati od nekih da shvate antiantropološki karakter stranog tijela/bića/boga dok nisu u stanju shvatiti da lezba2 može egzistirati kao samostalan nick bez da postoje lezba1 ili lezba3 je... iluzorno? Čak mi se obraćaju u ženskom rodu.  Ah da je tako lako moguće osloboditi um i proširiti ga van ograničenja...svi bismo već izgledali ko monoliti :)

    A pazi ovu istočnosusjedsku jezičnu konstrukciju: ˝...hoces ti da imas problema sa gravitacijom...˝ Hehe čudi me kako nije već reagirala forumska jezična policija

    Da li si možda razmišljao o znanstvenim aspektima filma? Fascinira me kako ih Kubrick koristi kao filmske efekte. Mislim da se u onom završnom putovanju događa dopplerov efekt koji mijenja boju (valnu duljinu i frekvenciju) zvijezda pri kretanju brzinom svjetlosti.


    lezba2

    Onda preispitaj svoju seksualnost, možda si pi*ka u srcu

  • #113
    0 0

    postova:8
    lezba2 @ 10.2.2011. 13:45

    KUC KUC!

    Tko je?

    Pa ja, Freud! Sigmund Freud.

     Preispitaj ti ovo: dok si mislio da sam žensko govorio si

    Lijepo te molim.......Smile

    haha jadniče još si i smajlića poslao

    reci radije koju o filmu kao mi iz (pink) tima

    ali ono, nešto, svojim riječima

  • #114
    0 0

    postova:211
    bumerang @ 10.2.2011. 18:09
    jos uvijek prepucavanje oko monolita. Mozda je nekom bozanstvo,a nekom fuj,e pa ko hoce gledat neka gleda,ko nece nek gleda razne"aje,asi" iliti kako se vec zovu.
  • #115
    0 0

    postova:1962
    aya @ 11.2.2011. 15:46
    jos uvijek prepucavanje oko monolita. Mozda je nekom bozanstvo,a nekom fuj,e pa ko hoce gledat neka gleda,ko nece nek gleda razne"aje,asi" iliti kako se vec zovu.
    bumerang

    Vidi, vidi, znači onaj kojem Odiseja nije remek-djelo, taj automatski gleda turske sapunice (ako je to nešto pejorativno).

    A te turske sapunice se zovu, niti manje niti više, nego Aja.....interesantno! Wink

  • #116
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 20.2.2011. 11:16

    nakon Jules Verna, Arthur Clark je drugi stup SF-a,

    sve kritike nas smrtnika su bespredmetne, svaka diskusija suvišna,

    Odiseja 2001, kao i njena ekranizacija (1968?!?!?!?!?!?!?!?) otprilike 100 godina ispred vremena, početak su puta u svemir,  u beskraj prostora i beskraj vremena...

    koliko god daleko da odemo, nećemo otići nikamo...

  • #117
    0 0

    postova:5
    maximuss @ 2.3.2011. 23:17

     mani se nesviđa, nikad mi nije sjeo iako volim sf, ali nevolim kubricka.

     ocijena 6 / 10 

  • #118
    1 0

    postova:17
    barbaboro @ 11.5.2011. 0:56

    Mila moja majko, pa ja ne znam..... ili sam glup JA, kojemu je ovaj film dosadan do boli, ili su glupi ovi koji ga glorificiraju.... Dakle - tu je zaista netko GLUP (ili se pravi glup), a po nekoj životnoj logici, ne može većina biti glupa, a samo ja pametan, pa eto tako ispada da sam glup JA, jer doista iskreno kažem (ponavljam) da je Odiseja 2001. dozlaboga dosadan film.

    Gledao sam ga, svojevremeno, u kinu s tadašnjom curom (danas bivšom suprugom) i nastojao sam, prisiljavao sam se izdržati što dulje,jer.... kao - možda će se ipak nešto početi dešavati, a cura me vukla za rukav da izađemo iz kina i idemo doma, kao i masa (razjarenih) gledatelja koja je to već učinila. Naravno, poslušao sam je.... s guštom.

    Uostalom ako se netko još sjeća, kada se je išlo u kino.... ako počnu škripati stolice u kinu, i ako se raja počne meškoljiti u tim stolicama.... to je već znak da je film dosadan, a kada se prvi gledatelji počnu iskradati iz kina... to je već "znak za uzbunu".

    Da ne ponavljam: rijetko dosadan film. Dosadniji je jedino "Građanin Kane".

  • #119
    1 2

    postova:494
    beno @ 11.5.2011. 8:56
    Meni je dosadnija Kazablanka.
  • #120
    0 3

    postova:94
    frxi @ 11.5.2011. 19:06

    pa ne mogu da vjerujem hehe, bas sam se pito ko ce ponovo spomenut ovu odiseju, stvarno niste dugoLaughing

    vec smo sve ja mislim utvrdili oko njeeeInnocent

    da je ovo vema dobarr film hahahaahah op.u.

1 2 ... 6 7 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala