Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Gledali smo: Otok Shutter
Scorsesejeva stilska vježba koja zaslužuje daleko više preporuke nego mnogi razvikani naslovi na našem kino-repertoaru

Gledali smo: Otok Shutter

1 2 3
  • #1
    0 6

    postova:405
    karakteran @ 18.3.2010. 15:00
    film je teško smeće. gledao sam ga jučer, prva polovina filma još nekako, ali sam smisao filma je nerealan: odeš i nema te. nitko te ne traži, nema panike, nema uzbune tko te hoće zatvori te i ni rodbina ni prijatelji na slobodi ne pitaju za tebe. jednostavno te uzmu za kunića i kopaju ti po rožnici. glup film boli glava. a tek ona scena s onom doktoricom koja spava po spiljama...čime se hrani?
  • #2
    4 0

    postova:10
    cubo @ 18.3.2010. 16:17
    ocito nisi skuzija film ti karakterni.......molin te pogledaj alicu u zemlji cudesa jer je to za tebe.....a ne psiholoski triler poput otoka shuttera!!!!!!!!
  • #3
    0 0

    postova:6
    blabla @ 28.3.2010. 1:29

    Jedan od boljih filmova sta san pogledala u zadnje vrime... odlican... bas me odusevja...

    Malo orginalnosti za promjenu...

    Definitivno vridi pogledat! 

  • #4
    1 0

    postova:3
    bull @ 28.3.2010. 19:45

    Preporuka svima koji nisu gledali da pogledaju. Film je teži, al jbg takvi su psihološki trileri! Najbolji film iz 2010. što sam do sada  pogledao!

  • #5
    0 3

    postova:494
    beno @ 28.3.2010. 20:07

    SPOILERS AHEAD!!!

    Gledao i uzasno sam razocaran. Film je imao jako puno potencijala - tema i motivi su takvi da se zaista dalo napravit jedan jak i atmosferican film. Ukratko opisati film: DiCaprio sece s jedne strane otoka na drugu i filozofira o ocitim stvarima s raznim manje bitnim likovima na raznim bezveznim lokacijama.

    Islo se na sigurno. Umjesto morbidne, jezive i turobne atmosfere kakvu bi se ocekivalo od filma cija je radnja smjestena u ludnici na otoku koju vode moguci bivsi nacistitcki "mesari", sa posebnim odjelom za "criminally insane - sve staje na pokojem lesu, pepelom posipanom snu i nekoliko krvlju umazane djece. A mozda sam ja samo malo "poremeceniji" od drugih, ili pogledao previse filmova (i previse Takashi Miikeovih bolestina), pa ocekujem previse.

    Da ne spominjem bezveze iskoristene lokacije.
    npr:
    Groblje na otoku-ludnici - oluja, vjetar, grobovi, grane padaju, munje sijevaju, nasi se glavni likovi se skrivaju u kriptu i... sjednu i malo popricaju o svemu... I to je to...0 bodova. Potpuno neiskoristen jedan atmosferican setting.

    Takvih scena ima jos. Kao da gledam kako netko igra point'n'click avanturu. Setanje po lokacijama, malo puzzlova, razgovaranje s likovima uz pokoje pametovanje i spominjanje Kafke... Prazno i otuzno.
    Steta Scorcesea, DiCapria, Kingsleya, vonSydowa...   4,4/10

  • #6
    3 0

    postova:519
    buzdovan @ 30.3.2010. 0:25

    Zaista zastrašujuća spoznaja koliko intelektualno zakinutih ljudi ima potrebu istovarivati vlastito misaono smeće po portalima!

    Film je definitivno jako dobar! Naravno, moraš biti punoljetan želiš li u njemu uživati!

    Odlična ideja inteligentno vođena svih dva i pol sata. Glumci vrhunski, čak me i Leonardo di Caprio kojeg osobno ne volim ugodno iznenadio!

    Sve u svemu, velika preporuka! U usporedbi s Otokom Schutter, Narednik James mi djeluje kao obično smeće.

    Otok Schutter zaslužuje ocjenu 8/10. Najmanje. Sad mi je jasno zašto ga je Scorsese doslovno "žrtvovao" čekavši da prođe oskarovski cirkus...

    @karakteran, nije za tebe niti Alisa. Pogledaj si Leteće medvjediće, jebeno će ti se svidjeti!

    A koliko vidim, nije baš ni @beno nešto previše skontao!? Lokacija i atmosfera su opako (jednostavno) dobri.

    Smile 

    I za kraj, ovaj je film odličan i za laike, ali i za struku u prikazu složenosti i ozbiljnosti reaktivne psihoze! Mnogi su filmovi dotaknuli ovo područje psihijatrije, ali Scorses je to napravio briljantno!

  • #7
    0 0

    postova:1
    fantomslobode @ 30.3.2010. 11:16

    Hm..hm...

    danas zaista svaki k....kalun da ne bih ispao jakooo zaoo i bezobrazan moze pisati filmske kritike.....

    Angel Heart od Parkera sa M. Rourkom i R. De Nirom  je daleko bolji film.....sa vlo slicnom pricom....

    pa ako taj uradak nje dobio oscara....

    Zapravo postavlja se pitanje cemu sluzi Oscar...

    Avatar je obicno reciklirano sranje....prica odavno ispricana

    3D Animacija zastarila....odavno....

    Koliko ga je Cam radio...cudo pravo da ga je priveo kraju....

    Sve ostalo necu komentirati...

    Nema smisla...

    Dajte ljudi uozbiljite se i pronđite pisce koji znaju nesto o filmu...reziji...secenariju....glumi....itd.....

    a ovog dilbera sto vam pise upitajte koliko puta je pogledao film o kojem pise....

    ja se kladim da nje vise od jednom....a ostalo je prosurfao mrezom...

    strofakata.... 

  • #8
    2 0

    postova:519
    buzdovan @ 30.3.2010. 13:36

    Angel Hart je odličan film, ali sasvim druge tematike!

    Angel Hart (kod nas preveden kao Anđeosko srce) se bavi MAGIJOM, a Otok Shutter REAKTIVNOM PSIHOZOM (shizofrenija).

    Usporediti ta dva filma je poput usporedbe Mercedesa i Boinga 747. Jer, oba navedena su prijevozna sredstva...

    Što se tiče kritike, već sam sto puta ponovio. Kritika Dragana Antulova je inteligentna i korektna!

    Wink

  • #9
    0 1

    postova:494
    beno @ 30.3.2010. 17:46

    Zaista zastrašujuća spoznaja koliko intelektualno zakinutih ljudi ima potrebu istovarivati vlastito misaono smeće po portalima!

     Film je definitivno jako dobar! Naravno, moraš biti punoljetan želiš li u njemu uživati!

    OK...  Fino bome... Hvala...

    @karakteran, nije za tebe niti Alisa. Pogledaj si Leteće medvjediće, jebeno će ti se svidjeti!

     Jel ovaj komentar napisao buzdovan ili zubak? Wink

     A koliko vidim, nije baš ni @beno nešto previše skontao!? Lokacija i atmosfera su opako (jednostavno) dobri.

    Skontao sam ja, nazalost. Nije se bas imalo puno toga za "skontat" u filmu...


  • #10
    2 0

    postova:6
    blabla @ 30.3.2010. 20:55

    Da ne spominjem bezveze iskoristene lokacije.
    npr:
    Groblje na otoku-ludnici - oluja, vjetar, grobovi, grane padaju, munje sijevaju, nasi se glavni likovi se skrivaju u kriptu i... sjednu i malo popricaju o svemu... I to je to...0 bodova. Potpuno neiskoristen jedan atmosferican setting.

    Beno
    a sta bi za tebe bila odlicno iskoristena scena da su stavili tu jos jednu scenu strave ili koljacine... ko da se nismo nagledali takvih filmova... meni je ovako bas pogodeno u skladu sa tematikon...
  • #11
    0 2

    postova:494
    beno @ 30.3.2010. 21:53
    Isto tako su mogli sjest u susjedovu garazu :\
  • #12
    2 0

    postova:519
    buzdovan @ 31.3.2010. 10:15
    Isto tako su mogli sjest u susjedovu garazu :\
    Beno

    @beno, nema ljutiš. Ja sam ponekad lak na okidaču kad vidim hrpu nepismenih gluposti. Ovo se ne odnosi na tvoj komentar, ali se ne mogu složiti kako je atmosfera loša.

    Mislim da je upravo atmosfera najbolji segment filma! Lokacija na kojoj je sniman film je odlično pogođena, kostimi vrhunski, glazba se jebeno dobro uklopila...

    Sve u svemu, vrhunski fillm! Ne znam kako bi izgledao u susjedovoj garaži, ali meni je baš ovakav pravo osvježenje. Film koji će, siguran sam, dobiti visoke ocjene kritike!

         

  • #13
    0 0

    postova:494
    beno @ 31.3.2010. 15:54
    Nikad ljutiš ;)
  • #14
    3 0

    postova:3
    sara18leite @ 2.4.2010. 14:12
    Ja ne mogu shvatiti kako netko moze reci da se u ovom filmu nema što za skužiti...To se odnosi na tebe, Beno, ako nisi shvatio. Ne znam kad sam zadnji put gledala film za koji sam dala sama sebi toliko pretpostavki o zavrsetku filma, i niti jedna se nije pokazala niti priblizno tocnom. A ti ne da nisi shvatio film nego ga vjerojatno nisi pogledao do kraja. A na kraju sve bude jasno. Tako da, pogledaj ga do kraja pa onda pisi kritike jer ovako samo ispadas glup. Iako te niko tu ne zna hahaha Tongue out
  • #15
    1 0

    postova:3
    sara18leite @ 2.4.2010. 14:14
    Sorry, ovo se odnosilo na Mr.Karaktera, ne na tebe Beno :) krivo sam procitala Embarassed
1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala