Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Willem Dafoe i pas Togo jedini su spas od epidemije
Stigao je trailer za film "Togo", koji se temelji na istinitoj priči, a smješten je u snijegom prekrivenu Aljasku

Willem Dafoe i pas Togo jedini su spas od epidemije

1 2 3 4
  • #1
    1 2

    postova:128
    key @ 20.12.2019. 22:35
    Nakon pogledanih nekoliko minuta ovo izgleda kao vrlo dobar film. Napokon sam u novoj ulozi vidio Julianne Nicholson, glavni razlog zasto svako toliko bacim oko na I,Tonya.
  • #2
    1 1

    postova:371
    cala @ 20.12.2019. 23:33

    bome djeluje napeto

  • #3
    0 2

    postova:128
    key @ 21.12.2019. 0:09
    Dirljiva prica, bez trunke patetike. Dosade ni u tragovima, kraj fantastican. Cista petica.
  • #4
    0 1

    postova:128
    key @ 23.12.2019. 14:14
    Film godine.
  • #5
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 25.12.2019. 17:47
    a tipican Disneyevski film ali ajde nije los,ti bacas oko na Julijanu?..ja na Margot Robbie
  • #6
    0 1

    postova:128
    key @ 25.12.2019. 17:57
    MR mi je konfekcijska ljepotica nema mi neku posebnost, a od JN mi je bolja samo buntovnica iz 'Edge of America' DeLanna Studi, gledam je i divim joj se, kao glumici i kao ljepotici. Inace Togo je zakon, daleko najbolji film godine, tipican disneyevski mos mislit, pa nije to crtic ili neka nebulozna super hero/star wars izmisljotina za veliku i malu djecu, Togo je vrhunska drama. I jos snimljena po istinitom dogadjalo. Kud ces bolje.
  • #7
    2 0

    postova:1473
    buffalobill @ 25.12.2019. 18:30
    kazem nije los,a sto se tice najboljeg iz 2019 meni je mini serija The Spy,dokumentarac *Woodstock:Three days that defined a generation i eventualno Parazit i Joker *namjerno sam stavio Woodstock jer ima sve elemente dobre drame iako je dok,njemu jedino ide ocjena 10/10
  • #8
    4 0

    postova:507
    pandaboy @ 25.12.2019. 19:12

    Dobar avanturistički obiteljski film. 

    Riječ je o istinitoj priči koja je već (labavo) adaptirana u animiranom obliku za „Balto“. Ovaj igrani film prikazuje drugu, zanemarenu stranu te priče o prvoj ekipi pasa za saonice poslanoj po lijekove koju je predvodio pas Togo.

    Osim što nije animirani, nije ni film u kojem životinje govore ili čujemo njihove misli, no Togo je jako dobro karakteriziran putem svojeg ponašanja i način na koji ga pratimo od malog nestašnog psića do očvrsnulog heroja je odlično napravljen. Pas je odlično dresiran i premda nisam bio siguran u nekim scenama kolika je upotreba CGI-ja a koliko prikaz pravih stunt-pasa, sve akcijske scene teku glatko, nije primjetno da je išta off.

    Osim Toga, odličan je i lik Seppale koji malo po malo ruši svoje barijere strogog uzgajatelja pasa da bi prihvatio psa kao „čovjekovog najboljeg prijatelja“. W. Dafoe je odličan u toj ulozi kao i J. Nicholson koja glumi njegovu suprugu i veliku podršku u životu na hladnoj Aljasci.

    Kinematografija je prekrasna, koristi puno velikih prostranih prikaza snježnih krajeva Aljaske, planinske klance, pa i proljetnog buđenja prirode. Žao mi je što film nije pušten u kina, jer mogu si zamisliti da bi na velikom platnu sve izgledalo još efektnije, pogotovo popraćeno uz odličnu glazbu u filmu.

    Jedino što mi se nije svidjelo na filmu i što mi je bio poveći trn je montaža, tj. pretjerana upotreba flashbackova. Ok je ako je film predvidljiv, iako je rezultat poznat pitanje je kako je priča došla od točke A do točke B. Bit filma je da stvori tu iluziju priče. Film počinje viješću o epidemiji i dolaskom velike snježne oluje, počinje nekom kulminacijom i to je samo po sebi ok, no dok smo bačeni u centar napete radnje, ona svako malo bude prekinuta poduljim flashbackovima o Togovom odrastanju godinama unatrag. Od početka je jasno da će se Seppala i Togo sprijateljiti i premda su ta sjećanja iz prošlosti simpatični i dirljivi trenutci, čudi me da film nije prikazao tijek događaja u kronološkom tijeku. Čini mi se da bi film tada imao puno bolji tempo te da bi priča išla postepeno prema vrhuncu i napetost bila veća jer nije isprekidana flashbackovima. Iz takvih razloga obično ne volim flashbackove, to je lijen način objašnjavanja, ali ovdje barem nisu zbunjujući.

    Jedini primjer dobre upotrebe flashbacka u filmu mi je bio pred dirljiv kraj

    Sve u svemu, simpa film i ne samo za ljubitelje pasa.

  • #9
    2 0

    postova:1473
    buffalobill @ 25.12.2019. 19:24
    apsolutno se slazem,ovdje ti flashbackovi "ubijaju" napetost i vracaju te na pocetak,to je lose napravljeno
  • #10
    0 1

    postova:128
    key @ 25.12.2019. 19:42
    Togo je vrh, niti jedan ovogodisnji film nije mu ni blizu, film je pravo remek djelo. To sto razni forumski strucnjaci imaju mentalne barijere u vrednovanju kvalitete pojedinih ostvarenja pa kad vide uradak s oznakom Disney odmah im je to neozbiljan, djeciji, porodicni, zivotinjski itd film koji im nikako ne zasluzuje biti u rangu nekog klasika. No ovaj film to zasluzuje jer to nije nikakav porodicni film za ljubitelje pasa cime mu se valjda zeli umanjiti vrijednost i pruziti alibi kriticaru za manju ocjenu, nego vrhunska drama koja je jos uz to i snimljena po istinitom dogadjaju sto moze biti samo plus. Kad smo kod dokumentaraca, koje inace rijetko gledam, Netflixova serija Maradona in Mexico je nesto najbolje sto sam ikad gledao. Sve u svemu osrednja filmska godina s premalo vrhunskih ostvarenja, no nikad bolja kad su tv serije u pitanju, 4-5 ih moze nositi ocjenu odlican sto je dosad nezabiljezena pojava.
  • #11
    0 1

    postova:128
    key @ 25.12.2019. 19:44
    A ne smetaju vam flashbackovi u Kumu 2 npr? Togo je bolji i od njega.
  • #12
    1 0

    postova:1473
    buffalobill @ 25.12.2019. 19:52
    Kum je film sporog tempa i tu su flashbackovi ok,u Togu su zeznuli stvar
  • #13
    0 0

    postova:128
    key @ 25.12.2019. 19:59
    Nemoj me nasmijavat. Dvojka je najunakazeniji film s flashbackovima u povijesti covjecanstva koji su od potencijalno vrhunskog filma napravili prosjecno ostvarenje. I JFK ima tonu flashbackova, ali su isti dobro ukomponirani u film kao i u Togu i sto je najbitnije sadrzajem i vizualno odlicno se uklapaju u oba uratka, dok su u Kumu 2 sadrzajem i vizuelno totalno off, toliko off da ih se pri gledanju obavezno mora preskociti.
  • #14
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 25.12.2019. 20:01
    meni je Kum 2 bolji od jedinice,a JFK je genijalan tu nema dvojbe *uspoređivati Kuma i Togo je neozbiljno usput
  • #15
    0 0

    postova:128
    key @ 25.12.2019. 20:08
    Kad sam bio mladji vidio sam u Kumu cudo filmske umjetnosti. Kako vrijeme odmice ni jedan od te trilogije vise ne gledam, postali su mi dosadni. Prince of the City je tip filma koji mi je puno bolji od bilo kojeg Kuma, a i JFK odoljeva zubu vremena.
1 2 3 4
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala