Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sluškinjina priča

1
  • #1
    0 2

    postova:1
    tinceek123 @ 8.1.2013. 15:45

    Kako mogu ovaj film pogledati online s prijevodom??

  • #2
    7 2

    postova:2527
    bearfoot @ 8.1.2013. 17:56

    što se mene tiče, ovo spada u kategoriju najgorih priča po kojim je snimljen film, gore i od sumraka...nevjerojatno je koliko je ista priča izazvala polemika, a još nevjerojatnije koliko je nagrada pokupila...misleći kako je priča djelo bolesnog uma, guglanjem otkrivam da temelj priče potiče iz postojećih fundamentalističkih katoličkih redova koji, naravno, znaju pravu istinu Biblije...ako netko misli da samo muslimani imaju fundamentaliste, varaju se, sve religije ih imaju... i koji ne bi čekali katastrofu već bi odmah uredili društvo na taj način, ne samo deklarativno smatrali ženje manje vrijednim bićima, već i praktično ih koristili za roblje i rasplod...iz današnje perspektive pak znamo da je priča potpuno promašena i da će muškarci ostati neplodni puno prije nego žene, taj proces je već stvarno i započeo...

  • #3
    1 1

    postova:81
    ahernar @ 17.1.2021. 0:30
    Ma presirovo je. Nažalost ne i nemoguće - kako je @bearfoot već komentirao. ... Osobno ne volim kad nakon filma osjećam zgrčenost u trbuhu od gađenja i zgroženosti.
  • #4
    2 1

    postova:228
    atlantiday @ 17.4.2021. 19:10

    Bearfoot, priča ne potiče iz fundamentalističkih katoličkih redova, već je plod mašte spisateljice Margaret Atwood koju osobno ne volim čitati, jer su joj i ostale knjige prilično apokaliptične i sumorne, uglavnom, niti su lijepe, niti nešto umjetnički nabrijane, niti ima života u njima, a kada pročitaš još koji njezin uradak, onda vidiš da spisateljica jednostavno ima prilično pesimističan pogled u budućnost. Ali usprkos svemu, ima svojih poklonika, kako kod nas, tako i u svijetu.

  • #5
    1 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 18.4.2021. 14:18

    ...uf, film mi je oke, u ono doba nije dizao posebno prašinu, ali... U današnje doba, postoji i serija s nekoliko sezona , na koju se, militantne feministice pozivaju , kao da se taj događaj u americi već dogodio. To je velika opasnost tih djela, jer markiraju određenu skupinu, u ovom slučaju bijelog muškarca, na osnovu nekakove fikcije. Zamislite da danas neko u RH napravi film di Nas,Hrvate, Srbi, ili Bošnjaci, ili Slovenci zatvaraju u konc logore 2025, ili obrnuto, odmah nastane ogromna nelagoda u društvu. Ili na primjer da Francuski Muslimani preuzmu vlast i zatvaraju "prekrštaju" bijelu djecu u Islam ili obrnuto. Ta vrsta fikcijske umjetnosti je društveno "kancerogena". Trebalo bi takva djela jasno etiketira kao "opasna fikcija", da se ljude upozori i da s tom spoznajom, odgledaju sadržaj.

  • #6
    1 0

    postova:1473
    buffalobill @ 18.4.2021. 16:13

     kao daleka buducnost a sve izgleda ko da se događa u SSSR-u 70-tih, da je snimljeno 1970te mozda bi i proslo,ovak je neozbiljno i produkcijski jadno
    gledajte svedsku seriju Kalifat

    Caliphate 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala