Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Privedite osumnjičene

1
    0 0

bearfoot @ 7.3.2011. 15:48
    što se mene tiče, najbolji film s Kevinom Spacey-em
    0 0

frxi @ 7.3.2011. 17:48
    i meni je jedan od vema dobrih fimova i jedan od boljih kevinovih fimova,prvi put sam ga gledo na Sarajevo film festivalu prije 2 god. kad je i kevin bio gost i izaso na pozornicu poslje fima i prico o njemu nes i zezo se bila je super atmosferaLaughing
    0 0

buzdovan @ 7.3.2011. 18:37

Odličan film!

Pulp Fiction, Reservoir Dogs i The Usual Suspects su mi poput kakve trilogije koju se jednostavno mora pogledati!

0 0

doom @ 7.3.2011. 20:50
    super film...
    5 0

senilno_magare @ 2.3.2012. 15:25

Jako mi je drago da se netko sjetio i ovog filma, pa ćemo ga imati prilike ponovno pogledati sljedeći četvrtak, na HRT-u 1, u 22:15.

Ono što će privući pažnju većine jest veoma zanimljiva glumačka postava. U ulogama osumnjičenih su: Gabriel Byrne, Benicio Del Toro, Kevin Spacey, Stephen Baldwin i Kevin Pollak, dok su na strani zakona Giancarlo Esposito i Chazz Palminteri.

U radnju smo uvedeni scenama pokolja na brodskom pristaništu, za vrijeme kojeg upoznajemo neke od protagonista, dok je drugima identitet sakriven, što stvara atmosferu dobrog starog krimića. Nakon vatrenog okršaja, brod nestaje u plamenu, a jedini svjedoci su jedan teško ozlijeđeni mađarski gangster i Verbal Kint, sitni prevarant i bogalj koji je priveden jer se nalazio blizu mjesta zločina, ali i zbog nezakonitog posjedovanja oružja.

Priča se, dakle, odvija nelinearno: kroz Verbalovo prepričavanje koje je isprekidano prikazom događaja koji su prethodili samom pokolju. Agentu koji ga ispituje priznaje kako je sve započelo privođenjem petorice kriminalaca (uključujući i njega samog) zbog sumnje da su opljačkali kamion koji je prevozio rezervne dijelove oružja kroz Queens. Za vrijeme boravka u pritvoru, oni zajedno dogovaraju pljačku krijumičara koja će ih postepeno odvesti u neočekivanom smjeru...

Pored zvučnih glumačkih imena, film me oduševio zbog polaganog nizanja slojeva događaja koje Spacey prepričava onim svojim "u polusan utonulim" mirnim glasom. Gledatelji oštrog oka (i uma) primjetit će da svaka nova scena sa sobom nosi i poneki detalj koji im još zarana može otkriti jako puno o onome što će uslijediti. Upravo zbog toga, kao što sam spomenuo na početku, sama atmosfera filma nekako me podsjeća na one "dobre stare krimiće" (npr. "Chinatown"), u kojima se napetost stupnjevito pojačava, ali sama radnja ipak zadržava isti polagani ritam nizanja novih zbivanja kroz koja nas Verbal vodi.

Moja preporuka svima koji uživaju pogledati zanimljiv triler s elementima akcijskog filma.

The Usual Suspects: 8,5/10

P.S. malo trivije vezano uz samo snimanje filma: jedna od scena na samom početku trebala je biti sasvim ozbiljna - ona u kojoj osumnjičeni stoje ispred zida jedan do drugog. Budući da se snimanje tog dana oteglo do noćnih sati, a dobar dio glumačke ekipe je nakon obilnog obroka popio dosta vina, niti jedan od glumaca nije mogao složiti ozbiljan izraz lica, što je razljutilo direktora Bryana Singera. Prema izjavi Kevina Pollaka, tome nije pomoglo ni konstantno puštanje vjetrova Benicia Del Tora, i to 12 puta za redom, što je dodatno skratilo Singerove živce i oteglo snimanje. Del Toro je rekao da je netko zaista puštao vjetrove, ali da nitko nije bio siguran o kome se radi. Kada je bio red na Del Toru da izgovori svoj tekst, on je to učinio veoma brzo i nerazgovjetno, zbog čega se sam Singer ljutito ubacio u tijek snimanja i rekao mu: "In English, please!", što je ovog veoma razljutilo da je odmah nakon ponovljenog teksta samoinicijativno dodao i jednu kratku psovku, dok su mu se ostali cerekali.
        Singer je sljedeći dan odlučio da zbog komičnih elemenata sve to uključi u film. Obratite pozornost na tu scenu i primjetit ćete kronični umor i znakove pijanosti na licima glumaca. Laughing

0 0

mightywez @ 3.3.2012. 9:45
    film je u mojih top 5. odlican film, glumci i prica.
    0 0

crnisokol @ 9.3.2012. 9:47

Vrlo dobar triler koji uspijeva do kraja držati napetost i misteriju (''Who is Keyser Soze?''), te ima odličan kraj koji će većinu iznenaditi. Spacey je dobio Oscara i odličan je kao i ostatak glumaca u ovom filmu, no meni je najbolji bio Gabriel Byrne. Da ne filozofiram sad ovdje, pročitajte osvrt kolege senilnog par postova prije koji je lijepo sve opisao. 

Preporuka - obasvezno pogledati ovaj film, ako još niste.

8/10

PS: @senilno_magare

daj malo editaj svoj post pa posloži da bude čitljivo u beti Namiguje

1 0

senilno_magare @ 9.3.2012. 11:54

Vrlo dobar triler koji uspijeva do kraja držati napetost i misteriju (''Who is Keyser Soze?''), te ima odličan kraj koji će većinu iznenaditi. Spacey je dobio Oscara i odličan je kao i ostatak glumaca u ovom filmu, no meni je najbolji bio Gabriel Byrne. Da ne filozofiram sad ovdje, pročitajte osvrt kolege senilnog par postova prije koji je lijepo sve opisao. 

Preporuka - obasvezno pogledati ovaj film, ako još niste.

8/10

PS: @senilno_magare

daj malo editaj svoj post pa posloži da bude čitljivo u beti Namiguje

crnisokol

A joj... ja još na alfi, pa ne znam što se tamo događa Laughing (iskrene isprike). Evo, odma' ću sredit stanje.
    1 3

meanmotherfucke @ 28.8.2017. 16:01

Najbolji film ikad!!

Priča,sluma,atmosfera,radnja.likovi,dijalozi,Keyser Soze i genijalan plot twist na kraju. Simply the best!

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2019 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala