Povijest nasilja je puno više od akcića, pitanje je da li je to uopće akcijski film. Cronenberg je uvijek bio opičen i kontroverzan redatelj, u ovom filmu je to čak i manje izraženo međutim njegov surov stil začinjen eksplicitnim nasiljem, seksom dakako je prisutan i u ovom filmu. Film je kratak, poprilično jednostavne radnje nalik na američke B filmove sedamdesetih ali i jedna slojevita studija karaktera i nasilja kako u društvu tako i njezine prirode, ukorijenjenosti u ličnost čovjeka te njezine ovisnosti o vanjskim prilikama. Međutim po cronenbergu neki ljudi to imaju jednostavno u sebi, njihova djeca što eskalira ovisno o situaciji. Ima tu još i obiteljske problematike i sl. tako da bi ja rekao kako je ovo prije neka psihološka drama karaktera neko tipični akcić. cronenberg nije tako jednostavan. Sve u svemu jedan od rijetkih odličnih primjeraka suvremenog američkog filma i svakako ga preporučam za gledanje.