Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Vettel prvi do treće pobjede ove sezone!
Ovo je prva pobjeda za Red Bull i Sebastiana Vettela u Kanadi

Nakon izvrsnog starta Sebastian Vettel je tijekom cijele utrke uvjerljivo držao vodeću poziciju. No, nije odvozio savršenu utrku – napravio je čak tri vozačke pogreške, ali unatoč njima je konačno osvojio VN Kanade koja mu je prije dvije godine izmakla u posljednjem krugu.

Njegov momčadski kolega Mark Webber uspio je preživjeti sudar s van der Gardeom te s blago oštećenim prednjim krilom stigao do četvrtog mjesta. Ubrzo je Giedo van der Garde odustao od utrke.

Fernando Alonso je još jednom izvrsnom vožnjom stigao sa šestog mjesta na drugo. Pri samom kraju utrke postavio je najbrži krug čime je potvrdio brzinu Ferrarija te su konačno prikupili više bodova zahvaljujući i vrlo agresivnoj vožnji Felipea Masse koji je uspio stići do kraja utrke u jednom komadu smjestivši se na sedmo mjesto.

Vidno nezadovoljni Lewis Hamilton je osvojio treće mjesto i potvrdio ipak solidnu formu barem jednog Mercedesa dok se onaj drugi Nice Rosberga našao u klasičnim problemima s gumama. S obzirom na aktualne probleme s kojima će se suočiti na sudu, momčad Mercedesa može zadovoljno krenuti na sljedeću utrku.

Svakako treba istaknuti vožnju Jean-Erica Vergnea koji je s Torrom Rossom stigao na šesto mjesto.

Kimi Räikkönen nije se iskazao na VN Kanade te je čak bio i zaobiđen za cijeli krug, a niti Romain Grosjean nije uspio osvojiti bodove tako da Lotus uopće nema razloga biti zadovoljan vikendom u Kanadi.

Valtteri Bottas unatoč startu s treće pozicije nije imao nikakve šanse osvojiti bodove čime je još jednom potvrdio vrlo lošu formu Williamsa te je završio tek 14.

Uz van der Gardea, Nico Hulkenberg također nije završio utrku.

Sljedeći Grand Prix vikend počinje za 3 tjedna, 28. lipnja u Velikoj Britaniji (Silverstone).