Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Druga pobjeda za Fernanda Alonsa!
Ova VN Španjolske ostat će svima u sjećanju po dominantnoj pobjedi Fernanda Alonsa na domaćoj stazi

Sam start je bio odličan za Fernanda Alonsa koji je odvozio fantastičnu utrku i došao do druge pobjede ove sezone. U Ferrariju mogu biti i više nego zadovoljni jer je njegov momčadski kolega, Felipe Massa, također završio na postolju na trećem mjestu.

Drugo mjesto ''ponovno'' je bilo ''rezervirano'' za Kimija Raikkonena koji je bio jedan od rijetkih sa samo tri ulaska u boks. Kimi je već tradicionalno u intervjuu izjavio kako je ''jako razočaran drugim mjestom'', no sada zaostaje samo 4 boda za vodećim Vettelom u borbi za naslov svjetskog prvaka.

Red Bull također može biti zadovoljan makar njegovi vozači nisu mogli pratiti vodeće. Sebastian Vettel odvozio je isto dobru utrku i završio četvrti, a Mark Webber peti.

Drugu utrku zaredom prvi je startao Nico Rosberg koji je došao do solidnog šestog mjesta dok je Lewis Hamilton brzo padao u poretku i završio tek 12. Mercedes se tako ni ovu utrku nije istaknuo makar su imali velike šanse za pobjedu jer su startali prvi i drugi.

Jean-Eric Vergne, Romain Grosjean i Giedo van der Garde nisu završili utrku.

Slijedi nam dva tjedna stanke do VN Monaka (Monte Carlo) 23. svibnja kada počinje novi Grand Prix vikend.