Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Najbolji filmovi svih vremena

1 2 3
  • #1
    6 0

    postova:311
    auran @ 13.9.2013. 20:45

         Pozdrav društvo! Predlažem da svatko iznese listu od 5 ili 10 filmskih naslova koje smatra najboljima u povijesti kinematografije. Zanemarimo ovdje osobno najdraže filmove i pokušajmo dati objektivan sud temeljen na kvaliteti, odnosno vrednovanju cjelokupnosti filmskih kategorija počevši od režije, priče, scenarija, glume itd. Pa evo mojih favorita:

    1. Građanin Kane

    2. Metropolis

    3. 2001.: Odiseja u svemiru

    4. Iskupljenje u Shawshanku

    5. Titanic

    6. Okuribito / Odlasci

    7. Život drugih

    8. Anonimna, jedna žena u Berlinu

    9. Podmornica

    10. Pijanist

    Dodatni naslovi: Most na rijeci Kwai, Sestre Marije Magdalene i Gospodar prstenova (trilogija).

  • #2
    4 0

    postova:416
    taurus @ 13.9.2013. 21:59

    Teško je praviti takve liste bez ličnih favorita jer onda,po meni,ni nemaju smisla,jer i oni koji nisu gledali npr.Građanina Kane-a su čuli da se taj film smatra jednim od najboljih svih vremena pa ga na osnovu te činjenice mogu staviti na listu bez da su ga gledali ili ako im se takav film ne dopada opet ga mogu staviti na listu zbog tih umjetničkih kriterijuma itd.Mislim da bi bilo zanimljivo da svako iznese listu svojih 10 najboljih filmova svih vremena s obzirom da tu mogućnost nemamo na našim profilima kao ni onu da generalno rangiramo sve filmove koje smo ocijenili istom ocjenom.Pohvale za ideju.

  • #3
    3 0

    postova:311
    auran @ 13.9.2013. 22:27

         Zahvaljujem na pohvali Taurus. Slažem se s tobom. Što se tiče popisa filmova, svatko neka stavi one naslove koje je gledao, naravno, i koji mu se čine najboljima neovisno od službenih lista sastavljanih od raznih časopisa, kritičara i slično. Oni naslovi koji budu imali najviše pojedinačnih odabira postat će svojevrsni izbor članova ovog portala. Stoga krenite ljudi, pišite svoje liste i iznesite svoje favorite. Poredak naslova od 1 do 10 je samo numeracija, ne i njihov vrijednosni poredak (nema bodovanja). Hajde Taurus, koji je tvoj izbor najboljih filmova? 

  • #4
    6 0

    postova:416
    taurus @ 13.9.2013. 22:38

    1.The Dark Knight

    2.Training Day

    3.American Psycho

    4.American Gangster

    5.Fighter

    6.Memento

    7.The Prestige / Inception

    8.The Birds

    9.2001:A Space Odyssey

    10.3:10 To Yuma / Scarface

    Subjektivna lista ovako iz glave.

  • #5
    8 0

    postova:1962
    aya @ 13.9.2013. 23:05

    1. Once Upon A Time In America

    2. Dances With  Wolfs

    3. Mediteraneo

    4. La Notte di San Lorenzo

    5. Legends Of A Fall

    6. True Grit

    7. The Shawshank Redemption

    8. In The Name Of The Father

    9. Cat On The Hot Tin Roof

    10. Cold Mountain


  • #6
    4 1

    postova:507
    pandaboy @ 14.9.2013. 0:34

    1. The Godfather

    2. Casablanca

    3. Alien

    4. Psycho

    5. Modern Times

    6. Indiana Jones (prvi)

    7. Metropolis

    8. Sound of Music

    9. Apocalypse Now 

    10. High Noon

    Nisu baš moji najdraži filmovi ali sam pokušao zastupati više žanrova i razabrati nešto poluobjektivno... btw ekipa,  imate zanimljive liste, like it so far :)

  • #7
    3 1

    postova:311
    auran @ 14.9.2013. 9:37

         Odlično ljudi, samo dajte, priključite se i vi ostali u sastavljanju svojih lista. Taurus, Aya, Rorschach i Pandaboy hvala vam što ste prvi sastavili i podijelili svoje popise. Znam da nije lako biti objektivan i ne uvrstiti filmove koji su vam dragi, no i ja sam morao izostaviti neke meni osobno drage filmove i pokušati po što objektivnijim kriterijima definirati listu onih za koje smatram da su kvalitativno najbolji koje sam pogledao. Hajde ekipo idemo dalje, izaberite svoje favorite i podijelite svoja razmišljanja s ostalim članovima portala. Osmijeh   

  • #8
    2 2

    postova:371
    cala @ 14.9.2013. 9:38

    1.Lord of the Rings sva tri djela

    2.Zdrpi i briši(Snatch)

    3.Leon

    4.Gladijator

    5.Matrix

    6.Ima li pilota u avionu/Goli pištolj/Kakvi frajeri/Mrak film

    7.Deveta vrata

    8.Silent Hill

    9.Sin City

    10.Lord of the Rings(1978)

    Napomena:Hobbit nije na listi jer treba pogledati još ostala dva djela pa dati ocjenu,neki filmovi na listi nisu kvalitetni ali su to filmovi koje ja mogu uvjek iznova pogledati

  • #9
    2 1

    postova:204
    iwax @ 14.9.2013. 11:28

    1.Zelena milja 

    2.Forrest Gupm 

    3.Batman

    4. Titanic

    5.Građanin Kane 

    6.Gladijator

    7.Hrabro srce

    8.Umjetnik

    9.Gospodar prstenova Dvije kule

    10.Sam u kući 2

  • #10
    5 0

    postova:1130
    mario @ 14.9.2013. 11:36

    Hm,  evo i mojih. Iako su  tu uvijek može nešto izmijeniti. 

    - The Shawshank Redemption

    - Reservoir Dogs

    - The Thin Red Line

    - Yojimbo

    - The Third Man

    - Stand By Me

    - Goodfellas

    - 12 Angry Men

    - Blade Runner

    - Die Hard

  • #11
    5 0

    postova:264
    filmofil1983 @ 14.9.2013. 12:45

    1.iskupljene u shawshanku                                                                                                                                          2.schindlerova lista                                                                                                                                                       3.casablanka                                                                                                                                                                   4.krupna riba                                                                                                                                                                     5.drakula bram stokera                                                                                                                                                 6.zelena milja                                                                                                                                                                    7.titanik                                                                                                                                                                            8.zameo ih vetar                                                                                                                                                           9.milijunaš s ulice                                                                                                                                                        10.djevojka od milijun dolara

  • #12
    1 0

    postova:10
    eye @ 14.9.2013. 13:13

    1. Millennium trilogy

    2. Leon

    3. The Good the Bad and the Ugly

    4. American History X

    5. Se7en

  • #13
    4 0

    postova:200
    mary89 @ 14.9.2013. 14:42

    1. The Godfather (1972),  Coppola

    2. The Shining (1980), Kubrick

    3. The Good the Bad and the Ugly (1966), Leone

    4. Apocalypse Now (1979), Coppola

    5. One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975), Forman

    6. M (1931), Lang

    7. White Heat (1949), Walsh

    8. Chinatown (1974), Polanski

    9. Rope (1948), Hitchcock

    10. Ace in the Hole (1951), Wilder

    ....

  • #14
    4 0

    postova:311
    auran @ 15.9.2013. 12:52

         Hvala i Cali (nema razloga da se opravdavaš, to je tvoj izbor filmova), Iwaxu, Mariu, Filmofilu1983 (na originalnosti u dijagonalnom nizanju naslovaSmije se), Eyeu i Mary89 na njihovim listama. Nadam se da nećemo tu stati, već da će se priključiti i ostali članovi sa svojim izborima i predočiti svoje popise. Svima želim ugodnu nedjelju. Osmijeh 

  • #15
    4 1

    postova:6
    cfnf @ 15.9.2013. 13:02

    10.The Concert                                                                                                                                                                  9.Splendor in the Grass                                                                                                                                                8.Inventing the Abbotts                                                                                                                                                    7.The Wild Bunch                                                                                                                                                            6.The Lucky Ones                                                                                                                                                            5.Gladiator                                                                                                                                                                        4.Pirates of the Caribbean: At World¨s End                                                                                                               3.Forrest Gump                                                                                                                                                              2.The Good,the Bad and the Ugly                                                                                                                               1.Gangs of New York

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala