Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Avatar

1 2 3
  • #1
    1 2

    postova:5
    knikud @ 21.12.2009. 20:12
    ...preezakon !!!!svaka cast cameronu kaj je napravil takvi film.. ...ljudi savjetuje da ga pogledate....
  • #2
    1 2

    postova:1
    j0pee @ 28.12.2009. 14:19
    film je predobar!!najbolji film koi sam gledala :D
  • #3
    2 0

    postova:494
    beno @ 5.1.2010. 22:46

    Upravo sam dosao iz kina, pa da krenem:

    Odmah da to rijesim: 7,6/10

    Avatar je jedan nevjerojatno lijep i impresivan film. Vizualno je fenomenalan i mislim da to nitko ne moze osporit. Prica je korektna ali malo predvidljiva, sto je cak i oprostivo jer je film, da ponovim jos jednom, PREKRASAN! Gluma je dobra, likovi su stereotipni i jednostavni, malo previse sve skupa vuce na neki od animiranih filmova.
    Zabavno i lijepo. Nije NAJ NAJ kako su mi govorili, ali svakako preporucam pogledati u kinu. E sad, da li da preporucim gledati u 3d-u?

    Ovo mi je prvi 3D film koji sam gledao u kinu. Nisam bas pre zadovoljan. Ili moje oci nisu za 3d naocale, ili su mjesta bila losa, ili je to jednostavno zahtjeva potpuno drugacije "gledanje filma". Oci su kakve jesu, tu nemogu nista. Ako mjesta nisu bila dobra (bili smo malo preblizu ako se mene pita) onda je kriv nas najpoznatiji multiplex sto nema adekvatne kino dvorane, tj, prodaju i mjesta koja nisu namijenjena za optimalno 3d gledanje.
    Sve je to lijepo, osjecaj dubine je prekrasan, ali cijelo vrijeme (dakle 3 sata!!) sam imao osjecaj da mi je vidno polje jako smanjeno, kao da gledam kroz cijev u platno. Neke brze, akcijske scene, su bile prilicno nejasne i konfuzne (cak sam skidao naocale da razaznam neku zivotinju na filmu).
    Zasto sam rekao "drugacije gledanje filma"? Kad gledam film volim se uzivit i izgubit u svakoj pojedinoj sceni. Volim promatrat detalje, sitnice - a 3D to bas i ne dozvoljava. Vuce pogled na odredjene dijelove kadra, manipulira gledateljem. Zbog toga i zbog gorenavedenog osjecaja gledanja kroz "cijev", imam osjecaj da sam propustio pola filma... Morat cu pogledat ponovo :)

  • #4
    1 0

    postova:1130
    mario @ 5.1.2010. 23:02
    Nisam još gledao film pa ni ne mogu komentirati ali sam čuo svašta što se tiče 3d-a, neki ljudi ga hvale samo tako a drugi kažu da su jedva pogledali film. Neka su kina (u americi, nema pojma jel koje to kino ovdje radilo), zatvorila ona 3-4 najbliža reda i one redove što se nalaze skroz lijevo i desno jer kažu da je sa tih sjedala slika skroz užasna.
  • #5
    2 0

    postova:494
    beno @ 5.1.2010. 23:08

     čak si u ocjenu i decimalu uvrstio (7,6) LaughingLaughingLaughing

    senilno_magare

    Ja ti imam neku svoju cudnu politiku oko davanja ocjena. Nekako mi nikad nije dosta samo skala 1-10.

    Ovo npr. nije film za 8, ali mi nije ni 7. Vise naginje 8, tako da nemoze bit niti 7,5... Tesko mi je prenjet svu tu uvrnutu filozofiju u mojoj glavi. Ako malo pogledas, malo je mojih cijelobrojnih ocjena. Nisam bas najnormalniji, znam Embarassed

  • #6
    1 1

    postova:187
    pametnjakovic @ 4.2.2010. 16:24

    Neki dan sam gledao film u Mostaru u Kosači i nisam ga gledao u 3D pogledu ali opet mi se film svidio, jednostavno predobar film ja bih mu dao ocjenu 8.5 samo zbog vizualnog efekta istina priča i nije nešto ali scenarij je davno napisan ipak uživao sam i kad bih se pružila prilika pogledao bih ga ponovno

  • #7
    1 1

    postova:32
    imota @ 5.2.2010. 23:43

    Upravo ga pogledao....film je definitivno u top 5 koje sam ikad gledao

    Obavezno ga gledat u 3D ....ni slučajno uz pomoć malih kućnih čaroljija tipa Torrent i sl

    Priča se može okarektizirat kao predvidiva...ali kako napravit da bude nepredvidiva  nekome ko je pogledao na 100-ne različitih filmova?

    FILM JE ODLIČAN....moja ocjena će bit 9,1

  • #8
    1 1

    postova:213
    zac @ 6.2.2010. 18:14
    Film obavezno pogledat u 3D tehnici, priča malo predvidljiva no specijalni efekti i izvanzemaljski svijet i likovi fantastično. Ima mnogo trenutaka gdje se ono doslove naježiš kolko je dobro. Moja topla preporuka.Laughing
  • #9
    1 1

    postova:3
    leilany_ri @ 14.3.2010. 17:12
    the best movie ever made!!!!!!!   I like it a lot!!!!!!!  :D :D
  • #10
    1 1

    postova:11
    ineschoko @ 16.3.2010. 9:04
    super je filmLaughing
  • #11
    1 0

    postova:26
    kenji @ 29.3.2010. 1:56

    Da se Cameron malo više fokusirao na scenarij, a manje na specijalne efekte film bi bio bolji. Po mojem mišljenju priča je temelj svakog filma, a priča ovog filmeka je stvarno predvidljiva, likovi su klišeji, dijalog je pun kojekakvih fraza.....

    Imao je gomilu para za specijalne efekte i  tisuće suradnika koji su sve radili umjesto njega na setu, mogao je barem uposliti jednog pristojnog scenarista. 

  • #12
    2 0

    postova:6
    blabla @ 29.3.2010. 18:49

    Samo jedan veliki efekt i nista vise...

    I naravno prosipanje americke "pameti"... kad je onaj vojnik drzao govor marincima (a kasnije isti takav drzi jake, samo na drugoj strani)... muka mi je dosla...  

  • #13
    1 0

    postova:1
    mario527 @ 28.5.2010. 19:32
    Film je iznenađujuči dobar.Mislio sam da neče biti toliko dobar jer je napravljen večinom kompjuterski.Pogledao sam ga doma i u kinu u 3D tehnici i razočarao sam se kad sam ga pogledao dom jer je film napravljen isključivo za 3D tehniku.Zbog toga film doma izgleda previše kompjuterizirano to jest više izgleda kao crtić nego film.Preporučam da se film pogleda u 3-D tehnici ,izgleda 100puta bolji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CoolLaughingWinkTongue outInnocent
  • #14
    0 0

    postova:311
    auran @ 27.9.2010. 18:07

    Ja ti imam neku svoju cudnu politiku oko davanja ocjena. Nekako mi nikad nije dosta samo skala 1-10.

    Ovo npr. nije film za 8, ali mi nije ni 7. Vise naginje 8, tako da nemoze bit niti 7,5... Tesko mi je prenjet svu tu uvrnutu filozofiju u mojoj glavi. Ako malo pogledas, malo je mojih cijelobrojnih ocjena. Nisam bas najnormalniji, znam


    Beno
    Beno potpuno te razumijem, jer i ja imam sličan problem sa svojim vrednovanjem filmova s time što je meni skala od 1 do 10 problem, odnosno nikako se ne mogu odlučiti koju bih ocjenu dao, a da se već nakon pola sata bar tri puta ne predomislim i nećkam da li da dam za stupanj višu ili nižu i tako u krug. Po meni, najbolja je skala od 1 do 5 i tu nema frke. 5 dobivaju samo iznimni filmovi i remek djela, 4 posebni filmovi s porukom koje svakako vrijedi pogledati i onda imam ocjenu 3,5 za sjajne akcijske filmova i slične koji su jako dobri, ali su negdje između 3 i 4. Dobrim i solidnim filmovima vedra 3-ca, dok mi je ocjena 2,5 recimo rezervirana za filmove koji naginju gornjem domu, ali opet mi nekako ne spadaju pod 3-jku. 2-ca je za one filmove koje je bolje ne gledat, a 1-ca za one pak potpuno bezveze koji uopće nemaju nikakvoga smisla. Eto to je neka moja skala, stoga razumijem tvoje nedoumice oko vrednovanja, pogotovo kad imaš toliko decimala da se jednostavno ne možeš odlučiti koju da izabereš. Zbog toga sam i odustao od ocjenjivanja filmova, jer me potpuno izluđivalo. I to ti je život. : )   
  • #15
    1 0

    postova:311
    auran @ 27.9.2010. 20:28

    Što se tiče samog "Avatara", sve gore rečeno (da je vizualno savršen, ali predvidljive priče i pomalo klišeiziranih likova) stoji, no unatoč tome meni se "Avatar" jako svidio i ostavio na mene pozitivan dojam! Ako već nije remek djelo po samoj priči i glumi "ljudskih" glumaca, tada je to sigurno po svojim specijalnim efektima, vizualnosti, maštovitosti, kreativnosti i ljepoti, a u tome je potpuno nenadmašan! Da je tehnička strana filma odnijela prevagu pred glumom i samom pričom, dokaz je ovogodišnja dodjela filmske nagrade Oscar na kojoj je "Avatar", za razliku od filma "The Hurt Locker", prošao s mnogo manje nagrada nego li su se njegovi tvorci nadali, potvrdivši samo one iz tehničkih disciplina (scenografija, kamera i vizualni efekti)!

    No valja kazati i to da "Avatar" spada u onu rijetku skupinu iznimnih filmskih ostvarenja, poput "Apocalypta" Mela Gibsona, koja posjeduju tu sposobnost da cijelo vaše biće odvedu u jedan drugi svijet koji se na ekranu čini tako čudesnim i stvarnim, da vam 2 ili 3 sata sjedenja u kinu prolete u hipu. Nakon prisustvovanja jednom takvom snažnom iskustvu, kao što "Avatar" svakako jest, osjećate se napunjeni pozitivnom energijom i ispunjeni od glave do pete, jer znate da ste svjedočili pravoj filmskoj čaroliji i neponovljivom iskustvu koje će vas pratiti cijeli život! Upravo to je ono što bi smisao filma kao takvog trebao biti, da vas iz jedne realne i krute stvarnosti prožete logikom, zakonima i pravilima, odvede u drugu, u kojoj ćete bar na neko vrijeme zaboraviti na svakodnevne brige i probleme, opustiti se i uživati u eksploziji šarenila boja i oblika, druženju s fantastičnim bićima i upoznavanju neponovljivih svjetova iz mašte koji svojom vizualnošću i ljepotom, pozitivno utječu na nas, pobuđuju naše emocije i oplemenjuju naše duše... 

    Svrstavanja "Avatara" u ustaljene kalupe potpuno je nepotrebno, kao i vrednovanje njegovih umjetničkih dosega putem ustaljenih načina ocjenjivanja putem brojki koje svojom statističkom bezličnošću ne mogu i nisu u stanju prenijeti ono što netko osjeća ili misli, a katkada su i sasvim suvišne. Tim više ako se pojavi takvo djelo koje potpuno iskače iz svih obrazaca i ustaljenih sustava klasificiranja. Umjesto bilo kakve suhoparne ocjene u kontekstu "Avatara", puno su važniji dojmovi i reakcije milijuna ljudi koji su pogledali film i prepoznali poruku koju u sebi nosi.          

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala