Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Hrvatski turizam, što je to?

1
  • #1
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 18.1.2009. 9:44

    Evo, poslije poprilično snažnog lupanja glavom u zid i bezuspješnog lajanja na mjesec jednostavno moram otvoriti ovu tužnu temu!

    Da li smo mi Hrvati zaista osuđeni na to da nas u svim segmentima društva vode (čitaj vodaju) totalni mediokriteti i nesposobnjakovići poput ministra turizma koji ne zna beknuti niti jedan jedini svjetski jezik!?

    Do kada ćemo se sramotiti pred cijelim svijetom!?

    Ispričat ću kratku priču vezanu uz dvorce Hrvatskog zagorja. Prije tri godine odlučio sam napraviti mali obilazak dvoraca Hrvatskog zagorja budući da mi je u posjet došao prijatelj iz Amerike sa suprugom Amerikankom. Sav ponosan potrpao sam ih u auto i krenuo u obilazak dvoraca čiji sam popis dan prije pažljivo pripremio. Skratit ću priču i detalje samog propalog izleta zbog onih sa slabim srcem i probavnim smetnjama, ali poprilično sam se osramotio! Dakle, dvorci su zapušteni, polusrušeni, pretvoreni u psihijatrijske ustanove, okupljališta skitnica,narkomana i jazbine pasa lutalica. Ona dva, tri koji još uvijek sliče na dvorac su ZATVORENI! Od 14 dvoraca na popisu, uspjeli smo posjetiti jedino Bežanec i Oršić u Gornjoj Stubici.

    Moji su gosti željeli vidjeti jedan od najpoznatijih, Veliki Tabor! Došli su i prošle godine, otišli u Hum Košnički i vratili se razočarani.

    Prije pola sata sam ih po treći puta pokušao povesti u tu nemoguću misiju, treći puta u tri godine. Kliknem na stranicu Velikog Tabora na čijoj naslovnici piše DVORAC JE OTVOREN! E, pa otvoren je moj k....! Dvorac nije otvoren ni vikendom, ni radnim danom, dvorac nije otvoren nikad, dvorac možete posjetiti jedino ako ga osvojite brzim i snažnim napadom i ulaskom preko zidina... 

    Ovo je jako lijepo uređena stranica vezana uz spomenuti dvorac, ali naši vrli turistički (ne)radnici i (ne)stručnjaci moraju shvatiti da se turizam ne događa na internetu!

     https://www.veliki-tabor.hr/

    Umjesto da restauriramo sve te prekrasne dvorce koji imaju veliku povijesnu vrijednost i pretvorimo ih u turističku atrakciju mi ih svjesno puštamo da i doslovno postanu samo povijest. Vrlo tužna povijest i još tužnija hrvatska sadašnjost...

    Idemo dalje!   Cry

  • #2
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 18.1.2009. 10:19

    Gotovo sam siguran iako nisam siguran jer nisam dugo bio da je "dvorac Trakoščan" otvoren. probaj tamo ako su ti gosti još tu. Smile 

  • #3
    0 0

    postova:541
    franz @ 18.1.2009. 10:38

    .. dr buzdovan!

    ja se mogu složiti s navodima, da povijesno nasljeđe se treba i mora čuvati za iduće naraštaje jer je to kulturna baština naroda!

    ..no iz ovog svega tu je jedini problem taj što je izostala vaša dr.buzdovan neinformiranost i sposobnost za organizaciju!

    to je poanta i problem neuspiješnog obilaska!!

    alles gut

    franz

  • #4
    0 0

    postova:580
    arnol @ 18.1.2009. 10:42

     Katastrofa ! Hrvatskog turizma gotovo ni nema ! Bilo dvorci ili bilo koji dio lijepe naše NIŠTA !!!!! 

    Imam sličnih iskustva.

    Mogu reći da sastavljam dugačko pismo sa prigovorima i prijedlozima za spas domaćeg turizma.

    Sam taj " ministar", probao je sada može ustupiti mjesto nekom kompetentnijem za taj posao.

    Veselim se komentarima vas ostalih sa informacijama i iskustvima u našim turističkim destinacijama.

    Dvorci bi trebali biti dovedeni u normalno stanje što prije.

    Možda je najbolje da započetak buzdovan ( izvrsni komentator ), i mi ostali napišemo bilo kakvo pismo i tražimo uređenje

    tih povijesnih dvoraca.

    Sramota je kako sve propada, a odgovorni ništa !

    Ima različitih mogućnosti za uređenje samo to treba nekako pokrenuti. 

  • #5
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 18.1.2009. 11:33

    Evo, par slika koje pokazuju svu ljepotu i potencijal hrvatskih dvoraca, ali istovremeno i zastrašujuće stanje u kojem se nalaze:

    Bežanec i Gornja Stubica, za pohvalu u odnosu na ostale.

        

     Donja Stubica i Marija Bistrica, na rubu prihvatljivog.

        

    Loborgrad, pretvoren u psihijatrijski azil.

     

    Oroslavje i Poznanovec, katastrofa!

        

  • #6
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 18.1.2009. 11:37

    .. dr buzdovan!

    ja se mogu složiti s navodima, da povijesno nasljeđe se treba i mora čuvati za iduće naraštaje jer je to kulturna baština naroda!

    ..no iz ovog svega tu je jedini problem taj što je izostala vaša dr.buzdovan neinformiranost i sposobnost za organizaciju!

    to je poanta i problem neuspiješnog obilaska!!

    alles gut

    franz


    franz

    "...taj što je izostala vaša dr.buzdovan neinformiranost..."!?

    Ne bih rekao! Možda je izostala moja INFORMIRANOST budući da "izostanak neinformiranosti" znači vrlo dobru informiranost.

    No, ne razumijem smisao komentara? Kakve veze ima moja neinformiranost s činjenicom da su nam dvorci zapušteni, a oni u relativno dobrom stanju stalno ZATVORENI!?  

    P.S. Kako protumačiti činjenicu da na službenim stranicama Velikog Tabora piše "dvorac otvoren", a on je zatvoren!?

  • #7
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 18.1.2009. 11:55

    PRENOSIM SA STRANICE VELIKI TABOR:

    Dvor Veliki Tabor je ponovno otvoren za posjetitelje.
    Za sve informacije možete se obratiti na broj telefona
    , fax: 049/301-533 04...
    PA NIGDJE NE PIŠE OD KAD - DO KAD JE OTVOREN he..he eh ehhh eeeee 
    to ti je kao u lecima trgovačkih centara: ne odgovaramo za tiskarske pogreške lijepo piše za više informacija nazvati .....  ha haa ah  aaa h heeea a h a a hhe 
     znaš ono: "i na plotu piše" ...........
  • #8
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 18.1.2009. 12:03

    PRENOSIM SA STRANICE VELIKI TABOR:

    Dvor Veliki Tabor je ponovno otvoren za posjetitelje.
    Za sve informacije možete se obratiti na broj telefona
    , fax: 049/301-533 04...
    PA NIGDJE NE PIŠE OD KAD - DO KAD JE OTVOREN he..he eh ehhh eeeee 
    to ti je kao u lecima trgovačkih centara: ne odgovaramo za tiskarske pogreške lijepo piše za više informacija nazvati .....  ha haa ah  aaa h heeea a h a a hhe 
     znaš ono: "i na plotu piše" ...........

    gorlock



    Pokušaj nazvati taj broj! 

    Slažem se, ono što i mene fascinira je da nigdje ne piše radno vrijeme, a piše da je otvoren!?

    Nazvao sam jedan drugi broj i kazali su mi da dvorac definitivno NIJE OTVOREN!

  • #9
    0 0

    postova:541
    franz @ 18.1.2009. 13:20

    .. dr. buzdovan

    ...čemu onda takova iznenađenost ako ste znali što će vas dočekati u obilasku s kolegama iz Amerike!

    .. vi ste napravili popis obilaska ali niste znali koja razina kvalitete vas čeka na tim lokacijama!.. znači jedno ste si zamislili u glavi dok je stvarnost daleko od toga!.. stoga di je tu informiranost!

    .. ako ste htijeli nekoga zadiviti zašto ga niste odveli na provjerene lokacije za koje ste sigurni da će biti ugodno iznenađeni!

    alles gut

    franz

  • #10
    0 0

    postova:580
    arnol @ 18.1.2009. 13:43

     Zanimljive slike i tema koja zaslužuje pozornost ! 

    Loborgrad psihijatrijska ustanova !!!!!

    Velika greška na štetu dvorca i onoga što predstavlja, kao i bolesnika za koje postoje određeni standardi da bi prikladno svojoj bolesti mogli u njemu stanovati.

    Ti bolesnici od toga imaju jedino sviježi zrak, ali sve ostalno nije nikako prikladno za njih.

    Sam dvorac, veliki gubitak svog uopće postojanja.

    Gradi se sve i svašta, a nema mogućnosti za uređenje dvoraca ili idu u pogrešne namjene ?! 

  • #11
    0 0

    postova:541
    franz @ 18.1.2009. 18:19

    ... teta arnol imam pitanje!

    .. hočeš se moći ikad odlučiti za neku sliku? stalno mijenjaš!!

    franz

  • #12
    0 0

    postova:580
    arnol @ 18.1.2009. 18:26

     Nije problem neodlučnost, samo volim promjene.

  • #13
    0 0

    postova:193
    crna_guja @ 10.2.2009. 9:29

    Izvrsna tema Buzdi! Svaka čast!Smile

    Tek sam naletjela, ali činjenično je stanje (a možda i sranje) da ne znamo ni čuvati ni cijeniti ono što imamo!

    U Veneciji ti naplate udisanje njihovog šporkog zraka, obilazak antiknog javnog WC-a i kaznu za zadržavanje vozila na jednom mjestu duže od 3.6 minuta. Kod nas turisti rade što ih je volja, idu gdje ih je volja, ostave nam svoja govna -ona iz crijeva i ona od ambalaže proizvoda (paštete, mesni, mineralna...) koje su donijeli sa sobom. A vrhunac užasa mi je bio kad su stranci vraćali plastičnu ambalažu za 50 lp i to onu koju su donijeli sa sobom iz svoje zemlje.... I mi smo im to plaćali! Još su novinarima objašnjavali da oni to rade zbog ekologije... ma dajte! Kome vi pišate u oči?

    Dozvole za ronjenje u našem moru ne plaćaju se nama, nego negdje vani u zemljama gdje uplate putovanje. Riba se lovi bez ikakve dozvole. itd.itd.

    Treba li što više reći?

    Hrvatski turizam?? Malo je takvih komedija kao hrvatski turizam. Samo što nama ne bi trebalo biti smiješno. Cry

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala