Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Na rubu znanosti

1 2
  • #16
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 1.9.2010. 20:50

    To sam baš ja htjela pitat
    Akasha


    psssssst reći ću i tebi DA !

    Već sam dvaput rekao DA - Akasha (nadaj se da mi žena ne čita) Laughing

  • #17
    0 0

    postova:193
    akasha @ 1.9.2010. 20:55


    psssssst reći ću i tebi DA !

    Već sam dvaput rekao DA - Akasha (nadaj se da mi žena ne čita) Laughing


    gorlock

    A ništa, onda ćemo morat na privatne poruke Wink
  • #18
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 1.9.2010. 21:18


    Otkrit ću ti sada tajnu velike moći

    DA ! 


    gorlock

    Aaaah, Blufonci!!!! Surprised Joooj, tog se crtića nisam sjetila već jako dugo!
  • #19
    0 0

    postova:193
    akasha @ 1.9.2010. 21:27

    Vjerujte svi u koji god ku... želite, samo nemojte palit žene zbog toga, započinjat' ratove, bit' sebična gamad, ni sjeć' ljudima glave kada razumno pokušaju osporit vaše tvrdnje! - to je moja poruka svima!

    senilno_magare

    Jako lijepa poruka
  • #20
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 1.9.2010. 21:42
    "Oj nastavniče, iman pitanje?... E, ovako... znači bili su Adam i Eva... e... i sad su oni dobili dite... e... i kako onda? Ja to ne razumin, znate? Kako su onda oni... ne razumin..."

    "Što ti nije jasno?"

    "Pa kako su se oni dalje množili? Meni je brat rekal da smo po toj teoriji svi mi (vadim papirić iz džepa da pročitam - tada nisam znao duže riječi) in-ce-stu-o-zna gamad?"

    = = = kraj mog razgovora s vjeroučiteljem... početak razgovora vjeroučitelja s mojim roditeljima... toliko o tome = = =

    senilno_magare
    Senilac, hvala ti na smijehu dana! In-ce-stu-o-zna... Laughing
  • #21
    0 0

    postova:534
    jua @ 1.9.2010. 22:25

    he he imam i ja pričicu o Adamu i Evi

    ja. Profesore kažete da je sve u Bibliji točno?

    vjeroučitelj: Naravno

    ja: A kako je nastalo onda cijelo čovječanstvo ako su bili samo Adam i Eva, i ona rodila dva sina od kojih je jedan ubio drugoga? Što je bilo poslije toga?

    vjeroučitelj: *muk* 

    Ugl, I <3 Na rubu znanosti, zanimljive teme i pripovjedači, vjerujem da je postojao Isus, al' u neko svevišnje biće....ummm...jeah right, ne vjerujem u Crkvu jer je do sad u njeno ime previše zla učinjeno, previše nevine djece pogibalo u zadnjem križarskom ratu, i u svim ratovima općenito. Ne mijenjam tuđa stajališta i ne dopuštam da netko mijenja moja i dalje se u to ne upuštam.

  • #22
    0 0

    postova:580
    arnol @ 1.9.2010. 22:35
    Na rubu znanosti sam prije nekoliko godina redovito pratila što nije bilo lako obzirom na kasne termine.Kad već imamo mogućnost komentiranja emisija, mogu reći da se ta emisija kroz godine srozala. Sjećam se jedne korisne o cijepivu protiv svinjske gripe.Sam voditelj se povremeno žalio da više nema ideja kakvu temu bi pronašao za emisiju.Bilo je stvarno zanimljivih stvari iz rubnih područja znanosti, ali i takvih priča i gostiju da požališ vrijeme potrošeno na gledanje i slušanje.
  • #23
    0 0

    postova:494
    beno @ 1.9.2010. 23:22

    Evo malo da se opustite uz Misaka a da nije vezano za politiku, vjeru i ostale dubokoumne teme

  • #24
    0 0

    postova:1130
    mario @ 2.9.2010. 1:07

    Kad god vidim ovakve nekakve vjera/znanost whatever rasprave/svađe volim pogledati ovaj video. Plus, prigodno je filmski.

  • #25
    0 0

    postova:193
    akasha @ 3.9.2010. 9:43

    Kad god vidim ovakve nekakve vjera/znanost whatever rasprave/svađe volim pogledati ovaj video. Plus, prigodno je filmski.


    mario
    Svakako pogledati video!!!
  • #26
    0 0

    postova:158
    jovil @ 3.9.2010. 18:29


         "Odakle počet'?", zapitalo se mlado mutavo magare kada mu je ovaj "post" upao u vidno polje zamagljeno pozamašnim količinama češke pive... odakle, indeed?

         Neće bit' po redu, al' će valjda dovest redu! - shall be my motto!

         Prvo, u potpunosti se slažem s @ayom da postoje za to prilagođeni forumi koji su bolje mjesto za monologe i osobne stavove o već nadaleko poznatoj temi "vjera vs znanost" iliti "'oću se molit' da mi prostrijelna rana zaraste ili bih ipak mogao otići do doktora?". Radi se o temi o kojoj su napisane tolike knjige, održane tolike debate, i onda nakon svega toga, kad se ljudi, eto, ovako sretnu na forumu, opet sranje.

         @jovil, cilj znanstvenika nije propaganda "ateizma i bezbožništva", kako ti kažeš. Radi se o ljudima koji već stoljećima "rade na nečemu", za razliku od određenih religija čiji članovi pak šire priče o ljudskoj solidarnosti, miru u svijetu i pomaganju nemoćnima, a za to vrijeme imaju najmoćniju banku u svijetu i boli ih k.... za sve ostale - licemjerje kakvog nigdje nema... 

         ...ne vjerujem ni u Boga ni u crkvene institucije (što je poprilično očito), ali sam vjernik... jer vjerujem da je sve to o čemu crkvenjaci govore moguće ostvariti, ali ne na ovaj način na koji to oni rade (Pogledaj Star Trek - Enterprise, vidjet ćeš kako lijepo Jean-Luc Picard svako malo govori kako bi svaki čovjek trebao imati konstantnu želju da usavrši samog sebe i na taj se način zajedno s okolinom dovede u harmoniju - divota Laughing)... al' nećemo mi o tome... mala digresija.

         I sam Isus je rekao da pravim vjernicima ne trebaju ni hramovi ni crkve, a s druge strane ove vatikanske pizdetine sjede na nečemu čime bi mogli prehranjivati svijet sljedećih 500 godina. Da li se ikad zapitaš:"Koji će im k.... sve te pare?"... Pa jer su jeb... kriminalci!... i tužno je to što je sve to toliko očito. Govore jedno, a rade drugo - kao da slušam vlastitu Vladu - eto ti paralela.

         Bilo je Mojsiju džabe derat se na rulju kad su napravili zlatni kip dok se on jadan penjao na planinu i još hodao natrag s najmanje 30ak kg kamenih ploča, kad danas opet u svakoj crkvi na svijetu imaš zlata i raznoraznih vrijednih pizdarija kamo god se okreneš. Uzmi ih brate u jednu vreću, odnesi u zlatarnu, prodaj, pa prehrani siromašne... ili još bolje, donirajte malo tih crkvenih posjeda pa se nek' otvore nekakva prihvatilišta il' što god već. Al' neeeeće!!! Zašto? Jer su materijalističke piz..! Zato kažem da nisam religiozan, al' sam vjernik.

         Tvoje vjerovanje u priču o Adamu i Evi ne bih previše komentirao. Savršeno je jasno da smo svi nastali od njih... Laughing. I ako želiš nać početak, tehnički gledano, nastali smo Velikim praskom - stvaranje svemira, stvaranje planeta, stvaranje atmosfere, stvaranje stanica, stvaranje ribe, stvaranje vodozemaca, stvaranje yetija i sličnih pizdi materinih itd. Neeego, istu stvar sam pitao vjeroučitelja u osnovnoj, pa ću sad pitat i tebe... i to istim maloumnim dječačkim pitanjem koje sam postavio i njemu:

    "Oj nastavniče, iman pitanje?... E, ovako... znači bili su Adam i Eva... e... i sad su oni dobili dite... e... i kako onda? Ja to ne razumin, znate? Kako su onda oni... ne razumin..."

    "Što ti nije jasno?"

    "Pa kako su se oni dalje množili? Meni je brat rekal da smo po toj teoriji svi mi (vadim papirić iz džepa da pročitam - tada nisam znao duže riječi) in-ce-stu-o-zna gamad?"

    = = = kraj mog razgovora s vjeroučiteljem... početak razgovora vjeroučitelja s mojim roditeljima... toliko o tome = = =

     
        Dosta je zapitati se:"Što je dovelo više dobra na ovaj svijet: religija ili znanost?"...paljenje žena, napadi na zemlje drugačije vjeroispovijesti u ime boga (zbog para, što je crkva itekako odobravala), inzistiranje da se sve vrti oko zemlje iako je u ono vrijeme bilo dokazano suprotno - što reć za ljude koji stoljećima imaju glavu zabijenu u jedno te istim stranicama i ne kreću se naprijed - ne kreću se NIKUD! Ne razmišljaju, samo prate.

    A U KURAC I CIJELA OVA TEMA!!! MRZIM KAD OVAKO KRENE! NE MOGU STAT NIKAKO!! IMALA @AYA PRAVO!!!

    Vjerujte svi u koji god ku... želite, samo nemojte palit žene zbog toga, započinjat' ratove, bit' sebična gamad, ni sjeć' ljudima glave kada razumno pokušaju osporit vaše tvrdnje! - to je moja poruka svima!

    P.S. eto @bozoli i moj doprinos Laughing


    senilno_magare

    Silna zloba ponovno na sirotog jovila(pretežito aya,zubak, stari dobri gorlock....).

     @senilno_magare: Hvala na krasnom i pomirljivom komentaru.

    Samo mala ispravka: Nisam kazao da vjerujem u biblijsku priču o Adamu i Evi(kao vjerni član portala www.val.hr/ to se ne poklapa sa gledištem ovog portala), nego sam doslovice kazao:

    "RADIJE" ĆU PRIHVATIT priču o Adamu i Evi nego lupetanja jednog znanstvenika sumnjivih kvaliteta

  • #27
    0 0

    postova:158
    jovil @ 3.9.2010. 18:46

    Nisam siguran bas... Svako jutro kad se pogledam u ogledalo pomislim kako nismo bas puno evoluirali...

     


    Beno

    @Beno: Nikad od Tebe ni mrvicu zlobe nisam doživija.

    Moja točka stajališta o ljudskom evoluiranju je drukčija.Po meni ljudski rod je evoluirao do najviših visina.Problem je u nestanku morala kod ljudi, općoj pakoštinji, zlobi, pedofiliji,.................. i na koncu ono najvažnije- sistematično uništenje prirode i opće ljudsko otudjenje od nje.

  • #28
    0 0

    postova:494
    beno @ 3.9.2010. 22:41

    Ajde da ja malo budem ozbiljan.

    Zasto ljudi ne mogu prihvatit i jedno i drugo. Zasto bi evolucija, pa cak i teorija o velikom prasku pobijale postojanje Boga?
    Bibliju se ne smije DOSLOVNO citat od rijeci do rijeci. Ako pise da je Bog stvorio svijet i covjeka u 6 dana, mora li to zaista znaciti da je trajalo samo 144 sata? 


    @jovil - Zasto bi bilo tesko prihvatiti da je sve ovo cemu se protivis samo proces prilikom stvaranja "svega"?
    Ja sam krscanin,  rimokatolik i ne smatram da su to gluposti. Znanost ne mora nuzno ubiti Boga. Glupo je misliti da jedno pobija drugo.

    Uostalom, nije bitno tko u sta vjeruje, samo da prestane anonimno prepucavanje na forumu rezerviranom za film, TV i zabavu :P

    Kad god vidim ovakve nekakve vjera/znanost whatever rasprave/svađe volim pogledati ovaj video. Plus, prigodno je filmski.

    mario
    SAVRSENOO!!!!
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala