Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Downton Abbey

1 2
  • #1
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 6.2.2012. 10:08

    nastave li se događaji razvijati tempom iz prve epizode, morat ću pogledati prethodnu epizodu prije svake nove...iako meni nevjerojatan, fascinira me taj "prošli" svijet osobnih slugu, spremačica, kuharica i ostale služinčadi...

    više manje sve već viđeno u desecima britanskih serija, baš me zanima  što će to u ovoj seriji biti tako posebno da je pobrala toliko hvale i nagrada...za sad me se ništa nije posebno dojmilo...

  • #2
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 6.2.2012. 11:16

    Meni je bila dobra prva epizoda...mada mi je trebalo vremena da popamtim tko je tko i kako su međusobno povezani Laughing

    Teško je suditi na temelju jedne epoizode, ali mogu reći da su pozitivan dojam ostavili glumci i fotografija s nekoliko prekrasnih scena...

  • #3
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 6.2.2012. 13:17

    nakon odgledane prve epizode jedino što mogu reći jest da serija djeluje obećavajuće...

    treba pričekati ostalih 6 epizoda pa onda prosuditi, ali meni se već sada sviđa Smile

  • #4
    1 0

    postova:311
    auran @ 6.2.2012. 20:47

    Britanska serija Downton Abbey koja se sinoć počela prikazivati na hrvatskoj televiziji, oduševila me je kompleksnošću i vjerodostojnom rekonstrukcijom doba u kojem se radnja odvija (1912.g. koji dan nakon potonuća Titanica). Brojni likovi (aristokrati, plemići i posluga), odlično nijansirani odnosi među likovima, gluma, a nadasve dijalozi, interijeri i eksterijeri, govore u prilog tome da imamo prilike pratiti uistinu briljantno zamišljenu, te kvalitetno napisanu, režiranu i odglumljenu seriju. 

    Po prikazu života na bogataškom imanju i odnosa između gospode i slugu, serija Downton Abbey me neodoljivo podsjeća na film Gosford Park. Stoga će oni, kojima se svidio taj film, zasigurno uživati i u ovoj seriji.  

  • #5
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 6.2.2012. 22:40
    Nakon odgledane dvije sezone (+ božićni specijal), moram priznati da se gubi taj očaravajući svijet Dowton Abbey. Serija se usredotočuje sve više na likove, koje pak muče prozaične brige, tako da počinje podsjećati na sapunicu. Sapunicu u doba Prvog svjetskog rata.
  • #6
    1 2

    postova:405
    karakteran @ 7.2.2012. 10:50
    samo za najžešće fanove
  • #7
    0 0

    postova:2
    igor2 @ 12.2.2012. 0:09
    Odlicna serija. 
  • #8
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 20.2.2012. 10:33
    e sad sam se napalio i nemam više strpljenja čekati nedjelju da saznam kako dalje...jučer sam "maznuo" ostatak sezone u cugu...a i postalo mi je jasno zašto tolike nagrade...izaziva ovisnost...
  • #9
    0 0

    postova:3
    skyspy @ 21.2.2012. 9:37

    Serija je super, puno lakse se prati kad se  malo vise upoznaju likovi. 

    Jedino imam zamjerku na prevod koji u dosta slucajeva nije dosljedan , i adaptacija ima puno vise nego je potrebno .

    Prosto me cudi da na to niko nije reagovao prije. 

  • #10
    0 1

    postova:2527
    bearfoot @ 21.2.2012. 14:16

    Serija je super, puno lakse se prati kad se  malo vise upoznaju likovi. 

    Jedino imam zamjerku na prevod koji u dosta slucajeva nije dosljedan , i adaptacija ima puno vise nego je potrebno .

    Prosto me cudi da na to niko nije reagovao prije. 


    skyspy
    ne razumijem tvoje čuđenje...... u tvom postu od  tri priproste rečenice postoje tri jezika, i sad se ti čudiš nedosljednom prijevodu...
  • #11
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 19.3.2012. 10:35

    Nakon odgledane prve sezone serije mogu reći da su uspjeli i više nego uspješno prikazati svijet na prelasku iz feudalističkog u moderno doba, te je baš taj prikaz svijeta i društvenih odnosa na pragu Prvog svjetskog rata najjači adut filma.

    Priča se razvija poprilično sporo, te ovo nije serija za ljubitelje stalnih uzbuđenja, akcije i sl. Likovi su dopadljivi i vrlo dobro odglumljeni te su uspjeli postići povezanost gledatelja sa njihovim sudbinama, svaka čast glumcima.

    Glazba je nenametljiva što je dobro jer upravo takva predstavlja dobru podlogu za zbivanja na ekranu. Pohvale idu umjetničkoj fotografiji koja u pravilu u svakoj epizodi donese nekoliko prekrasnih kadrova.

    8/10

    također svaka čast HRT-u što odmah kreće prikazivanje druge sezone...

  • #12
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 10.5.2013. 16:37

    druga sezona nije baš... na moju veliku žalost, uopće me više ne "vuče", drugim riječima nije me briga što će biti i kako će se razriješiti tekući problemi manora... Mršti se

    šteta, a tak mi se sviđala.

  • #13
    1 0

    postova:17
    mignon @ 31.5.2013. 20:25

    Jako me podsjeća na Vojnovićevu "Dubrovačku trilogiju". Prelaz iz jednog doba u drugo i posljedice toga, a o siromašenju da i ne govorimo.

  • #14
    2 0

    postova:1091
    yuma @ 22.5.2015. 7:28

    Maggie Smith 😊. .. Ali svi odlično glume, serija je dinamična, nije jedan glavni lik; rezija i montaža otvaraju pozicije mnogim glavnim i manje glavnim likovima. Puno sadržaja,  prevrata ali ne previše  sapuničarskih, a da ne pričamo o fotografiji, kostimima i interijerima i eksterijerima.

    Dajem 9/10, ne 10, jer me usprkos svemu nije oborila s nogu poput nekih drugih serij,  koje imaju 10-tku 

  • #15
    0 2

    postova:2527
    bearfoot @ 30.12.2015. 10:21

    gledam sinoć epizodu dio koje je prvi kraljev govor na radiju i naši prevedu kralj Đuro?!?!?!? koji kurac?!?! što stvarno!?!?! otkad mi prevodimo imena?!?!? gledam poslije na wiki razvila se čak neka diskusija oko toga ali meni je to teška debilana...teeeeeeška.....

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala