Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Černobil

1
  • #1
    5 2

    postova:2527
    bearfoot @ 28.5.2019. 8:32

    zanimljivo...prikaz događaja u kojem nitko nije svjestan što se događa i što će se tek dogoditi, a oni koji naslućuju odlučuju se za opciju "nije tako strašno"...ako se doboro sjećam, u hrvatskoj su se rodila djeca s poteškoćama izazvanim radijacijom..osobno sam znao bračni par kojem su tako rekli, da nemaju drugo objašnjenje...

    gledao već drugi put...kako su pogodili atmosferu, mentalitet, eksterijere, čak  i  interijere tadašnje rusije, kostimografiju...gdje je to uopće snimano??

    mogu zaključiti da je 4. epizoda jedan od naboljih igranih dramskih uradaka koje sam gledao do sad...sve su vrhunske, ali neki elementi izdvajaju ovu epizodu, a nisu samo "psi"....

  • #2
    2 1

    postova:242
    smarkovi @ 30.5.2019. 8:57
    Serija je odlično napravljena,koliko sam čuo čak snimana na pravim lokacijama,.Dobro se sjećam tih dana kada je i oblak radijacije prelazio našu zemlju i kako su nas političari htjeli držati u neznanju.Kao da je sada drugačije.
  • #3
    3 1

    postova:517
    svrljozvrljo @ 2.6.2019. 17:22

    Serija je sami vrh, ali je posebna za one koji su živjeli u to doba,...kao da prvi put vidimo ono što se nije smijelo vidjet....neka vrsta otkrovenja. Ono što seriji daje poseban štih jesu : brojevi, tj.jest o kakvoj se katastrofi radilo i koji broj ljudi je uskočio u vatru da spasi ostatak sunarodnjaka a i puno više. Scenografija,kostimografija,gluma...sve 5. Nema nepotrebnog "američkog" senzacionalizma, tek pokoja osobna epizoda, taman. Još samo to ,da je serija ozbiljna ...mrtvački ozbiljna.

  • #4
    2 5

    postova:1473
    buffalobill @ 3.6.2019. 4:23

    malo je precjenjena,vec u cetvrtoj epizodi ima pad,u svakom slucaju ne zasluzuje tako visoku ocjenu,nisam se u pocetku mogao sjetiti jedne od glumica i onda skuzim da je iz serije The Knick koja je usput bolja od ove,ali bozemoj tko je to uopce gledao

    mozda nema senzacionalizma ali ima patetike,vrhunac je ono s kravom,seriju bi ocjenio kao dobru ali nista vise, istice se Jared Harris koji je zaista vrhunski odglumio

    ispravak:ona plava kovrcava je iz Tabooa

    usprkos svega seriju treba pogledati

  • #5
    1 2

    postova:392
    samuraj @ 11.6.2019. 13:25

    Točno tako je i moje mišljenje. Serija je dobra, no ako gledamo vrlo visoku ocjenu na IMDb - u i svu tu medijsku pompu oko nje onda je precjenjena. Od svih tih serija zadnjih godina jedino me "Fargo" baš ono oduševio.

  • #6
    2 4

    postova:1473
    buffalobill @ 12.6.2019. 5:05
    a pazi sta radi reklama,sad se i Tarantinov Bilo jednom u Holywoodu popeo na 9,7, najvisu ocjenu za jedan film ikada
  • #7
    2 1

    postova:392
    samuraj @ 12.6.2019. 12:31

    Da vidio sam, ali kada se počne prikazivati u kinima i kada se skupi više glasova pasti će to znatno. Tako je sjećam se bilo i za prošli njegov film, imao je neku jako visoku ocjenu koja je kasnije pala.

  • #8
    1 2

    postova:1473
    buffalobill @ 12.6.2019. 18:06
    ..znaci tako to ide,onda je za pretpostaviti da ce pasti i Chernobyl
  • #9
    1 0

    postova:392
    samuraj @ 12.6.2019. 18:17

    Da ali vjerojatno ne puno, jer već ima 220000 glasova.

  • #10
    1 0

    postova:53
    bbcdpg @ 17.6.2019. 19:02

    Relevantno remek djelo

  • #11
    0 4

    postova:128
    key @ 21.6.2019. 17:26

    10/10

  • #12
    0 1

    postova:216
    bureq @ 29.6.2019. 0:20

    9/10 samo zbog toga sto ima 5 epizoda, glumci odlicni kao i prikaz cijele katastrofe. Mogli su bez problema napraviti 10 epizoda.

  • #13
    2 1

    postova:256
    karter @ 7.7.2019. 11:45

    Izvanredna serija, nema šta. Sav hype po meni više manje opravdan iako mi nije skroz jasno čemu seriju o černobilu raditi u 2019. Reako bih da je prva epizoda nešto najbolje što sam pogledao od serija ikada, dinamika radnje, napetost, horor, katastrofa i užas koji se događaju a nitko nije toga svjestan, oni ljudi na onom mostu bezbrižni, vrhunski napravljeno. Kasnije manje više serija nastavlja u sličnom ritmu, iako kako je netko naveo moglo se to još razvući na 1-2 epizode. Prizori sa onim umirućima od radijacije pogotovo onim vatrogascem izvanredni. Zadnja epizoda isto vrlo korektna. Meni je najveći dojam ostavila gluma, režija i održavanje te neke atmosfere užasa i napetosti kroz praktički cijelu seriju, a što se tiče priče o zataškavanjima i ondašnjem sistemu kao i poruci cijele serije to je više manje već viđeno. 9/10

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala