Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Top 5 filmskih psihopata
U širokoj paleti ekraniziranih psihopata - od poremećenih, šarmantnih i sofisticiranih - koji je najbolji?

Top 5 filmskih psihopata

1
  • #1
    6 5

    postova:4
    necromax @ 4.5.2014. 18:44

    Ma kakav Joker:) Haniball Lecter NO1!!!

  • #2
    3 2

    postova:3
    anja cousmana @ 4.5.2014. 19:29

    Popis psihopata bez Jacka Torrancea iz Isijavanja? What is wrong with you?

  • #3
    7 5

    postova:1962
    aya @ 4.5.2014. 20:30

    Glupost, u povijesti kinematografije bilo je "genijalnih" uloga psihopata, ali najbolji od njih sigurno nije Ledgerov Joker. Pljuc!

  • #4
    2 13

    postova:2
    bileam @ 5.5.2014. 9:28

    Hahahahaha Evo pratim ovaj portal vec skoro godinu dana i ovo je prvi put da sam ostavio komentar.Naime vec duze vrijeme pratim komentare od ovih kvazi kriticara i poznavoca filma.Mogu vam samo reci da nema potrebe se praviti da nesto znate o filmu kad ne znate.Najbolje su mi vase kritike koje su skoro pa prepisane sa nekih drugih stranica.Neke stvari malo promjenite i to je to.Jack Nicholson u Isijavanju je mozda najbolji psihopat na filmu,ali daleko najteza uloga je bila ona od Jokera.Ako cemo uzeti u obzir da su ljudi koji se bave filmom kao poslom i koji od toga zive pisu da je Ledger vrh takvih uloga nekako cu prije vjerovati njima nego vama kvazi strucnjacima.Vi nastavite zivjeti u iluziji da stvarno nesto znate o filmu.Toliko od mene.Pozdrav!

  • #5
    4 5

    postova:6
    cfnf @ 5.5.2014. 12:25

    Hmmmm..Ako ćemo uzeti u obzir da su "ljudi koji se bave filmom kao poslom i koji od toga žive" na top-10 listu svih vremena hijerarhirali naslove tipa 'ra regledu jeu' iz 1939-e,'sunrise'(1927),'man with a movie camera'(1929) ili 'the passion ofjoan of arc' iz 1928(anketa britanskog mjesečnika Sight&Sound sa 846 filmskih kritičara iz 73 zemlje rađena 2012te god),znači naslove sa kojima se vaša filmski edukovana visost,oprostiti ćete no nešt vjerujem,prvi puta susreče,onda bi se dalo malkice prorječkati o dotičnome iluziranju..

  • #6
    0 11

    postova:2
    bileam @ 5.5.2014. 13:13

    rorschach  Ma nemam rijeci.Evo ubio si me u pojam.Evo od sramote vise nikad necu otvoriti ovu stranicu.Nisam ja rekao nista o tome da svatko ima svoje preferencije nego samo da zasto se masa ljudi ovdje fura kao da su snimili 20 ili 50 filmova?I dosta ovih kritika napisanih od mnogih komentatora ovdje sam vidio na raznim stranicama.To mi je jako zanimljivo.Ne zivim u nekoj iluziji stvorenoj od strane filmske industrije.Ako osoba koja je zavrsila pravni studij zna vise o pravu od mene e onda ja znam vise o filmu od vas.Zakljuci sam.

  • #7
    13 1

    postova:416
    taurus @ 5.5.2014. 13:33

    Znači po logici ovoga gore lika,niti jedna osoba koja nije profesionalni filmski kritičar ili možda režiser ne bi smjela komentarisati filmove.To dalje,vjerovatno, znači da onaj ko nije profesionalni sportista ne bi trebao pisati komentare na sportske vijesti pa možda čak se ne bi trebao ni rekreativno baviti sportom jer ipak on nema odgovarajuću "podlogu" za tako nešto,smiješno.Onaj ko želi da napiše komentar na film neka ga napiše najbolje što zna a ako neko želi da ga prepiše sa druge stranice neka radi i to a ti bilemane ili kako već ako navodno znaš nešto o filmu,kako tvrdiš,onda to pokaži kroz neki smislen komentar,uđi u neki diskusiju i sl a po ovome što si napisao pametnije bi ti bilo da si šutio još godinu dana.

  • #8
    3 2

    postova:228
    joker12 @ 6.5.2014. 16:34

    5. Američki psiho (2000.), Christian Bale u ulozi američkog yuppieja Patricka Batemana je savršeno pokazao neprimjetnost i mondenost ludosti. Psihopat u poslovnom svijetu Wall Streeta nimalo se ne ističe, što samo čini njegov lik još strašnijim. 

    4. Paklena naranča (1971.), Alex u izvedbi Malcolma McDowella je šarmantni psihopat koji voli klasičnu glazbu jednako koliko obožava nasilje i silovanje. Nasilje za njega nije neshvaćena potreba, kako često možemo vidjeti kod drugih ekranizacija psihopata, već životni izbor u kojem uživa. 

    3.Vitez tame (2008.), ono što ostaje najživlje u sjećanju na ovaj film je upravo uloga Heath Ledgera kao Jokera. Ovaj Joker je zaigran koliko i zastrašujuć. Heath Ledger i njegova interpretacija Jokera je primjer stvaranja instant ikone u  filmskom svijetu.

    2. Psiho (1960.), psihopat Norman Bates kojeg je utjelovio  Anthony Perkins, postao je filmski prototip psihopata opsjednutog problematičnim odnosom sa svojom majkom. Naizgled obična osoba otkriva nam se kao duboko poremećena ličnost koju sažalijevamo više nego što je preziremo. 

    1. Kad jaganjci utihnu (1991.), Anthony Hopkins kao ljudožder Hannibal Lecter je izrazito elokventan i učen, a svojom profinjenošću i pristojnošću pridobiva publiku koja na trenutke zaboravi na proračunata umorstva i njegova "gurmanska" jela.

  • #9
    1 1

    postova:158
    fantasma13 @ 10.5.2014. 1:46
  • #10
    6 2

    postova:158
    fantasma13 @ 10.5.2014. 2:27

    rorschach @ 5.5.2014. 13:19

    ok, složit ćemo se svi da je lik kreten, jer se na kraju krajeva filmovi rade zbog publike. al i ti bi mogao malo manje pametovati...i inače na temama, a  pogotovo o interpretaciji, jer si totalno nepismen, a i tvoje izjave tipa  'pamet te čini pametnim' su u rangu pučkoškolskih zaključaka. da ne kažem čombeta iz LZN :D

  • #11
    3 4

    postova:2916
    gorlock @ 10.5.2014. 21:53

    Nisam snimio niti jedan film, puno sam čitao i čitam o filmu, pratim razvoj filmske industrije, mogao bih reći veliki sam FAN filmova, ujedno i veliki kolekcionar po meni dobrih filmova, pogledao sam ih na tisuće (za neke kako bi razumijeli - na hiljade) i to mi daje za pravo da recimo napišem svoj osvrt, kritiku ili filmsku recenziju.

    Ako dam 30-tak - 40 -tak kuna, da pogledam neki hit film u kinu, ako sam zadovoljan napisat ću, ako nisam također ću napisati - možda ću nekome pomoći pri odluci.....

    Možete se složiti sa mnom ili ne morate, to je vaše pravo.

    Svatko može napisati svojih top 5 filmskih psihopata.

    Za neke će to biti crtani lik, za neke filmski, a za neke glumac, kao recimo Jim Carey (kad lik ima sve čudne uloge).....

    Kad smo već kod Carey-a, mogao bih nabrojati samo njegovih 5 likova, svaki na svoj način ima ponešto psihotično.

    Koji si ti jebeni de@bilea(n)m da prozivaš tko može komentirati a tko ne......

    Inače specijalnost mi je izvrtati nicknameove oliti avatare ili kako god ih već hoćete zvati.....

  • #12
    4 1

    postova:158
    fantasma13 @ 15.5.2014. 0:13

    to što si nekulturan je ok.. ide u adolescenciju ;)

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala