Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Hoće li DomaTV kratiti Tudore?
S obzirom na nedavnu cenzuru filma "Posljednji Mohikanac" na sestrinskoj Novoj TV pitamo se hoće li i Tudori doživjeti istu sudbinu

Hoće li DomaTV "kratiti" Tudore?

1
  • #1
    0 0

    postova:5
    voltron30 @ 30.12.2010. 12:19
    Šta bi tek uradili sa serije Spartacus?:-) Sere mi se više od ovih lažnih moralista, koji brinu u ime nas da li u nekom filmu ima previše nasilja ili sexa. Gospoda koja vrše cenzuru neka shvate da postoji daljinski upravljač, ko želi gledat, gledat će, ko ne, prebacit će na neki vjerski program.
  • #2
    0 0

    postova:666
    doom @ 30.12.2010. 12:33
    ako je film krcat sexom ili nasiljem neka ga stave poslje 23 sata i ko ga oce gledat bude ga gledal ....btw MA SVE SU KRIVE TE JEBENE SAPUNICE KOJE UREDNO STAVLJAJU U 20 SATI A NEKI FILM DAL DOBAR ILI LOS POSLJE 22SATA ..............MRZIM SAPUNICE IZ DNA DUSE NEK NAPRAVIJU JEDAN KANAL I NEK BUDU TAM 24 SATA.....nema veze sa ovim postom ali moral sam to napisati jer sam ogorceni sa tim sranjima !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • #3
    0 0

    postova:341
    hitman_4 @ 30.12.2010. 13:31

    i mene ubijaju te turske/indijske sapunice,katafakingstrofa.dovoljno je da vidim najavu.i opet tko je kriv što cemo sljedecih 10 godina biti muceni s tim sranjem.pa ljudi koji to smeće gledaju.

    a što se tiće cenzure,toga ima samo kod nas i u državama kojom upravlja crkva

  • #4
    0 0

    postova:114
    dxdy @ 30.12.2010. 15:59
    i RTL i Nova rezu filmove do neprepoznatljivosti.... rezali su i Istinite lazi.... rezu i normalne filmove da bi dobili vise mjesta za reklame... mnogi filmovi jos imaju nekih zanimljivih stvari i za vrijeme odjave kada vrte popis ekipe ali to obavezno rezu da bi imali vise reklama.... to je jako bezobrazno i omalovazavanje gledateljstva od kojeg na kraju i ovise
  • #5
    0 0

    postova:666
    doom @ 30.12.2010. 16:08
    glavno da placamo tv 80kn ili tak nesto a dobivamo samo sranja ili ako daju film onda pol izrezu banda obicna !!!!
  • #6
    0 0

    postova:1962
    aya @ 30.12.2010. 23:11

    Ako DomaTV misli nešto kratiti, pa se opet izvlačiti na Pravilnik o zaštiti maloljetnika (ukoliko je točno da je to bilo objašnjenje za masakr Posljednjeg Mohikanca prošle subote), to je čisa laž. Naime, spomenuti pravilnik tu materiju regulira u članku 9, koji kaže:

    Članak 9.
    (1) Grafičke oznake (krugovi) odnose se na sljedeće kategorije programa i primjenjuju se na navedeni način:
    1. Kategorija 18
    Ovakvi programi ne smiju se prikazivati u vremenu od 7,00 do 23,00 sata.
    Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programe za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću oznake:
    Proziran krug s crvenom brojkom 18
    2. Kategorija 15
    Ovakvi programi ne smiju se prikazivati u vremenu od 7,00 do 22,00 sata.
    Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programe za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću oznake:
    Proziran krug s upisanom narandžastom brojkom 15
    3. Kategorija 12
    Ovakvi programi ne smiju se prikazivati u vremenu od 7,00 do 21,00 sat.
    Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programe za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću oznake:
    Proziran krug s upisanom zelenom brojkom 12.
    ___________________________________________________________
    Obzirom da je Posljednji Mohikanac ionako prikazan poslije 23 sata, nije postojala čak niti obveza stavljanja grafičkih znakova, a kamoli rezanja filma!!! I to pod pretpostavkom da navedeni film uopće nije podoban za gledanje maloljetnicima, što bi bio čisti idiotizam. Dakle, razlog je nešto drugo.
    Jedino mi nije jasno zašto doom šizi da su sapunice u 20.00 sati....pa što bi tek napravili od npr. Posljednjeg Mohikanca, da su njega stavili u osam - vidjeli bi početak i kraj! 
  • #7
    0 0

    postova:341
    hitman_4 @ 30.12.2010. 23:38
    i RTL i Nova rezu filmove do neprepoznatljivosti.... rezali su i Istinite lazi.... rezu i normalne filmove da bi dobili vise mjesta za reklame... mnogi filmovi jos imaju nekih zanimljivih stvari i za vrijeme odjave kada vrte popis ekipe ali to obavezno rezu da bi imali vise reklama.... to je jako bezobrazno i omalovazavanje gledateljstva od kojeg na kraju i ovise
    dxdy

    je i mene to živcira,kad gledam neki film/seriju želim vidjeti originalnu odjavnu špicu.
  • #8
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 31.12.2010. 15:00

    Ako DomaTV misli nešto kratiti, pa se opet izvlačiti na Pravilnik o zaštiti maloljetnika (ukoliko je točno da je to bilo objašnjenje za masakr Posljednjeg Mohikanca prošle subote), to je čisa laž. Naime, spomenuti pravilnik tu materiju regulira u članku 9, koji kaže:

    Članak 9.
    (1) Grafičke oznake (krugovi) odnose se na sljedeće kategorije programa i primjenjuju se na navedeni način:
    1. Kategorija 18
    Ovakvi programi ne smiju se prikazivati u vremenu od 7,00 do 23,00 sata.
    Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programe za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću oznake:
    Proziran krug s crvenom brojkom 18
    2. Kategorija 15
    Ovakvi programi ne smiju se prikazivati u vremenu od 7,00 do 22,00 sata.
    Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programe za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću oznake:
    Proziran krug s upisanom narandžastom brojkom 15
    3. Kategorija 12
    Ovakvi programi ne smiju se prikazivati u vremenu od 7,00 do 21,00 sat.
    Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programe za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću oznake:
    Proziran krug s upisanom zelenom brojkom 12.
    ___________________________________________________________
    Obzirom da je Posljednji Mohikanac ionako prikazan poslije 23 sata, nije postojala čak niti obveza stavljanja grafičkih znakova, a kamoli rezanja filma!!! I to pod pretpostavkom da navedeni film uopće nije podoban za gledanje maloljetnicima, što bi bio čisti idiotizam. Dakle, razlog je nešto drugo.
    Jedino mi nije jasno zašto doom šizi da su sapunice u 20.00 sati....pa što bi tek napravili od npr. Posljednjeg Mohikanca, da su njega stavili u osam - vidjeli bi početak i kraj! 

    aya

    ali moralo se. tako da se može reprizirati idući dan popodne :D:D:D
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala