Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Gledali smo: Millennium trilogija
Usprkos toga što je Larsson i kod nas žario i palio po knjižarama, hrvatski distributeri dosad nisu imali razumijevanja za švedsku trilogiju

Gledali smo: Millennium trilogija

1
  • #1
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 22.10.2010. 9:00

    Da-a-mit! Mislila sam da se nikad u životu neću složiti sa Draganovom kritikom. Da-a-mit!

     Ok, ego aside.

     Prvi film je dobar, ali strpati cijeli onaj roman u dva sata jednostavno je neostvarivo. Tako u usporedbi sa knjigom nema dubinu likova, niti ne pokazuje njihovu prošlost (opet zbog sažetosti) iz koje proizlaze razlozi reakcija glavnih likova. Npr. iz filma sam zaključila da Salander (ženska protagonistica) je jednostavno inteligentna sebična kuja. Kad bi gledatelj prije filma pročitao njenu prošlost, shvatio bi da je njeno čudaško ponašanje jednostavno samozaštita. Isto tako je Blomkvist u filmu prikazan kao posve običan novinar, dok je u knjizi jasno prikazan kao sve, samo ne to.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala