Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Noa

1 2
  • #16
    2 3

    postova:2527
    bearfoot @ 22.12.2015. 15:47

    čekaj malo, koja je sad to jedna rečenica? i ako ne drži do kraja, zašto F? pa F je na početku? i zašto tebi treba oprostiti? ja tebe niš' ne razmem...

  • #17
    2 0

    postova:237
    pisatel @ 26.12.2015. 17:23

    Moglo se tu svašta napraviti ali djeluje da je priča koju je ionako teško prikazati izmijenjena baš na način da to još dodatno otežava cijelu stvar i uopće gledljivost...

    Aronofsky ima vrlo zanimljivih filmova kao recimo Pi,Crni Labud ili čak Hrvač, ali ovo mu baš i nije na čast.

    Onda djeluje kao da je cijela stvar napravljena da nekako kotira Hobitima ili G.Prstenova i na kraju nije ni vrit ni mimo...

    Onda je još ubačena dobra doza patetike i melodrame kao u nekoj sapunici...

    Crowe je u redu ali film nije ni tu ni tamo, a potpuno promašena rečenica na kraju svega "be fruitful and multiply?!" -yeah right, whatever man...

  • #18
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 26.12.2015. 17:47

    Još sam zaboravio spomenuti na kraju koliko daleko je ovo od odličnog Rekvijema za snove...

  • #19
    0 5

    postova:2916
    gorlock @ 26.12.2015. 19:47

    Zanimljivih komentara na ovaj film, pa evo i moje viđenje istoga.

    Film ide u kategoriju onih biblijskih priča,... međutim ovaj film se ne može vjerno držati tih događaja kako su opisani, jer se vjerovatno nisu nikada niti dogodili

    Ljudi bi u ovom filmu htijeli vidjeti vjerni prikaz potopa milijardi stanovnika zemlje, događaj koji se vjerovatno nije niti desio, ljudi bi htijeli vidjeti kako je to izgledalo. Tako oni stariji gledatelji poput moga oca zamjeraju velike divove blatnjave, kamene i pitaju se što oni rade u tom filmu, dok oni mlađi upravo u njima vide tek neke od likova koje su negdje već vidjeli (Gospodar prstenova, Maleficient - Gospodarica Zla.... itd.. ) ..... Nekome je film dobar, nekome manje dobar, nekom ne valja, meni osobno je sasvim ok.

    FIlm zadire pomalo u znanstvenu fantastiku, od početka stvaranja svijeta, do nekog novog svijeta.... u filmu se spominje "stvoritelj", ne Bog, Jahve ili netko drugi, već samo stvoritelj...

    Film o kojem se mnogo priča ne može biti loš, ovisi kako ga je tko doživio, shvatio ili ne želi shvatiti, no sa filmskog aspekta, film je vrlo dobar.

    Podijeljen je u 3 dijela: prvi dio život prije izgradnje arke - mogli bi reći u nekakvom postapokaliptičnom svijetu, a zapravo je svijet na početku (koja ironija).

    Drugi dio za vrijeme izgradnje arke, tu film prerasta u svojesvrsni akcijski spektakl sa puno specijalnih efekata,

    Te treći dio potop i vrijeme nakon njega.

    U cjelini osobno mi je bio pomalo dosadnjikav onaj prvi dio, ali sve nakon toga je jedan pravi pustolovni akcijski spektakl prema motivima bibilijske priče u koju si je autor filma dao umjetničku slobodu, ali i ostavio nama na razmišljanje, mnogo otvorenih pitanja.......

    NE ovo nije film za one koji vjeruju u klasičnu Noinu Arku, ali je istovremeno i film koji lako mogu razumjeti i mlađi klinci - vječna borba dobra i zla u kojem zapravo čovjek ima moć odluke u svojim rukama, što je dobro, a što zlo.

    preporučujem ovaj film.

  • #20
    4 2

    postova:1962
    aya @ 26.12.2015. 22:51

    Čudi me da nitko od komentatra nije spomenuo upravo ono, po čemu je Noah najviše kritiziran, a što je i mene osobno jako zasmetalo.

    Aronofsky svojom verzijom Biblijske priče vrši besramnu propagandu veganstva, čime zapravo potpuno mijenja čitavu poruku priče o Noahu i arci.

    Što se samog filma tiče, takva tema je mogla izroditi fantastičan film, ali na žalost - nije. Snimiti film, koji u svojoj srži ima priču o spašavanju životinja od potopa, a pritom u filmu ne prikazati niti jednu živu životinju je po meni totalni fail. Ali, tako to biva, kada daš pripadniku PETA-e da snima takav film, pa se čovjek zaigra CGI-em.

    Russel Crowe se svojom izvedbom i nije baš proslavio, njegova izvedba šapćućeg i krajnje teatralnog Noaha mi je sasvim promašena, bolje su se u ulogama našle izvrsna Jennifer Connely i Emma Watson.

    Kako bilo, ne čudi me što je film bio teški financijski promašaj. Sa takvom pričom i budžetom kojim je raspolagao, Aronofsky je mogao čudo od filma napraviti, a dobili smo ispodprosječni uradak.

  • #21
    1 0

    postova:4
    tomek_junior @ 24.12.2016. 20:04

    Nisam nikad gledao ovaj film ali pretpostavljam da ima pregršt holywoodskih efekata koji kvare duh toga vremena. Na temu biblijskih junaka i likova draži su mi filmovi snimani prije 90-tih. Imam ga prilike danas gledati ali neću iz gore navedenih razloga.

  • #22
    3 0

    postova:5
    ja_i_filmeki @ 24.12.2016. 21:28

    bizaran film, nema veze s mozgom

  • #23
    0 0

    postova:8
    naal kemis @ 25.12.2016. 20:09

    svjetlost palih anjedjela okovanih u kamenoj ljusci

  • #24
    0 3

    postova:106
    zanoktica @ 24.12.2017. 10:01
    Ja cu ga pogledati danas, gledala sam ga jednom, onako usput, al danas cu mu se posebno posvetiti. Ima jedna scena koja me se jako dojmila i svaka cast reziseru. Prije potopa, kad Noa nailazi na pomahnitali i pokvareni narod, i prilazi covjeku koji cuci na zemlji i nesto zdere, i kad digne pogled - to je to! Tako izgleda covjek okrenut od lica bozjega. Da ti se sledi krv u zilama. I samo zbog te scene film vec vrijedi pogledati... P.S. recimo 5,5
  • #25
    3 1

    postova:542
    leon123 @ 24.12.2017. 17:01
    Jedan od najglupljih filmova ikada.Russell Crowe odlican,ali film ocajan.Darena inace mrzim kao redatelja osim relikvija za snove. 1.4/10
  • #26
    0 6

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2017. 19:57

    ....nemate pojma ni o čemu, a kamo li o takvim stvarima.... sjednite svima jedinica. ...a Daren , šta naumi ,to napravi ,i to odlično, njemu pet.

  • #27
    1 2

    postova:10
    boris123 @ 10.4.2020. 22:52

    Solidan fantasy. Nije vjeran predlošku, što ga ne čini lošim filmom, ali će smetati onima koji iz nekog razloga biblijski fantasy smatraju superiornijim ostalima.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala