Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Da Vincijev kod

1 2
  • #16
    2 0

    postova:71
    lily7 @ 19.1.2013. 23:42

    Film je okej za jedan triler, ali ništa više od toga. Tema je meni osobno banalna i mislim da to nitko ne bi trebao ozbiljno shvatiti, nema ništa game-changing u tome, fikcija kao svaka druga. 

    Knjigu sam bila pročitala prije nego je film izašao, BTW, u smislu trilerovske napetosti je nešto uspješnija od ekranizacije, ali je Brown tako loš u svim ostalim aspektima pisanja da sam čak i ja to uspjela primjetiti, and I'm no literary critic. Njegov stil pisanja je na razini Stephenie Meyer, povezivanje scena, prisjećanja i sl. su tako nespretno izvedena da je mene ponekad bilo sram u njegovo ime dok sam čitala. Radnja se neprestano prekida nekim kvazi-OMG činjenicama iz povijesti, znanosti i umjetnosti pa više izgleda kao neki priručnik iz opće kulture za Bible-Belt Amerikance nego ozbiljno književno djelo. 

    Dakle, da rezimiramo: ne trebate trošiti vrijeme čitajući knjigu, pogledajte film jer on je pokrio ono što jedino valja u njoj, a to je striktno whodunit prirode. I da, tako možete uživati i u najboljem dijelu cijele ove Da Vinci Code priče - glazbi Hansa Zimmera. :D 

  • #17
    5 1

    postova:80
    cor @ 20.1.2013. 1:58

    nemam želje to ni gledati.

    tom hanks? nema šanse. iako ovdje ima dobru frizuru :D


    davno, davno čitala sveta krv sveti gral po kojoj je koliko sam shvatila,brown i napisao svoj roman, nimalo me ne privlači. ne volim ljude koji skuhaju kašu,i unovče nečija dugogodišnja istraživanja i sav mukotrpan rad, u trećerazrednu zabavu za široke mase.

  • #18
    4 1

    postova:1
    kristina vukelić @ 23.9.2013. 22:51

    vi se tu nesto raspisali a meni je film bas super...

    a sta ces ima nas svakakvih Plazi jezik

  • #19
    0 2

    postova:260
    franz88 @ 24.9.2013. 15:29

    film je ono znanstvena fantastika, bas to ...  bezveze...

  • #20
    5 2

    postova:2916
    gorlock @ 24.9.2013. 17:31

    svakojakih komentara, pa čak i svrstavanja u SF kako kaže @franz88 (nazovi @franz).

    Dakle priča o svemu tome je jedna od (ne)mogućih teorija.....svakako nekome (ne)zanimljiva...

    Gledajući na film kao film, odlična zabava i jedino tako i treba gledati na njega.

    E sada u koji žanr ga svrstati ??? Nekome bi ovo iskustvo gledanja filma moglo biti jednako kao i da gleda horor film, nekom SF itd.....

    Ako je ovome filmu cilj omalovažavanje religije i krščanstva kao takovog, onda ja sve koje su sudjelovali u izradi ovog filma na ovaj ili onaj način nabijem na Hurac!

    Eto sada. Nevinašce

  • #21
    1 0

    postova:264
    filmofil1983 @ 24.9.2013. 17:34

    puno mi je bolji ANĐELI I DEMONI..mislim da je DA VINCIJEV KOD samo zbog knjige koja je u svoje vrijeme dignula buru postao popularan

  • #22
    4 0

    postova:52
    michaela marić @ 8.3.2015. 2:21

    Solidan film,pročitala i knjigu,zanimljiva radnja postavlja pitanje da li je ono u što vjerujemo prava istina ili ne. Inače film za ljubitelje mistike i neobičnih zapleta.

  • #23
    0 4

    postova:237
    pisatel @ 15.1.2016. 22:54

    Povučen velikom famom oko knjige i filma jednog lijepog dana odlučio sam pogledati o čemu se toliko pričalo i imao sam što za vidjeti...

    Film je kao napravljen po knjizi (nisam čitao ali ako film vjerno prati priču ni ne kanim) očito jedino iz razloga što je bila užasno popularna za široke mase i kao takav je uvreda za zdrav ljudski mozak.

    E da sad kada zanemarimo to i isključimo bilo kakav razum, logiku i možda uz to se nakljukamo nekim teškim narkoticima možemo ozbiljno pristupiti praćenju ove priče i njenih detalja u kojoj kao prst u oko iskače stalno jedno pitanje: što to Tom Hanks radi u ovako neozbiljnom filmu koji nije komedija?

    Ako se i našla kakva ideja u ovom filmu sve je to potkopano neuvjerljivim detaljima i tokom priče.

  • #24
    1 2

    postova:1473
    buffalobill @ 15.1.2016. 23:09

    sjecam se kad su to svi citali hipnotizirani,kao kad su svi svojedobno pjevusili i vrtili guzicama uz lambadu ili cupkali uz gangam style,bilo je takvih primjera svojevrsne masovne histerije u povijesti..italija ,srednji vijek,ne mogu se sad sjetiti pojedinosti..

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala