Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Dnevnik Diane Budisavljević

1 2 3
  • #31
    3 4

    postova:2527
    bearfoot @ 27.4.2020. 23:32
    Oke, vidim da je argumentacija na tvojoj strani, i da očigledno sve relevantna povijesna građa kao i nastavna istraživanja pptvrđuju tvoj stav, pretppszavljam da je dakle istina sasvim jasna i očigledna, ali je izgleda je problem u tome što ste svi vi proustaški orijentirani istinoljubi preslabi i prevelike kukavice da bi se borili za tu istinu, organizirajte se, ustajte, obranite obraz, ako su istina i bog sa vama, što vam više treba da ponosno zapjevatie i zvonite istinu na sva zvona...ovako izdajete plemenitu ustašku ideju i žrtvu, izdajete sve nevine koji su stradali, u stvari ste veći antifašisti od komunista...za nisu ustaše onda svojom žrtvom zaslužile hrabrije i požrtvovnije ljude da se bore za istinu?? Samo pptvrđujete činjenicu da ste pičke ko i svi mi ostali
  • #32
    7 5

    postova:32
    seronja @ 28.4.2020. 12:58

    Film je blijed, monoton, dosadan i izgleda jeftinije od onoga koliko je u njega uloženo. To da su partizani u ratu i poraću pobili više ljudi zna svatko tko je imalo informiran. I to nije nikakva alternativna povijest, nego činjenično stanje. Problem je što mnogi ljudi danas kada pričaju o Jugoslaviji i komunizmu govore o 80-ima ili 70-ima, ne govore o vremenu 20-ak godina nakon rata, jer vjerojatno tada nisu niti živjeli ili ga se ne sjećaju. Ustaška je vlast bila demokratskija i tolerantnija nego ona komunistička u prvim godinama poraća. Netko će sada reći da su ustaše ubijale na temelju toga što je netko rođen kao Židov, Srbin ili ciganin. Je točno. A isto tako su partizani ubijali one koji su rođeni kao bogataši, plemeći, a ni nacionalna nesnošljivost im uopće nije bila strana. Poslije rata su prognali pola milijuna Nijemaca i Talijana iz Jugoslavije samo zato jer su bili pripadnici nacije protiv koje su oni ratovali. Ali bitno je da su danas svi ti jugonostalgici i titoljupci redom veliki demokrati i antinacionalisti. Bljuje mi se od njihovog licemjerja. Fuj.

  • #33
    3 5

    postova:126
    fdrdf9 @ 28.4.2020. 13:46
    Samo jedna digresija na ono tvoje da su ustase ubijale Srbe samo zato sto su Srbi, na linku kojeg sam postao na prethodnoj stranici Dr doc Marusic u vezi toga kaze: Vukić tvrdi da nitko u logor nije doveden i tamo ubijen zbog svoje nacionalnosti (v. npr. Blum, – ni usprkos svoje židovske nacionalnosti)." Dakle zakljucak je da su svi logorasi dosli s optuznicom, osudjeni za kaznena djela protiv drzave, uglavnom je to bila suradnja s partizanima. Kazna je bila min 3 mj. do max 3 godine prisilnog rada. Na linku ispod Vukić opsirno elaborira da u NDH nije bilo nikakvog genocida nad Srbima, molim procitati oba clanka kako se ne bi sirile milion puta izrecene antifa lazi. Stjepan Lozo je objavio kapitalno djelo Velikosrpski genocid nad Hrvatima 41-45 cime potvrdjuje sve Vukiceve prijasnje navode googlaj "Povjesničar Stjepan Lozo:U NDH su Srbi provodili genocid nad Hrvatima, a onda su ‘strašne’ ustaše optužili za zločin nad njima" Antifasisti su nakon Hrvata genocid izvrsili i nad talijanskom i njemackom manjinom, dakle YU je bila velikosrpska genocidna tvorevina nastala na masovnim zlocinima (plus aristocid) koji se i danas skrivaju od javnosti da apsurd bude veci ti se partizanski zlocini prebacuju na njihove zrtve. Osim toga antifa vlast je po oslobodjenju Hrvata od zivota i imovine 45.g. preorala sve grobove hrvatskih vojnika kako bi unistila svaki spomen na bilo sto hrvatsko (memoricid,libricid,ekocid, kulturocid). Sto se tice pravednosti, Igor Vukić je iz arhiva podastro dokaze o gradjanskim parnicama iz kojih se vidi da je NDH bila neuporedivo pravednija od Jugoslavije. Inace da ne bi bilo zabune Igor Vukić je Srbin, nije uhljeb i sam se financira od svog istrazivackog rada, prodaje svojih knjiga, pisanja clanaka itd, a njegova knjiga Radni logor Jasenovac prevedena na engleski jezik koja se odnedavno moze naruciti preko amazona biljezi izvrsne prodajne rezultate.
  • #34
    3 5

    postova:2527
    bearfoot @ 29.4.2020. 18:18
    Da po novim, džabe ti trud...šteta što uprkos tako izdašno i za ustaše pogodnoj dokumentaciji i istaživanjima, u obranu i opravdanje ustaša uvijek ustanu pizdeki i karakterni pederčići, kukavice kojih treba najmanje 100 na hrpi na stadionu da bi vikali zds, a i kako bi bilo dovoljno mišićne mase ako naiđe kakav homosexualac za premlatit... u stvari brane ih isti tipovi kakvi su ustaaše stvarno bili, kukavice bez karaktera, guzičari, poltroni, izdajice, kvazi rodoljubi i domoljubi...hrvatski šljam
  • #35
    4 6

    postova:20
    regularjohn @ 29.4.2020. 22:21

    fdrdf9, daj mi reci...kolko puta dnevno masturbiraš dok čitaš djela, možda i najvećeg povjesničara 21.st., Igora Vukića? Pitam za prijatelja koji je latentni ustaša.

  • #36
    1 3

    postova:48
    chevalier @ 28.1.2021. 22:40

    Ovdje bi ipak trebalo pisati o filmu, a ne o nečijoj interpretaciji povijesti.

    No tema je takova da je ovakva prepucavanja izgleda nemoguće izbjeći.

    Film ipak tu ima i svoje krivnje, jer jest tendenciozan, koliko god pokušao izgledati neutralan i dokumentaran.

    Čini mi se da je malo falilo da se postigne jedan zreliji pristup, udaljeniji od vječnih narativa o NDH kao o stvarnom Mordoru, no autorica ipak nije uspjela napraviti taj korak.

    A scena sa drhtavim i zbunjenim Stepincem je čisti "preskok preko morskog psa".

  • #37
    2 2

    postova:2527
    bearfoot @ 29.1.2021. 15:47

    pa i film je nečija interpretacija....

    ndh je i bio mordor i još uvijek je...nanio je više štete hrvatima i podijelio ih jače nego sve čizme koje su nas gazile kroz stolječa...

    ovo s morskim psom ne razumijem

  • #38
    2 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 7.2.2021. 15:57

    ....kakav pavelić, kakav tito...Hitler i Stalin diktiraju povjest u to oba,u ovim krajevima plus vječiti spletkaroši britanci...kakva ndh kakva jugoslavia...izbacila ih plima i odoše u kanalizaciju di im je mjesto. Mi smo tu močni tada, kao i sada. Dobro da smo živi. ...i zato Živila Hrvatska !

  • #39
    0 0

    postova:81
    ahernar @ 22.6.2022. 22:46

    Nakon trećeg gledanja i dalje mi se film sviđa. Nije mi dosadan - nego dominira tmurna atmosfera - ali i tema je tmurna. ... Mislim da je ta kombinacija dokumentarističkih isječaka i glumljenog dijela sasvim ok. Meni se to nekako podudara i nadopunjuje. ... Ističe se poruka o bahatosti i nemaru svake vladavine, koja god bila. . Ocjena 8/10 ... Ne vidim razloga da se uopće raspravlja o najpreciznijim mogućim povijesnim detaljima - jer ni s drugim filmovima ne činimo tako na ovom forumu. Inače se iz 38 postova (koliko ih do sada tu ima) može čovjek prilično informirati O FILMU, ali nažalost ne i o ovom filmu - unatoč 38 postova.

  • #40
    0 2

    postova:112
    fiorano @ 1.2.2024. 20:00

    Po ocjeni svih komentatora ovdje vidi se kakva smo nacija. 5/10. Sramotno...

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala