Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Mali vojnici

1
  • #1
    0 1

    postova:540
    zubak @ 21.1.2010. 20:46
    Đe je Bata ? a joj pa nema ni Ljubiše.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • #2
    1 2

    postova:517
    svrljozvrljo @ 5.7.2023. 18:20

    Opet ide retrospektiva okupatorskog filma. Šteta što uz te filmove ne ide i kubanska cigara i blue label johnny walker, tako je to gledao drug tito, jednakiji među jednakima.

  • #3
    0 0

    postova:2
    alicejenny @ 7.7.2023. 4:48

    The show of the film about the occupation is going on again. Comrade Tito, the equal among peers, thought it was too bad that Cuban cigars and blue label Johnnie Walker didn't go with those movies.

    wordle unlimited

  • #4
    0 0

    postova:2
    sarahgibson @ 10.7.2023. 13:36

    The story of the boys of fallen fighters who found their home in a monastery after the war.

    Their only game is war, but a newly arrived blue boy doesn't buy into their fun certified mindset coach

  • #5
    0 0

    postova:2
    abbiehurst @ 12.7.2023. 15:06

    The tale of the combatants' boys who fled the battlefield and found refuge in a monastery. They just play war, but a recently arrived blue boy isn't amused by their antics professional Wikipedia editors.

  • #6
    1 1

    postova:36
    skeletor @ 18.12.2023. 1:33

    Vrlo dobar film sa hrpom simbolike na etničko, vojno, političko, dobno, klasno, religijsko pripadanje.

    Nevjerovatne su mi tako otvorene kritike komunističke post ratne politike i to 1967. dok Jugoslavija i cijeli komunizam stoje čvrsto na nogama.

    Dok Vrdoljak snima "Kad čuješ zvona" redatelj Bahrudin Čengić, mogu reći, nevjerovatno hrabro radi crno bijeli film sa približno crno-bijelim glavnim likovima ali obrnuto od onog što bi se očekivalo; njemački dječak je pozitivac dok su partizanska djeca negativci. Nevjerovatno za ono vrijeme, baš sam se iznenadio.

    Drugo, za razliku od filmova i atmosfere koji stižu 20-25 godina kasnije sa jeftinim nacionalističkim predznakom ohrabrene očitim raspadom istočnog bloka i Jugoslavije (kad je lako biti disident), ovaj film šalje kritike puno ranije i to sa razumne, poštene, ljudske razine. 

    Čvrst, hrabar film. Ocjena 7/10

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala