Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ad Astra

1 2
  • #1
    9 2

    postova:507
    pandaboy @ 22.9.2019. 13:31

    Napomena da je ovdje više riječ o sci-fi drami, a ne akcijsko orijentiranom uratku kao što trailer daje dojam (barem je kod mene bio takav slučaj).

    Vizualno, film je prekrasan! Od efekata, rada kamere, dizajna svijeta...sve je vrhunsko.

    Priča je jednostavna ali je usmjerena i funkcionira, ima i par zanimljivih obrta. Futuristički svijet je  uvjerljivo prikazan s realističnim mogućnostima onoga što nas čeka. Otkriveno je dovoljno ali opet ne previše i ostavlja gledateljima malo na mašti. U ovom svijetu nema izvanzemaljaca, invazija  i sl. Nema nikoga u svemiru osim nas ljudi (ok, i bijesnih majmuna).

    Iako je broj likova popriličan, ovo je manje-više film s jednim likom, odnosno B. Pittovim i njegovoj unutarnjoj borbi s ocem prema kojem ima ambivalentne osjećaje mržnje i ljubavi. Svidjelo mi se način na koji je karakteriziran u filmu a posebno uporaba psiholoških testiranja koji su davali malo po malo više detalja o njegovim osobnim odnosima s ljudima.

    Ono što mi se kod njega nije svidjelo je pretjerana uporaba nepotrebnih monologa i flashbackova koji nisu odavali ništa novog, odugovlačili nepotrebno, a osobno, podsjećali me svako malo na "Tree of Life" (nije da su filmovi slični, ali unutarnji monolozi B. Pitta o odnosu s njegovim ocem...oni koji su gledali oba filma razumijet će usporedbu.)

    Najveća mana filma su mi bili zapravo svi ostali likovi, ili bolje rečeno njihov manjak. Svaki lik koji je predstavljen ubrzo nestane iz filma, za njih nema dobrih karakterizacija, a najgore od svega, isto vrijedi i za lik oca (T.Lee Jones) koji je svega par minuta u filmu od čega većinu vremena kao snimka na smartphoneu. Finalni sukob sina i oca mi je bio jako razočaravajući jer sam očekivao da će imati više „težine“, dok je sve bilo rješeno nekako spontano i nije mi se činilo dovoljno emocionalno.

    Ukratko, vizualno prekrasan, karakterno slab, pomalo razvučen i dosadnjikav u dijelovima, a opet malo drugačiji sci-fi film. U ovoj pustoj godini dosad dobrih filmova, ovaj se ističe ali mi je žao što nije mogao biti nešto više, neće biti film u žanru koji će se dugo pamtiti.

    Onima koji su zainteresirani pogledati film, za naj iskustvo svakako preporučujem kino, bilo 2D, 3D, IMAX ili što već, naprosto jer je vizualno zaista toliko dobar.

  • #2
    1 11

    postova:128
    key @ 3.12.2019. 12:06
    Uvijek sam se cudio onima koji mogu gledali ova uber dosadna prenemaganja. Drago mi je da nisam jedan od njih. Ugasio nakon niti 15 sekundi. Kakav trash, prestrasno.
  • #3
    4 1

    postova:216
    bureq @ 7.12.2019. 1:32

    pandaboy objasnio :) vizualno fantasticno ali ja sam se upecao na trailer i ocekivao sam pravi sf film a na kraju smo dobili dramu koja je ok i nista vise od toga

  • #4
    1 7

    postova:128
    key @ 7.12.2019. 8:50
    po cemu je ovo dobra drama? po festivalu dosade koji se manifestira u potpuno nepotrebnim usporenim kadrovima kojima film obiluje od samog pocetka i razvucenom radnjom koja te odbija od gledanja u roku odmah? dosada i razvucena radnja su djecije bolesti svakog loseg filma, tko to nije savladao bolje da se ne hvata filmskog biznisa isto kao i komentator komentiranja ako se nije izljecio od konformizma.
  • #5
    2 0

    postova:74
    sahalin @ 20.12.2019. 22:48

    Film vrijedan gledanja.

  • #6
    1 1

    postova:6
    kulinban @ 22.12.2019. 22:27
    moj žanr SF tipa Intersteler, Martian, Gravity... 9/10
  • #7
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 23.12.2019. 9:06
    Ad Astru nisam jos gledao,Interstellar i Gravitacija su odlicni,a Marsovac mi nije sjeo moram ga pogledat jos jednom
  • #8
    3 0

    postova:32
    seronja @ 23.12.2019. 17:41

    Zanimljiv film, Pitt odličan.

  • #9
    1 2

    postova:348
    masina @ 23.12.2019. 19:39
    Volim sf ali ad astra bez veze...
  • #10
    1 0

    postova:1473
    buffalobill @ 24.12.2019. 9:56

    Brad Pitt ponovno dokazuje da je prva liga Holivuda,sve drugo je lose i bez nekog smisla ..i da sto se tice "vizualne prekrasnosti" i tu je jedna Gravitacija puno bolja

  • #11
    0 1

    postova:1
    doublej @ 24.12.2019. 10:14

  • #12
    1 1

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2019. 19:52

    Netko je htio sjest na mjesto T.Malicka i....uspio, tj nije uspio napravit filozofsko-fotografsko remek djelo, već je,ko i zadnjih 4-5 Malickovih filmova,uspio udavit gledatelja vlastitim nepoimanjem ljudske praznine i serviranjem te nejestive kaše gledateljima širom svijeta. Bravo.

  • #13
    1 0

    postova:228
    atlantiday @ 2.1.2020. 13:49

    Ad astra uopće ne bi bio SF film da se pozadina radnje ne događa u svemiru. To je prije svega drama o ocu koji je napustio obitelj kako bi slijedio svoje snove. U tom kontekstu otac je jednako mogao biti i tajni agent i djelatnik nekog istraživačkog centra, ali scenarij je htio da T.L. Jones bude svemirski znanstvenik. 95% radnje u stvari je unutrašnji monolog glavnog glumca. Brad Pitt je dokazao da može savršeno uvjerljivo odglumiti bilo koju ulogu koja mu se ponudi. Odličan u cijeloj priči. Glazba očajna. Vizualni efekti - nema ih. Cijeli film je siv, monoton, fokusiran na odnos povrijeđenog sina prema izgubljenom ocu. Definitivno nedostaje kolorita, kontrasta, neki šašavi zabavan lik koji bi razbio monotoniju priče. Ili neki otkačen,nepredvidiv događaj... ma bilo što. Kraj bolji nego sam očekivala, premda usporen do bola. U jednom trenu sam pomoslila da će se pridružiti ocu u prostranstvnima svemira... Liv Tyler se spominje među glavnim ulogama, ali da nisam pročitala popis glumaca, ne bih ni znala da je ona u filmu. Sve u svemu, nije loše za jednom pogledati, ali kao i Gravitacija i Marsovac, jedno gledanje je više nego dovljno.

  • #14
    0 2

    postova:128
    key @ 2.1.2020. 14:23
    .....
  • #15
    3 0

    postova:392
    samuraj @ 2.1.2020. 15:20

    Zašto ti key misliš da ljudi lažu u svom mišljenju? Korisnik je lijepo naveo po svome mane i vrline. Od kuda ti znaš koliko se je njemu film svidio ili nije svidio? Vidiš ja ovaj film niti sam gledao niti mislim, jer naprosto ne podnosim taj podžanr čak ni najbolje predstavnike nisam uz najbolju volju mogao pogledati do kraja. I sve da se i prisilim pogledati ga do kraja dali bi moje mišljenje bilo relevantno? Sigurno ne. Relevantno je mišljenje onih kojima ova tema može biti potencijalno zanimljiva. Koliko sam shvatio ni ti ne voliš ovu vrstu filma i ne možeš ga gledati na način na koji ga gledaju oni.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala