Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Free Solo

1 2 3
  • #16
    1 4

    postova:126
    fdrdf9 @ 7.3.2019. 14:52

    Kad smo već kod dokumentaraca zanemarite ovu poslovnicu Langleya i pogledajte dokumentarni serijal Maria Saletta (1935-2006) "Jedrima oko svijeta" (sniman 1989. emitiran 1994.) sa predivnom uvodnom i odjavnom glazbenom temom, do današnjih dana prvorazredno djelo putopisnog žanra.

  • #17
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 7.3.2019. 15:51

    a da,a pazi ovo cudo.podzemni svijet ispod Bukuresta, godine gospodnje 2014 !ne traje dugo

  • #18
    3 2

    postova:1090
    yuma @ 10.3.2019. 9:41

    Dečki, ne znam kako se zove centar u mozgu vezan uz empatiju al možda da provjerite? Čini mi se da bi i o nekima od vas bilo zanimljivo snimit znanstvenofantastični dokumentarac 😂

    Uglavnom, pogledala sam sinoć Free solo i mogu reći da je film ispunio moja očekivanja. Prvo ću ići na potencijalnu zamjerku: više se priča o njegovom ljubavnom životu nego o tehničkim detaljima (treninzima i opremi npr). A na kraju jedino što u tom smislu saznajemo jest da mu je cura nezreli curičak s upitnim motivima i "pain in the ass". Barem je tako prikazana.

    Lik je fascinantan. Netko spominje da je freak s naučenim soc vještinama. So what? Nisam ni očekivala da prosječna osoba može raditi tako sumanute stvari. Čak se i bez cenzure prikazuje njegova obiteljska anamneza, da mu je i otac bio čudak, da ga je mama uvijek tjerala preko ruba i on je def razvio neki poremećaj osobnosti.

    Kamera je odlicna, kadrovi s visina zaustavljaju dah, dramaturgija je solidna. Kraj... Doista, on se popeo i sišao. Ako je tako bilo (ne znam dal su dosnimavane scene ili je sve snimano baš pri tom konkretnom usponu?!)  onda je tako bilo.. Nije vrištao, nije plakao .. Ali, činjenica je, njegov um i emocije su zbog posla kojim se bavi anestezirani. Prema tome, ne može mu život visiti o koncu pa se na prekidač po završetku penjanja on jednostavno počne ponašati kao normalna osoba. Ono što on svakodnevno izvodi nije normalno. To je ujedno i protuargument i za onaj blesavi komentar (sorry al da si razmislio ne bi to napisao) da bi išao cugat nakon uspjeha. Frajer je yogi, ne pije, ne puši, ne jede meso... On se istezao nakon, nije trenirao... I onda je nastavio biti on. Kamere su se ugasile, nije ni bitno... 

  • #19
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 10.3.2019. 12:30

    po cemu je to fascinantan Yuma? pa nije kardio ili neuro kirug,ovaj se samo brine da mu vlastita guzica ostane citava i to je sve..
     Bruce Lee iz kratkog dokumentarca koji sam stavio gore je fascinantniji od njega,bar skrbi za ove ljude/stakore/otpadnike koji zive dole u podzemlju Bukuresta
    vidim ja da vi curke volite taj planinari/priroda stil - porcija graha pod vedrim nebom,,koja partijica bele, vicevi i na kraju ojlajukajuca pijana pjesma ;)

  • #20
    2 1

    postova:2527
    bearfoot @ 10.3.2019. 13:22

    drugačije sam zamišljao slobodno penjanje...pa on je već sto puta prošao rutu s užadi i sve zabilježio i isplanirao...

  • #21
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 10.3.2019. 18:07
    ma i to sto kazes je tocno,svaku fugu je zabiljezio matematicki precizno
  • #22
    1 1

    postova:1473
    buffalobill @ 10.3.2019. 20:46

    ma tocno je i to,meni je jasno zasto ove curice vole takve decke koji hodaju po "rubu",to im je seksi,ali brate ovaj nema nikakvu karizmu,pogledaj pa ces vidjeti,sve skupa kao neka beatnicka prica,kombi,klosarski odjeven,ko da se događa 50-tih proslog stoljeca

  • #23
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 10.3.2019. 23:49
    brisati
  • #24
    2 1

    postova:1090
    yuma @ 11.3.2019. 15:15

    Fascinantan je kao individua koja je po svemu ispod/iznadprosječna. Fascinantan je s fizičkog aspekta (izdržljivost i snaga), mentalnog aspekta (ekstreman fokus i motivacija), emocionalnog aspekta (suzdržavanje od iskazivanja emocija)... Da bi netko bio fascinantan ne mora spašavati živote! Još netko prije je bio napisao da se lik stalno pravi važan... pa ima se s čim pravit važan. Ne kužim, čemu tolika mržnja prema liku koji zapravo nikome ne smeta niti radi štetu... Da bi vam bilo možda malo lakše, on nije ni sexy, ni privlačan nit bi se mogla povezat s takvim čovjekom na duboljoj razini (tj. on to nije u stanju). Ali mi je fascinantno biće. Biološki fascinantan ako baš hoćete. Kao što su mi to kameleon, dupin, pčela itd. Vi stvarno ne razumijete ovo?

  • #25
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 11.3.2019. 15:39
    Meni je fascinantan ovaj cijeli post i razgovor ispod filma. :P Nije baš Odiseja 2001. ali rijetko što jest...a film još uvijek nisam pogledao
  • #26
    2 1

    postova:1090
    yuma @ 11.3.2019. 15:50

    Ma baš sam razočarana s ovakvim trolanjem. Neću više odgovarati na provokacije... Ja preporučujem film i smatram da teško može biti baš u potpunosti dosadan. Mene recimo iritira onaj dio s njegovom curom koja je šaka u oko i ne pridonosi vrijednosti a odnosi minutažu, ali u cjelini mi je film jako zanimljiv. Doduše, bavim se planinarenjem pa sam bila i u visokom gorju i verala se po stjenama sa i bez osiguranja i blisko mi je (gubiš život pao na stijenu sa 20 metara ili 1000), ali ne bavim se ronjenjem pa mi je zanimljivo gledati o višeminutnom ronjenju na dah po morskim spiljama... Tak da, ovo je moj zadnji post na ovu temu i pozdravljam uz nadu da onako ružni i plitki komentari neće omesti prevelik broj potencijalnih gledatelja... :-)

  • #27
    1 0

    postova:1130
    mario @ 11.3.2019. 16:54

    Meni čak i nije smetao taj dio gdje je cura, taman su fino prikazali da je on sa svima isti, bio frend bio cura.

  • #28
    0 0

    postova:27
    diana1108 @ 1.1.2020. 17:13
    Ovisi sto zelite vidjeti_gledati, psihologiju lika, prirodu ili nacin snimanja? Definitivno lik svoj film vozi, a da li je to za podrzati ili ne, je stvar našeg osobnog stava.
  • #29
    1 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 1.1.2020. 17:32

    Čoek je,i lud i fascinantan i još ko zna šta još, gledati. Neki put mislim da je Tesla pokupio svu pamet like ,a ovaj tu svu hrabrost svog kotara.

  • #30
    1 0

    postova:7
    carmen @ 24.4.2021. 22:22
    Yuma, upravo tako, fascinantan. U najmanju ruku cudni komentari😦 Dokumentarac je izvrstan, napet do samog kraja bez obzira sto znamo kraj. Koja fizicka i mentalna snaga, stvarno impresivno.
1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala