Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Istrebljivač

1
  • #1
    1 0

    postova:37
    eerceg2002 @ 8.9.2018. 13:05

    Znanstvena fantastika je često podcijenjen žanr, koji je uglavnom gledan kao djetinjast. Istina je potpuno suprotna. Dobar SF film će kroz alternativni prostor i vrijeme progovoriti o današnjem društvu i o nama samima. Zato smatram Blade Runnera najboljim SF filmom. Nije bez svojih mana, niti je film za svakoga, ali mislim da će ga i oni kojima se ne sviđa moći cijeniti.

  • #2
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 8.9.2018. 14:18

    Potpuno se slažem i dodajem.... 

    Prije dok sam bio dijete nisam razumio sve čari ovog filma, danas itekako sve razumijem, ne bih nikada rekao da će takvo vrijeme doći, no došlo je i dolazi. 

    SF filmove kao da snimaju ljudi iz budućnosti da nas pripreme na ono što nas čeka.

    Gledao sam i nastavak ovog filma koji je zapravo rekao bih film današnjice.

  • #3
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 8.9.2018. 20:53
    Samo dva komentara?? opet čudo
  • #4
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 9.9.2018. 0:25

    Ja svjedočim da je ovaj film imao desetke komentara... Jaaako frustrirajuća spoznaja... 

  • #5
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 9.9.2018. 15:23

    da, baš frustrirajuće...

    zanimljiv je Ridley-ev opus od samih početaka---dva klasika pa dva sranja, pa dva klasika pa dva sranja, i polago prevagu odnose sranja, ajde Marsovac nije sranje ali daleko od klasika...

    ahhh, blade runner...atmosfera, prizori, drama, likovi,  uloga života rutgera hauera...piše u opisu filma gore, ali odmah sam znao da je Deckard replikant, mislim još od čitanja knjige u ranoj mladosti...šteta što nema mojih prvotnih komentara na film koji su bili puno riječitiji i s više žara...

    nikako se ne slažem da je sf često podcijenjen žanr, od koga podcijenjen? od interesnih skupina kritičara guzičara? pogledajte popise top filmova po raznoraznim listama i udio sf-a? u stvari je baš zanimljivo kako posebno sf filmovi s vremenom dobivaju na vrijednosti, iako nemaju realnu vezu s razvojem situacije, bilo tehnološki bilo društveno....

  • #6
    0 0

    postova:371
    cala @ 9.9.2018. 19:29

    hm,trebao bih opet pogledati ovaj film jer se meni i nije baš svidio,ali sad sam skužio neke stvarčice koje prije nisam i tako....uglavnom i ja sam imao ovdje komentar pa eto...nestade...ccc

  • #7
    0 0

    postova:2
    veber @ 2.12.2018. 10:50

    "Na drugim planetima se formiraju kolonije tzv. "replikanata",

    očito autor teksta baš i nije gledao film. rreplikanti služe ljudima u novoformiranim kolonijama. ljudi žive u kolonijama, a replikanti su im pomoćna radna snaga.

  • #8
    1 0

    postova:348
    masina @ 2.12.2018. 19:34
    Ridley Scott je sf genije. Bio je ispred svog vremena u ovom žanr-u. Blade Runner, loše prihvaćen kada je izašao i kritike nikakve, tek mnogo kasnije je dobio zasluženo mjesto u svijetu filma. Dokaz da je Ridley bio vizionar i genije kojeg se sa lakoćom može smjestiti u ložu sa Spielberg-om i Carpenter-om. Ovaj prvenac je mnogo bolji, po meni, od novog Blade-a, bez obzira što ovaj ima prednost savremene tehnologije snimanja filmova i specijalnih (d)efekata. Harrison odličan, i naravno puno mladji 😉. A da ne zaboravim i karizmatičnog Holandjanina, Rutger Hauer-a sa njegovim speetch-om "umirućeg" replikanta- ' I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...' Predobro!
  • #9
    0 0

    postova:1130
    mario @ 3.12.2018. 14:52

    Mali OT ali kako masina spomenuo Tannhauser gate - Ta bitka se spominje i u filmu Soldier  Todd, glavni lik, se u njoj borio :D 

    Što se tiče BR, šta reći...  čvrsto drži mjesto u mojih Top 10 naj filmova svih vremena. Naravno, mislim na Final Cut/Director's Cut.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala