Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

facebook da ili ne

1 2
  • #1
    0 0

    postova:5
    murofoediv @ 5.6.2009. 18:28
    koliko je dobar ili ne dali previse zadire u ljudsku privatnost dali se ljudi udaljuju jedni od drugih 
  • #2
    0 0

    postova:2
    disorder007 @ 17.1.2010. 18:09
    Imala sam Facebook par mjeseci i shvatila da je prava napast. Izbrisala sam ga i sada se lakše diše. :)
  • #3
    0 0

    postova:42
    avatar @ 17.1.2010. 18:26

    Mislim da znam više ljudi koje ga koriste nego onih koji ne.

    Ja više volim forume, član sam na bar 5, a usput koristim dosta i messenger.

    Facebook - da ili ne,,,  ne vidim ništa loše u njemu, ali ja tamo = ne, hvala lijepo!

  • #4
    0 0

    postova:494
    beno @ 17.1.2010. 19:53
    Probaj, ne kosta te nista.
    Ja osobno nisam odusevljen, vise mi pase Twitter.
  • #5
    0 0

    postova:1
    teo13 @ 17.1.2010. 22:31

    dobra razbibriga ali jos veca ovisnostSmile

  • #6
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 18.1.2010. 0:49

    prvi poriv mi je bio da se složim s vama i kažem facebook, twitter - no, no, zaboga no!

    but - čini mi se kao da slušam svoje starce u moje rano teenage doba.

    face the fact - to je samo blaga verzija onoga što slijedi.

  • #7
    0 0

    postova:5
    astrid @ 23.1.2010. 19:31
    Facebook apsolutno DA. Kako naći nekog tko se seli trbuhom za krihom, po pola EU i dalje.
  • #8
    0 0

    postova:256
    seljankica @ 23.1.2010. 21:40

    Mislim da znam više ljudi koje ga koriste nego onih koji ne.

    Ja više volim forume, član sam na bar 5, a usput koristim dosta i messenger.

    Facebook - da ili ne,,,  ne vidim ništa loše u njemu, ali ja tamo = ne, hvala lijepo!


    Avatar

    potpuno se slazem s tobom
  • #9
    0 0

    postova:4
    vigica @ 3.2.2010. 8:03
    Eh,toliko truda i vremena da ga napravim,a sad sam u dilemi da sve izbrišem.
  • #10
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 26.11.2011. 19:42

    Copy

    Pripreme za blagdanske domjenke su počele. I dok je nekima glavna preokupacija što obući, vi osjećate nelagodu i pri samoj pomisli da ćete morati razmijeniti koju riječ s nepoznatim ljudima na partyju. Strah od neugodne tišine, od toga da ćete reći nešto glupo do toga da će vas drugi osuditi, čini takve razgovore vrlo stresnima. Istraživanje je pokazalo da je strah od čavrljanja posljedica toga što je živu riječ zamijenila pisana. SMS-ovi, e-mail i komunikacija putem društvenih mreža polako ubijaju toliko potreban razgovor s prijateljima, poznanicima i kolegama. 

    Televizor uz stol za objedovanje potisnuo je i dobre stare obiteljske razgovore. Njegujte umijeće razgovora koje, kao i sve vještine, zahtijeva vježbu. Svaki peti čovjek radije komunicira putem Facebooka nego što razgovara, što potvrđuje kako umijeće razgovora umire u doba Facebooka i Twittera. 

    Umjesto chatanja, nazovite prijatelja, ugasite TV i razgovarajte s ukućanima ili nabacite osmijeh i priđite nepoznatoj osobi - možda će baš to biti početak jednoga divnog prijateljstva. 


    Ne tipkajte nego pričajte i pričajte...

    Prije odlaska na party smislite nekoliko zanimljivih pitanja kojima ćete na originalan način početi razgovor. Primjerice, “u kojem bi stoljeću najradije živio?”.


    Slobodno se ubacite i mijenjajte temu

    Nemojte satima šutke slušati, budite aktivan slušatelj. Sudjelujte u razgovoru, a ako postane dosadan, prekinite ga zanimljivim pitanjem i promijenite temu.


    Tišina nije bauk nego alat za čavrljanje

    Pauza u razgovoru nije smak svijeta. Stoga ostavite mjesta za tišinu jer ona ponekad najglasnije govori te omogućuje blaži, nježniji i sporiji tempo razgovora.


    Bez imalo straha skinite "masku"

    Otkrijte ponešto o sebi i podijelite iskrene misli bez straha od osuđivanja. Primjerice, priznajte da vam je nelagodno ući u prostoriju punu nepoznatih lica.

    https://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/50290_174005227826_1942857_n.jpg 

  • #11
    0 0

    postova:1962
    aya @ 27.11.2011. 21:10

    Zašto se protivnici Facebooka toliko boje? Toliko, da su motivirani čak i reklame protiv njega praviti (kao ova iznad)?

    To su vjerojatno oni koji ga nikada nisu niti isprobali (podsjeća me na svećenike koji govore protiv sexa).

    Zapravo je jednostavno, kome se ne sviđa ili mu ne paše - neka ga ne koristi. Točka.

    Buniti se što ga netko drugi koristi je van pameti.

  • #12
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 28.11.2011. 10:28

    To su vjerojatno oni koji ga nikada nisu niti isprobali (podsjeća me na svećenike koji govore protiv sexa).


    aya

    svećenici su licemjerni, a ne da se ne troše  LaughingLaughing

    aa facebook je baš nužno zlo, koristim ga i žao mi je kaj ga koristim, ali je postao dio svakodnevnice, kao i mobiteli ( za koje mi je isto žao kaj ih koristim) i sad da nemam facebooka vjerojatno bih prvih nekoliko dana bio izgubljen LaughingLaughing
  • #13
    0 0

    postova:6
    usul @ 29.11.2011. 14:08
    Zašt bi ti bilo žao kaj ga koristiš? :)

    Osobno, fbook mi je jako korisna stvar, fantastična za održavanje kontakata za koje u protivnom, ne bih imao ni vremena, ni volje, a ni mogućnosti održavati. Da ne govorim o prakatičnosti razmjena ideja, mišljenja, informacija...
    A ove senazacionalističke priče i zavjere u novije vrijeme o pračenju korisnika ne želim komentirati lol. Nije problem u alatu, već u osobi koja ga koristi :)
  • #14
    0 0

    postova:311
    auran @ 29.11.2011. 14:42
    Što se tiče praćenja i kontrole što je netko spomenuo, sve to stoji. Nema više "sigurnog" mjesta bilo na internetu ili u fizičkom svijetu općenito. Svakodnevno smo nadzirani bilo preko kamera bilo putem mobitela i ostalih pomagala koje svakodnevno koristimo. Facebook ili Twitter, svejedno, izvrsni su za komuniciranje s prijateljima, slanje i primanje poruka i slično. Naravno, problem može nastati jedino ako netko stavlja intimne fotografije ili snimke na svoj profil, pa mu ih netko hakira i proširi okolo, a tu su i oglašivačke kompanije koje koriste programe za prikupljanje podataka o stavovima korisnika bez njihova znanja o čemu se također u zadnje vrijeme često može čuti. S druge strane svako uključivanje na internet, komentiranje, diskutiranje na forumima i slično se može pratiti, tako da tu nema prevelike razlike hoćeš li se uključiti na Facebook ili ne. Naposljetku, sve ovisi o tebi i tome što očekuješ od Facebooka. Ako ništa drugo ništa te ne košta probati. :) 
  • #15
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 29.11.2011. 19:23
    Zašt bi ti bilo žao kaj ga koristiš? :)

    usul

    zato jer bi vrijeme provedeno na njemu mogao kvalitetnije utrošiti Wink
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala