Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sila s Navaronea

1
  • #1
    2 0

    postova:311
    auran @ 2.9.2013. 10:19

         Sila s Navaronea iliti Deseta postrojba s Navaronea interesantan je i napet špijunsko - ratni akcijski film (u snimanju sudjelovao i Jadran film iz Zagreba) u kojem glume poznate britanske i američke zvijezde, te legendarni talijanski glumac Franco Nero. Film pomalo podsjeća na Krvavčev Most, te je poput njega zabavan i vrlo gledljiv.

         Posebno bih izdvojio Edwarda Foxa koji glumi tipičnog, ležernog, britanskog stručnjaka za eksplozive koji svojim nastupom unosi dio britanskog humora među likove, te Franca Nera koji glumi njemačkog špijuna ubačenog u partizanske jedinice.

         Važnost ovog filma je ponajprije u tome da se zapadnoj publici prikaže tko su bili partizani, a tko četnici na prostoru Jugoslavije u Drugom svjetskom ratu, tim prije što su četnici za vrijeme Drugog svjetskog rata u Americi i Engleskoj dugo vremena bili smatrani pozitivcima ne znajući za njihovu suradnju s nacistima, fašistima i ustašama. U Americi je '40.-ih godina čak bio snimljen i propagandni film naziva The Chetnics koji ih je prikazivao kao heroje, dok ih ovaj film demistificira i prikazuje što su bili.  

  • #2
    0 0

    postova:52
    michaela marić @ 10.1.2015. 1:11

    Izvrstan film kao i njegov prethodnik Topovi s Navaronea!

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala