Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Američke televizijske mreže ne žele Google TV
Model koji nudi Google nije baš sjeo američkim tv moćnicima koji su zabrinuti zbog mogućeg pada gledanosti

Američke televizijske mreže ne žele Google TV

1
  • #1
    0 0

    postova:70
    mocca @ 20.8.2010. 1:17

    fyi... na TVu se vrti puno love, ali ipak ne toliko, odnosno "samo" 70 milijuna ne bilijuna (americki billion je hr milijun, hr bilijun ima 3 nule vise).

    p.s. lektura tekstova - my insomnia effect:)

  • #2
    0 0

    postova:711
    gordan @ 20.8.2010. 10:11
    Hmmm... 70 milijuna dolara je kikiriki za takvu industriju. Izgleda da je ipak riječ o milijardama. Svejedno, thanks for the warning.
  • #3
    0 0

    postova:1
    lule @ 20.8.2010. 13:16

    fyi... na TVu se vrti puno love, ali ipak ne toliko, odnosno "samo" 70 milijuna ne bilijuna (americki billion je hr milijun, hr bilijun ima 3 nule vise).

    p.s. lektura tekstova - my insomnia effect:)


    mocca


    lupetaš  ga  ti, a?

    za  početak, billion nije  milijun  u  hrvatskom, nego  milijarda

    i  ako  misliš  da  se  u  američkoj  TV  industriji  vrsti  samo  70  milijuna  dolara, onda  stvarno  nemaš  pojma  o  čemu  pričaš

  • #4
    0 0

    postova:20
    tanja @ 20.8.2010. 14:32

    Cifra u članku je isprva bila pogrešna - pisalo je 70 bilijuna (što je jednako 70 milijardi u HR) - na što je Mocca upozorila, ali je i ona, možda slučajno, pobrkala milijune i milijarde. 

  • #5
    0 0

    postova:70
    mocca @ 20.8.2010. 14:33

    @lule, polako, nema potrebe za polu-oštrim riječima. Smiri strasti.


    Nego, @mocca, mislim da griješiš... i oni, a i mi kažemo milijun (6 nula), a onda slijedi američki billion = hrvatska milijarda (9 nula)... a zatim kod nas dolazi bilijun (12 nula, jer "bi" znaci da ima duplo više nula od milijuna... "tri-lijun" - tri puta više nula od milijuna). Kod Amera pak bilijun ima 9 nula, trilijun 12, kvadrijilun 15 (kod nas 24 itd) - američki sustav ne prati istu logiku kao onaj europski.

    Anywho, vjerujem da je cifra u članku točna - o milijardama se mora radit, jer pogledaj samo zaradu nekih filmova koja zna bit masna ko kebab, a kamo tek giganta kao što je Google.

    Ja ne lektoriram, ali sam kod opake tete iz matematike uvijek pazio na te detalje Laughing


    senilno_magare


    imas pravo, definitivno. Mislila sam milijarda (nikako milijun), samo ne bilijarda. Sorry Gordo:) and thanks Magare:)

    (hvala to you too tanjice:)

  • #6
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 20.8.2010. 19:56

    Lova je velika u svakom slučaju.

    No jeste li Vi sa portala, možda razmišljali sklopiti ugovor sa nekim tv kućama, pa da lijepo možemo i tv pogledati na portalu uz sve druge mogućnosti, to bi bilo lijepo. 

    Recimo gledamo neki film na primjer Novoj tv - krenu reklame a mi na forum. 

    Ajde malo poradite na tome, samo bez pretplate naravno. Smile

  • #7
    0 0

    postova:711
    gordan @ 20.8.2010. 20:36

    Lova je velika u svakom slučaju.

    No jeste li Vi sa portala, možda razmišljali sklopiti ugovor sa nekim tv kućama, pa da lijepo možemo i tv pogledati na portalu uz sve druge mogućnosti, to bi bilo lijepo. 

    Recimo gledamo neki film na primjer Novoj tv - krenu reklame a mi na forum. 

    Ajde malo poradite na tome, samo bez pretplate naravno. Smile


    gorlock

    Za streaming video sadržaja dobre kvalitete (h264 + audio = 1000kb/s) prema 1000 istovremenih korisnika potreban je gigabitni link i flat bandwidth što bi koštalo nekih 10.000 kuna mjesečno. Za svakih dodatnih 1000 istovremenih korisnika još 10.000 kuna.

    S obzirom da to malo što se novaca za marketing u Hrvatskoj troši na internetu ide isključivo na prvih 5 portala ne znam točno kako bi se to financiralo čak i da se ovi s televizija najedu ludih gljiva i ustupe nam sadržaj besplatno.

    Tako da ti je moj savjet da si ubodeš tv karticu za 200 kuna i gledaš tv na kompu (as I do), pa kad krenu reklame fino otvoriš browser i na forum.

  • #8
    0 0

    postova:534
    jua @ 20.8.2010. 20:44

    ili smjestiš komp i tv u istu prostoriju i kad su reklame okreneš glavu i klikaš XD

  • #9
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 20.8.2010. 20:44

    Za streaming video sadržaja dobre kvalitete (h264 + audio = 1000kb/s) prema 1000 istovremenih korisnika potreban je gigabitni link i flat bandwidth što bi koštalo nekih 10.000 kuna mjesečno. Za svakih dodatnih 1000 istovremenih korisnika još 10.000 kuna.

    S obzirom da to malo što se novaca za marketing u Hrvatskoj troši na internetu ide isključivo na prvih 5 portala ne znam točno kako bi se to financiralo čak i da se ovi s televizija najedu ludih gljiva i ustupe nam sadržaj besplatno.

    Tako da ti je moj savjet da si ubodeš tv karticu za 200 kuna i gledaš tv na kompu (as I do), pa kad krenu reklame fino otvoriš browser i na forum.


    gordan

    Pa rekoh bez pretplate Laughing.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala