Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Koja je uloga Wonder Woman u filmu Batman v Superman: Dawn of Justice?
Novi trailer za film o omiljenim superjunacima otkriva zbog čega se Wonder Woman priključila borbi

Koja je uloga Wonder Woman u filmu "Batman v Superman: Dawn of Justice

1
  • #1
    2 2

    postova:507
    pandaboy @ 3.12.2015. 18:53

    Jesus facepalming Christ...

    Nisam nešto previše uzbuđen za film, ali ovaj facepalm od trailera ne pomaže.

    Ne samo da pokazuje kako naziv filma nema smisla jer bi se očito trebao zvati Batman, Superman and Wonder Woman vs Doomsday, već daje još više spoilera i pokazuje da nitko od glavnih junaka nije ozbiljno ozlijeđen i uklanja bilo kakvu napetost kako će se borba između njih odvijati. A onda je tu i borba prekinuta "iznenađujućim" upadom (po izgledu zalutalog iz nastavka Bayovih Ninja kornjača) Doomsdaya i Wonder Woman. 

    Možda se znalo koji će likovi biti u filmu i kako će se otprilike radnja odvijati, no ne znači da trailer mora otkriti baš sve i ukloniti svake sumnje i pitanja, kada i znamo cilj, ne znači da uvijek znamo kako će se do njega i stići, no srećom pa nam ponekad traileri nude prečicu.

    ...nadam se da će pustiti još trailer ili dva pa da mogu reći da sam pogledao cijeli film. 

  • #2
    1 0

    postova:1130
    mario @ 3.12.2015. 19:30

    U potpunosti se slažem s tobom, onaj prvi trailer mi je bio fantastičan ali ovaj mi je baš wtf.

    Lex je nula bodova, uopće ga nisam takvog zamišljao, previše mi "ludo" djeluje. Doomsday - nisam ni znao da će biti u filmu. Zašto bi ga prvi put prikazali tijekom filma kada ga možemo ubaciti u trailer... nitko ne voli takva iznenađenja :/  Osim toga, Doomsday izgled kao troll iz Gospodara prstenova.

    Svidjela mi se Clark Kent/BWayne scena na početku. Full napeto. Dok se ne pojavi Lex sa "I wouldn't want to fight this guy"  ho ho ho.  

    Nadam se da će u filmu biti bar neko iznenađenje, jer bi zbilja bila šteta da BvS propadne.

  • #3
    2 0

    postova:416
    taurus @ 3.12.2015. 19:32

    Moram reći da se ovaj puta ne slažem sa uvaženim kolegom Pandom.Naime,u naslovu filma stoji Batman v Superman i njihova konfrontacija zbog posljedica "Man of Steel-a" će,pretpostavljam,biti obrađena u prvom i drugom činu ali tu je i nastavak "Dawn of Justice" koji jasno aludira na kreiranje Justice League i to je ovo što vidimo na kraju trailera kada DC-ev "Trinity" zajedno,po prvi puta na filmu,stupa na scenu.Da bi se oni našli zajedno,naravno potrebna je neka veća prijetnja a u ovome slučaju je to Doomsday i ta špekulacija je dugo kružila internetom te su svi oni iole zainteresovani za ovaj film mogli pretpostaviti da će se u trećem činu Batman,Superman i Wonder Woman naći na istoj strani i suočiti sa nekim iznimno moćnim protivnikom.Dalje imamo službeni sinopsis filma koji je WB objavio još prije pola godine:

    "Fearing the actions of a god-like super hero left unchecked, Gotham City’s own formidable, forceful vigilante takes on Metropolis’s most revered, modern-day savior, while the world wrestles with what sort of hero it really needs.  And with Batman and Superman at war with one another, a new threat quickly arises, putting mankind in greater danger than it’s ever known before." i ne vidim šta nam je ovaj trailer pokazao što nije već navedeno u službenom sinopsisu.Što se tiče izgleda ove "prijetnje" ili Doomsdaya možda nalikuje na neka stvorenja koja smo viđali u drugim filmovima ali treba imati na umu da u stripovima on posjeduje spoosobnosti metamorfoze tako da vjerujem ovo nije njegov finalni oblik,mislim da će se on mijenjati u toku bitke sa ova tri heroja.Moje mišljenje je da trailer nije pokazao radnju čitavog filma jer dosta stvari još ne znamo,počevši od čudne sekvence Batmana u pustinji zatim vojnika sa Supermanovim amblemom pa onda kratkog kadra letećih stvorenja koja nalikuju na Darkseidove parademone i još niza stvari za koje ne znamo kakvo mjesto i važnost će imati u filmu.

    Mislim da ipak niko od nas nije realno gledajući ni pomislio da ovo vs u naslovu filma sugerira da će neko od heroja umrijeti na samom početku stvaranja DC-evog filmskog univerzuma.Još ću reći da je npr u trailerima i tv spotovima za "Avengers 2" prikazana praktično scena kreiranja Ultrona kao i vjerovatno najzanimljiviji dio duel Ironmana i Hulka i nije bilo neke pretjeranje ljutnje od strane fanova da je trailer odao previše.U svakom slučaju,meni je trailer odličan,radujem se filmu kao i činjenici da imamo priliku gledati sve ove heroje u visokobudžetnim ostvarenjima bilo da se radi o DC-u ili Marvelu te da fanovi jednostavno trebaju uživati u njima ili barem sačekati da film izađe prije neke oštre kritike.

     
  • #4
    2 0

    postova:1130
    mario @ 3.12.2015. 19:50

    Heh, ovaj trailer je baš podijelio fanove :D

    Istina da nitko nije očekivao da će S i B boriti do smrti, svi znamo da slijedi osnivanje JL ali interesantnije bi mi bilo tijekom prvog gledanje otkriti što će ih ujediniti.

    Da, i dalje ostaje pitanje što se to događa u pustinji i da li oni leteći likovi znače sukob s Darkseidom negdje u budućnosti no cijeli trailer se mogao i suptilnije napraviti... lagani hintovi za fanove i nešto za ljude koji nisu upoznati sa tematikom (iako tko danas ne zna za ova dva lika sigurno živi ispod kamena).

    Usporedi ga npr. s Civil War trailerom koji je nedavno izašao.

  • #5
    2 0

    postova:1130
    mario @ 3.12.2015. 20:54

    Zašto se sve dešava na Zemlji?

    Pa u Marvelu ova Zemlja koju gledamo na filmovima je samo jedna od mnogobrojnih verzija Zemlje, zove se Earth - 616.  Onda imaš dosta stripova koji se dešavaju u tim drugim verzijama Zemlje (iako se nedavno dogodio event koji je sve to promijenio ali neću spojlat ako se nekome čita)

    Za DC nisam siguran, mislim da je tamo Zemlja izvor života u svemiru, ima neke veze sa onim Lanters iz Green Lanter stripa.  White Lantern točnije.

    Što se tiče filmova i ukusa, tu ti ne mogu pomoći, sto ljudi sto ćudi :D Iako bi bez problema preporučio Winter Soldier ljudima koji nisu ljubitelj superjunaka.  I serije Daredevil/Jessica Jones.

  • #6
    2 1

    postova:416
    taurus @ 3.12.2015. 21:12

    I u DC-u je zastupljen taj multiverzum,dakle Zemlja 1,2,3 itd a radnja dosta stripova se ni ne odvija na našoj planeti već raznim drugim svjetovima od Apocalypse i New Genesisa,Oa-e itd a zašto je u filmovima radnja takva da svaki super zlikovac ima pik na Zemlju to je,vjerovatno,iz razloga da bismo mi kao publika bili više investirani u te priče,jer je ulog najveći mogući - planet na kojem živimo a neki daleki,strani svijet o kojem ne znamo ništa.

    Slažem se sa @Mario da je Winter Soldier film koji se gotovo pa može gledati i izvan konteksta superherojskog filma jer je svojevrsni političko-špijunski triler isto kao što je Nolanov "Dark Knight" takoreći kriminalistička drama sa Batmanom u glavnoj ulozi.

    Za neke je proizvodnja ovolikog broja superherojskih filmova ostvarenje sna a za druge pak nešto negativno što mogu razumjeti ali mislim da je riješenje jednostavno,koga ne zanimaju ne treba ih gledati,mene npr ne interesuju horori a njih se,također,godišnje pojavi popriličan broj što je ok jer postoje ljudi koji to vole gledati dok ja zanemarim da postoje jednostavno.

  • #7
    1 2

    postova:2527
    bearfoot @ 4.12.2015. 9:29

    zapanjen sam poznavanjem materije od strane  dragih kolega i mogu kao laik reći da mislim kako je "zlatno doba" filmova o superjunacima prošlo, što zbog hiperprodukcije, što zbog nebrojeno mnogo likova kojih je sad već jedina razlika boja kostima, što zbog iznova i iznova recikliranih borbi gdje stradavaju uglavnom zgrade i prolaznici...sve je to izgubilo svoju draž i "čarobnu moć" i vjerujem da bih se više uzbudio da mi u ruke dopadne neki stari strip, neka Stripoteka ili Politikin zabavnik sa crtežom punim detalja i krasnih boja gdje mašta može raditi punom parom...možda tu leži najveći problem kod filmova, nema mjesta ni vremena za maštu....

  • #8
    0 2

    postova:256
    karter @ 4.12.2015. 12:20

    Slažem se sa bearfootom, hiperprodukcija filmova o superjunacima je sigurno smanjila hype oko iščekivanja bilo kojeg slijedećeg filma o superherojima. To je odradio prvenstveno marvel te je i pobrao financijski najveći dio kolača, mislim da DC neće postići ni približno sličan uspjeh, nevezano što ovaj trailer izleda kao da nisu znali što da rade pa su sve što prije sklepali  u ovaj film, a uloga wonder woman u svemu tome je da bude zgodna, da joj se malo fokusiraju sise i guzica te da uđe u ljubavnu romansu sa nekim superherojem. Pretjerivanje sa cgi-jem očito, zgrade se ruše kao od papira, PG-13 sveprisutan. Mislim da se kvalitetom nećemo odmaknuti od man of steela. Nikada nisam mislio da ću reći da captain america: civil war više iščekujem od batmana. Ako izuzmemo nolanove batmane koje ni ne ubrajam u ove pothvate mislim da smo u prošlih desetak godina dobili svega tri kvalitetna filma o superherojima: prvog ironmana, prve avengerse i zadnjeg kapetana koji bi da nije bilo pretjerivanja sa cgi-jem pred kraj bio briljantan film. Naravno to je samo moje mišljenje, ali teško je nešto novo smisliti što prije nismo vidili te mislim da je DC barem 5 godina zakasnio sa svim tim.

  • #9
    2 1

    postova:416
    taurus @ 4.12.2015. 14:06

    Shvatam stavove Bearfoota i Kartera ali mišljenja sam,u vezi sa hiperprodukcijom sup-heroj.filmova,da je jednostavno riječ o zakonu potražnje i ponude.Naime,dokle god postoji zainteresovanost publike za takve filmove i dokle god su oni finansijski isplativi snimaće se.Istina njihov broj se iz godine u godinu povećava a samim time se mnoge stvari koje u njima vidimo ponavljaju ali to su već kreativna pitanja za ljude koji ih prave,stripovi su nepresušan izvor materijala,nekada je samo potrebno imati hrabrosti i odstupiiti malo od ovih standardnih formula.

    Što se tiče Wonder Woman u ovome filmu,njena uloga će biti,očigledno,da okupi JL i mislim da ne možemo samo na osnovu par kadrova trailera reći da je ona tu čisto da bi bila zgodna.Izgledat će kao da odmah napadam Marvel ali,meni izgleda da je uloga Black Widow upravo takva u njihovim filmovima.Malo flertuje sa Cap.Americom pa onda sa Bannerom a između toga imamo prilku uživati u njenim atributima dok utegnuta u onaj kostim "pomaže" u borbi sa robotima itd.Sa druge strane,dokaz da WW nije samo "lijep ukras" za DC već da imaju povjerenja u njen lik kao i glumicu jeste činjenica da je već počelo snimanje njenog solo filma što će biti prvo visokobudžetni sup-hero film u kojem naslovnu ulogu igra žena.

    Ako se kvalitetom Bat vSup ne odmakne mnogo od Man of Steela smatram da to neće biti neki veliki problem,taj film ima svoje kvalitete i dobra je polazna tačka za kreiranje DC univerzuma.DC u taj projekat nije mogao krenuti kad i Marvel jer su imali Nolanov Batman serijal,utemeljen u "realnom" svijetu i on se morao završiti da bi krenuli u nešto novo,više fantastično ovaj puta.DC-ev pristup je nešto drugačiji i za mene dobar,naime nakon solo Supermana imamo ovaj Bat vSup u kome ćemo vidjeti dosta likova koji će se zatim raspršiti u individualne avanture a onda ćemo dobiti film o timu super negativaca Suicide Squad što je,također,nešto novo u žanru.

    U svakome slučaju,prvi trailer za Bat v Sup je bio fantastičan,ovaj je meni bio vrlo dobar s time da zadnjih 30sec nisu morali pokazati ali eto.Treba ipak sačekati da film izađe prije nego počnemo donositi neke definitivne zaključke ali ću reći da mi je zaista drago što se može voditi jedna konstruktivna rasprava ovdje,bez vrijeđanja i omalovažavanja drugih.

  • #10
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 4.12.2015. 15:27

    "visokobudžetni" filmovi sa superženama kao glavnim likom snimaju se još od 80-ih...istina, ne baš uspješni...a vrijeđanje i omalovažavanje dio je net folklora i ne treba to uzimati k srcu..i tebe bi sad trebalo ispljuvati jer si napisao da će biti prvi, ali nešto mi ne ide danas....

  • #11
    1 1

    postova:416
    taurus @ 4.12.2015. 15:42

    Zato sam i napisao prvi visokobudzetni i ujedno prvi superherojski film sa ženom kao glavnom junakinjom  koji ce biti dio sireg univerzuma sto ranije nije bio slucaj,dobro sam mislio i gore ali nisam se bas najsretnije izrazio,ocigledno se ovdje mora biti maksimalno preciznan u izrazaju ili odmah ide optuzba da ne znas o cemu govoris ali ok.Znam za film "Supergirl" iz 1984god u kojem nisu dobri ni scenario ni efekti tako da se on teško može nazvati visokobudžetnim  a "Elektra" i "Catwoman" sa H.Berry su,također,bili blamaže a naročito ovaj drugi koji nije imao nikakve veze sa likom Catwoman pa niti DC-em generalno.

  • #12
    3 3

    postova:2527
    bearfoot @ 4.12.2015. 16:08

    standard si si sam postavio svojim detaljnim i u materiju upućenim postovima, po mom mišljenju predetaljnim i zamornim, ali ajd, i nema sad vrdanja, ako se ti možeš potruditi i napisati opširan post mogu i ja pročitati i komentirati, makar i neku glupost, to mi nije teško...

  • #13
    2 1

    postova:416
    taurus @ 4.12.2015. 16:18

    Znas kako,kada neko napise za neki film da je super ili da je smece i nista vise onda se drugi jave i kazu da obrazlozi.Kada se nesto elaborira detaljno onda idu komentari da je zamorno itd.tako da je tesko naci neku zlatnu sredinu u pogledu duzine postova.Za ovo gore sam,istina trebao biti jos precizniji,dakle,htio sam reci da ce WW film biti prvi visokobudzetni film koji je ujedno dio sireg univerzuma u kome je zena nosilac glavne uloge a to je nesto sto je u Marvelu tek u pripremi (film Cap Marvel).

  • #14
    0 3

    postova:2527
    bearfoot @ 4.12.2015. 16:45

    najbolja je zlatna sredina....e to je upravo taj zamorni detalj koji uopće ne zaslužuje ovoliko riječi...inception filma unutar filmova nečijih filmova...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala