Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Melankolija

1 2
  • #16
    1 0

    postova:1474
    buffalobill @ 21.9.2016. 23:08

    moj prvi susret s njim je bio preko filma breaking the waves za koji nisam tada bio spreman,nakon projekcije u kinoteci publika je bila ošamućena,znakovito je  da nema komentara

  • #17
    2 0

    postova:237
    pisatel @ 12.10.2016. 14:45

    Simbolički se dočarava osjećaje kroz izmišljenu priču o drugom planetu u čije znanstveno objašnjenje podloge priče bolje ne ulaziti i ignorirati.
    Glavna junakinja je očito osoba sa emocionalnim raskorakom sa životom i razumom koja uz to ima i određene supermoći i jednostavno ispada emocionalni invalid ne svojim ponašanjem ili stanjem nego eto tim mogućnostima kako se kasnije to nekako racionalizira.
    U svemu tome se lijepo ocrtava i čisti narcizam u glavnim crtama, koji se ispoljava odnosno iživljava u trenucima potencijalne planetarne katastrofe, a ta ulazi u plan tek u drugom dijelu filma.
    Sve zajedno daje neki rezultat impresivne kinematografije i pokušaja izazivanja osjećaja melankolije u gledatelju preko ono malo emocionalno obijesne radnje što se u ovako jednoj pustoši dugih scena uspije ispratiti.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala