Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Čovjek od čelika

1 2
  • #1
    0 1

    postova:41
    borgia @ 24.6.2013. 12:43

     

  • #2
    3 4

    postova:41
    borgia @ 24.6.2013. 22:20


    Nije ono što sam očekivao.

    Moram priznati, Superman mi je najdraži superjunak. Superman iz 78. bio mi je jedan od najdražih filmova kao klincu i još uvijek ima specijalno mjesto u mom srcu. To je film po kojem sudim sve ostale verzije. Verzija iz 2006. me razočarala, počevši od glume, nikakve priče , pa čak i meni inače ne posebno važnih  slabih specijalnih efekata. Mislio sam da bi ova verzija mogla biti čak bolja od originala, hej Snyder redatelj izvrsnih Watchmena, genijalni Nolan uključen u projekt, Zimmerova glazba, izvrsna glumačka ekipa i na kraju izvrsni teaseri koji su izlazili čak i do godinu dana prije prikazivanja filma. Tko ne bi očekivao mnogo od ovog projekta i onda na kraju...evo ti filma u rangu Avengersa ili Transformersa,slabijeg čak od Iron mana 3 kojeg sam gledao tjedan dana  ranije. Sve najbolje izjave i dijalozi prikazani su u trailerima, ono što čini ostatak filma je dosadno i na žalost nema prevelike veze sa onim što ja smatram originalnim Suermanom (onaj iz 78.), Supermanom koji je čista pozitiva, koji je nadmoćan ne samo svojom fizičkom snagom nego i moralom. Ne želim spoilati pa ću samo reći da sam se nekoliko puta šokirao Supermanovim postupcima, to nije ideja Supermana kako ju ja shvaćam. Spomenut ću još  samo da su specijalni efekti na visokoj razini i da je gluma korektna, posebno bi istaknuo H. Cavilla koji je jako dobar odabir za naslovnu ulogu. Mnogo je ostalo repova i nelogičnosti na kraju ovog blockbustera. Možda da su napisali malo bogatiji i  opširniji scenarij, nije da su bili ograničeni trajanjem filma (143 min.), žalosno, okupljena je strašna ekipa oko ovoga filma, izgleda da im je ipak bilo lakše sat vremena filma popuniti scenarijem tipa „Zaleti se Superman u Zoda lokomotivom, lupi Zod Supermana cisternom, pa na obojicu padne A10 Thunderbolt i tako to... Jedini koji su napravili izvrstan  posao na filmu je marketinška ekipa, svaka čast.

    Film ipak funkcionira ako ga se ne ocjenjuje kroz prizmu prethodnika, pa stoga i prolazna ocjena.

    Ocjena 6/10

     
  • #3
    0 4

    postova:26
    potlim23 @ 2.7.2013. 23:53

    U svemu se slažem s cijenjenim Borgiom. Dakle, ukoliko su vam se svidili Avengersi i Transformeri 3, ovo je film za vas. Nakon Avengersa mislio sam da se ne može više uništenja i eksplozija napraviti u jednome filmu, ali me ovaj film demantirao. Inače nisam neki ljubitelj Superman filmova, ali sam ipak od ovog filma očekivao više, baš zbog filmske ekipe, koju je Borgia već spomenuo. No, sve u svemu može se pogledati, ako zbog ničeg drugog barem zbog specijalnih efekata, ako je to ikome važno. ;)

  • #4
    2 5

    postova:2527
    bearfoot @ 4.7.2013. 13:44

    nakon filma ne mogu se oteti dojmu da je film počeo dobro i da je Superman samo pokvario film...da su glavni likovi ostali Jor-El i Zod i njihov sukob kao glavna tema filma i da film završi pojavom Superman-a, u vidu prequela, to bi već bilo nešto...mislim ako su već htjeli napraviti drugačiji film o poznatom liku...ovo demoliranje nekretnina i pokretnina...mheee...baš da ću gledat više puta i neću...zaključujem da su stari filmovi, iako tehnički inferiorniji, zabavniji i zanimljiviji od ovih novih...

  • #5
    3 2

    postova:9
    stephy @ 8.7.2013. 7:58

    mene je oduševio vrlo uvjerljivi psihološki portret mladog Supermena, mislim da je to dio koji je nedostajao u takvom obimu i obliku te da je prevenstveno zbog toga ovaj film vrijedan doprinos cijeloj sagi. Priznajem, pola borbe nisam mogla baš ni pratiti jer se odvija prebrzo i previše destruktivno (a nisam gledala ni 3D). Protiv novog supermena da bi riječ rekla ;)  https://www.youtube.com/v/EXb7eZkfjxM

  • #6
    5 4

    postova:416
    taurus @ 8.7.2013. 11:17

    Man of Steel je ostvarenje koje je na sjajan način,rekao bih,reinventiralo ikonični lik Supermana.Njegov "origin" je mnogo bolje objašnjen i dočaran nego ranije te je publika od starta emotivno investirana u priču i likove.Fantastični prizori umirućeg Krypton-a,na startu filma,praćeni odličnom kostimografijom uvode nas u taj svijet na pravi način.Suosjećamo sa propašću te napredne civilizacije kroz monologe i postupke izvrsnog Crowea (Jor-El) dok pokušava svom narodu pružiti budućnost preko tek rođenog sina.Njegova antiteza general Zod,s druge strane utjelovljuje,sve one loše stvari koje su dovele to društvo do njegovog kraja (genetiči inžinjering,odsustvo osjećaja moralnosti,predodređena uloga svakoga pojedinca u društvu...)i Snyder je napravio izvrsnu paralelu u odnosu između Jor-a i Zoda( naučno-moralni pristup društvenim problemima nasuprot militarističko-genocidnog)sa kasnijim odnosom Zod-a i Clarka.Bitne događaje iz Clarkovog života pratimo u flashback-ovima što je,mislim,bio dobar potez,jer su te retrospektivne scene davale dodatnu emotivnu dubinu osnovnoj linearnoj radnji filma.

    Muzika fantastična iako je dosta različita od Williamsove pa ipak Zimmerov score daje epski pečat svakoj sceni filma.Snyder je vizualno posao odradio za vrlo visoku ocjenu,dopada mi se i često zoomiranje objekata u akcionim sekvencama nekako mi je to dalo intenzitet spomenutim scenama.Cavill izvanredan kao Superman,njegova fizička sprema je nevjerovatna i zaista se približio izgledu junaka iz stripova.Ostatak glumačke ekipe također dobar a tu moramo istaći i A.Adams i njen lik L.Lane koja nije samo dežurna dama u nevolji,kao ranije,već je proaktivna i ima dosta bitnu ulogu u filmu.Ovaj Superman je mlad,neiskusan i još uvjek uči šta znači biti čovjek i da li može vjerovati ljudskom rodu te koja je njegova uloga na Zemlji.Imajući to u vidu,on nije svima znani boy-scout,već kao i ljudi suočen je sa mnogim dilemama i nema odgovore na sve situacije što je naročito izraženo na kraju filma u kome vidimo njegov emotivni raspad suočen sa činjenicom da bio primoran birati između opstanka novog doma i pripadnika svoje vrste.

    Kritičari pišu o tome kako je Superman iz 1978 zabavniji,bolji ili šta već (a taj film,kao i nastavci,je pun apsurdnih scena) a ovaj nije dobar jer su krenuli u drugom smjeru (ozbiljnijem,koliko je to moguće za film o vanzemaljcu koji leti).Imali smo već  svojevrsni nastavak starih Superman filmova 2006 u vidu Singerovog Superman Returns,tu je sve kopirano iz Reevesove ere,glumac dobio ulogu samo što liči na njega,negativac je naravno Luthor,Supermana u nekom trenutku savladaju pomoću Kriptonita i sl.uobičajene gluposti 100 puta viđene u starim filmovima.Uglavnom taj film je doživio krah i kod publike i kod kritike,što znači bilo je vrijeme za neku novu verziju Supermana.Ova svakako nije bez mana ali po meni mnogo kvalitetnija od prethodnih jer su neke stvari pokušali da objasne na iole racionalan način (simbol S npr.da ne ispadne lik sam sebi dao ime Superman)a što se tiče rušenja i eksplozija pa u Avengersima je pola New York-srušeno a većini je taj film kao zabavan.Ukoliko bi se vanzemaljci sa sposobnošću leta i nadljudskom snagom sukobili na Zemlji šta mislite kakav duel bi imali,sigurno ne pesničenje u nekom baru (što smo uzgred rečeno također imali u Supermanu 3 čini mi se.)Ne treba dozvoliti da nostalgija i ljubav prema starim Superman filmovima spriječi gledanje ovoga jer ovo ostvarenje ničime ne omalovažava Donnerove već jednostavno uvodi ovaj fantastični lik na pravi način u 21 vijek.

    Malo poređenje,reakcija nakon Zodove smrti (...ali da,Synder ne poznaje lik Supermana):

    superman

  • #7
    2 4

    postova:41
    borgia @ 8.7.2013. 17:36

    Upozorenje:ima pokoji spoiler u tekstu.

    Prvo, ne treba mješati prva dva Donnerova Supermana sa ostatkom jer osim glavnog glumca nema mnogo dodirnih točaka, a što se tiče onog nesretnog filma  iz 2006. već sam napomenuo da je to bio potpuni promašaj. Problem ovog filma, barem za mene su bila previsoka očekivanja. Kad se pogleda ekipa koja je radila na filmu čovjek bi očekivao nešto na razini zadnje Batman trilogije ili intrigantnih   Watchmena, umjesto toga dobili smo nešto što liči na ispljuvak Michaela Baya, film kojem je Iron man trilogija nedostižan ideal. Nadam se, zapravo sam uvjeren da Nolan nije sudjelovao u ničem kreativnom po pitanju ovog filma. Ako već moram uspoređivati ovo perproducirano djelo na CGI steroidima sa onim iz 78., evo nekoliko zamjerki, potpuni nedostatak karakterizacije likova, nema ljudskosti, topline , nema humora, nema iznenađenja, nema neizvjenosti, nikakvog malo inteligentnijeg twista na kraju pomoću kojeg Superman pobjeđuje Zoda, jednostavnu mu dosadi razbijanje i uništavanje javne imovine pa ga zadavi, isto je i sa zaustavlajnjem World machinea. Još nešto iznenađujuće je i da je soundtrack starog Supermena unatoč upošljavanju Zimmera jednostavno bolji, monumentalniji.
    Na kraju ću saomo reći nešto u što sam uvjeren,a to je da  će za 10 godina ovaj ljetni hit biti zaboravljen, a film iz 78. će još uvijek biti onaj na kojeg će ljudi prvi pomisliti kad je Superman u pitanju.

  • #8
    3 1

    postova:193
    played @ 9.7.2013. 0:23

    sviđa mi se, 8/10

  • #9
    0 1

    postova:416
    taurus @ 10.7.2013. 19:42

  • #10
    8 8

    postova:311
    auran @ 24.7.2013. 12:57

    Film Čovjek od čelika je veličanstven! Od dizajna, scenografije, kostima, glume, akcijskih prizora i priče, pa do samih specijalnih efekata i nikad viđenih scena... Najbolji Superman i vjerojatno najbolji film o nekom stripovskom junaku ikada snimljen.

    Roland Emmerich u svim svojim filmovima zajedno nije uspio toliko toga uništiti koliko je to pošlo za rukom došljacima s Kriptona u nešto više od dva sata trajanja filma. Cool  

  • #11
    4 6

    postova:256
    karter @ 22.10.2013. 20:25

    8/10 na portalu, zbilja? Nažalost slažem se gotovo u cjelosti s rorschachovim komentarom, nažalost zato što sam kao valjda i svi imao izrazita očekivanja od filma zbog vrhunske ekipe okupljenje oko filma. Pozdravljam zaokret u prikazu supermana, više realističniji, mračniji, suroviji prikaz jer originalni superman je bio čista komedija, kostimirana komedija i nikad ga nisam doživio. Međutim ono što smo dobili novim filmom je snyderov festival cgi-ja, tone specijalnih efekata i takmičenja u destrukciji, eksplozijama, buci s avengersima i transformerima.Kad sam izašao iz kina sve mi je svjetlilo pred očima, vrtilo od pretjerivanja sa shaky kamerom, i zujilo od neprekidnih eksplozijama, i upravo zbog pretjerivanja s time na kraju sve  to ispadne dosadno i zamorno. Gluposti i neinventivnost u radnji neću ni spominjati, ne vjerujem da je nolan pisao ovo. Vrhunski glumci nemogu doći do izražaja zbog nevjerojatne ovisnosti filma o specijalnim efektima, ali svi su odradili posao, skupili pare i otišli ća. Najbolji dio filma je scenografija kriptona i početak, shannon kao zod i oni manje ekstravagantni, umjetnički trenuci prikaza odrastanja clarka s roditeljima. I upravo mislim da je neakcijski dio propasti kriptona, kao i odrastanja te prihvaćanja svojih sposobnosti s roditeljima trebalo produžiti i staviti veći naglasak na to upravo kako bi film malo usporio i dobio na ravnomjernijem tempu radnje i emocionalnom aspektu . Također redukcija tog rušilačkog djela filma i svih čuda što je clark napravio pomoglaa bi u realističnosti, ali barem je film oborio rekord u opsegu razorenog grada i broja poginulih što se tiče superheroja. Sve je to zbilja ispalo prebrzo, zbrkano, preplitko, bez nekog supermanovog šarma koji bi trebao biti prisutan.

  • #12
    3 4

    postova:203
    franorobert @ 23.10.2013. 0:56
    Gledao sam ga ljetos i bio sam razočaran. A tko i ne bi bio kada se u producentskom timu nalazi Nolan... Previše sam ja to u glavi poistovjećivao sa Batmanom, no kada se pogleda film iz različitih uglova i nije tako loš. Glavne zamjerke upućujem zamornim dijalozima, 'avengers uništavanju grada', te nizu nepotrebnih scena na kraju filma. A sada stvari zbog kojih sam sretan. Glavni glumac je sjajan, Supermanova prošlost i postanak su divno prikazani, kao i stanje njegova uma. Kažu neki ovdje, nema topline među likovima. A ja mislim da je to najispravnija stvar u filmu. Superman je vanzemaljac, otuđen, izopčen i nespreman za bilo koju vrstu normalnih socijalnih vještina, samo je vezan uz odgajatelje... Superman nije veseljak, već strana vrsta koja uslijed mračnoga života postaje zaštitnik malih sitnih ljudi sa njemu strane planete. A najviše me veseli nastavak, Batman vs. Superman. Pa na tragu smo nove revolucije stripovskih ekranizacija i jako sam sretan i nestrpljiv!! Iako ima dosta mana, Man of Steel je u suštini dobra i čvrsta podloga za nadolazeću obećavajuću franšizu :)
  • #13
    5 4

    postova:264
    filmofil1983 @ 15.11.2013. 18:09

    amerikanci su oduvijek znali prodati svoj proizvod a dokaz tomu je i ova fantastična atrakcija koju nam redatelj Zack Snyder donosi!film koji ima zaista impresivne akcijske scene koje ostavljaju bez daha jednostavno je u moru superjunaka par stepenica ispred svih!uz  akcijske scene na kojima se nije štedjelo treba izdvojiti i glumačku postavu koja je odradila posao bezprijekorno!film koji ne bi trebalo propustiti

  • #14
    4 5

    postova:150
    manon @ 5.9.2015. 14:55

    Meni je film očajan, a o dužini da i ne govorimo. Dosadno i predugo!

  • #15
    5 5

    postova:27
    zvr @ 26.2.2017. 20:36

    Misterij mi je koga ovo uopće može zanimati. Radnja je imala smisla u mediju stripa, mehaničko kopiranje u medij filma daje infantilan rezultat, a usto svi već znaju napamet svaku repliku. Kome ima smisla tratiti vrijeme na tako očajnu predvidljivost? Efekti? Ta ima ih svaka i najbanalnija video-igra! Za novce kojima je plaćeno ovo smeće moglo se kupiti 5 ili 10 španjolskih ili francuskih filmova od kojih bi svaki bio deset puta bolji od ove mizerije.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala