Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Oslobađanje

1 2 3 4
  • #16
    0 2

    postova:22
    davor petrić @ 12.9.2018. 21:43

    Kultni status ima barem još 2653 filma. Samo u USA. Kada nemaš sadržaja napuni film akcijom, pucnjavom, strelicama, ubadanjem noževima, utapanjem u riječnim brzacima, pucnjavom i bezglavim bjegovima u borbi za život. Tako ćeš dobit kultni film. Sicario 2: Day of the Soldado (2018) je televizija u boji za ovo.

  • #17
    1 1

    postova:507
    pandaboy @ 12.9.2018. 22:35

    Kada nemaš sadržaja napuni film akcijom, pucnjavom, strelicama, ubadanjem noževima, utapanjem u riječnim brzacima, pucnjavom i bezglavim bjegovima u borbi za život.

    Sicario 2: Day of the Soldado (2018) je televizija u boji za ovo.

    NeodlučanUmm...ha? 

  • #18
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 12.9.2018. 22:40
    pa nevalja ni Sicario od Villeneuva,sumnjam da je ovo nesto bolje
  • #19
    0 1

    postova:22
    davor petrić @ 12.9.2018. 23:02

    Prvo ga pogledaj, ja jesam danas i dojmovi su još svježi. Film godine.  Deliverance je tipičan horor koji zbog dosade do početka akcije glumi da je (kultna) drama.

  • #20
    0 2

    postova:22
    davor petrić @ 12.9.2018. 23:07

    Umm...ha? 

    Savršen prikaz intelektualnog kapaciteta forumaša mojtv-a.


  • #21
    3 1

    postova:507
    pandaboy @ 12.9.2018. 23:18

    Prvo, i ti si forumaš mojtv-a, dobrodošao u naš klub, drugo, zbunila me tvoja usporedba.

    Ne zato jer ti se Sicario 2 više sviđa od ovog filma, to je nebitno, ti nemaš ništa od toga što volim/ne volim ja, i isto vrijedi za mene u tvom slučaju...ako i preskočim neku osobu s kojom se ne slažem o nečem, samo ću naletiti na sljedeću osobu s kojom se neću složiti. So chill, ne uzimaj odmah sve tako k srcu.

    Anyway, kažeš da je Deliverance akcijski film nabrijan pucnjavom, akcijom itd. i uspoređuješ ga sa Sicario 2, koji je isto napunjen pucnjavom, akcijom, šok faktorima itd. to je što nisam razumio, možeš li bolje obrazložiti?

  • #22
    0 2

    postova:22
    davor petrić @ 12.9.2018. 23:26

    Reći da je Sicario 2 akcić tipa Deliverance koji počiva na čistoj horor matrici zato što i u jednom i u drugom filmu ima pucnjave i šokiranja (?), potvrda je svega što sam o tebi kao predstavniku forumaša mojtv-a napisao.

    Sicario 2 nije nikakav akcić nego vrlo dobra mješavina prvenstveno drame pa tek onda trilera s elementima akcije, dok Deliverance nastoji biti drama koja to u biti nije nego prikriveni horor s jakim zadahom dosade zbog manjka kvalitetne dramatizacije priče i likova. A akcija im služi samo kao potka na kojoj se događa ono što je osnovna namjera režisera svakog horora: šokirati i utjerati strah u kosti gledatelju začinjen sa Burtom kao glavnim manekenom koji do izražaja dolazi još više okružen neuglednom ekipom prijatelja. Kakav besmislen film, a u biti prikriveni bilboard najvećeg muškog sex simbola toga vremena..

  • #23
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 12.9.2018. 23:31

    Pazi da ne padneš s tog konja, visok je :P

    Što je po tebi onda mainstream?

  • #24
    0 2

    postova:22
    davor petrić @ 12.9.2018. 23:33

    Prijetnja je dokaz intelektualne nemoći. A instrukcije naplaćujem.

  • #25
    2 1

    postova:507
    pandaboy @ 12.9.2018. 23:35

    Gdje je bila prijetnja?

    Nego, vidiš, sad kad si napokon objasnio malo, ima mi smisla. U tome je i cijela stvar, da jednostavno obrazložiš svoje stajalište.

    „Deliverence“ je daleko od mog najdražeg filma, ali mislim da je ipak dublji od tipičnog akcijskog horora. Kroz film se proteže tematika čovjeka protiv prirode, bijeg od civilizacije, dosada i samouvjerenost visokog društva ...na te teme se ukazuje, npr. u ovoj sceni:

    Oni kojima taj podtekst nije interesantan, neće dobiti puno od ovog filma osim par šokantnih scena, spore prve polovice i tipične horor potjere. Također mislim da se poruka filma drugačije gleda danas kada se usred silne modernizacije teže podsjetiti na sile i snagu prirode. Sigurno da je film bio jači s porukom tijekom 70-ih kada je i snimljen.

  • #26
    0 2

    postova:22
    davor petrić @ 13.9.2018. 0:22

    "tematika čovjeka protiv prirode, bijeg od civilizacije, dosada i samouvjerenost visokog društva"?

    Wow! Kako se ja nisam toga sjetio?

    Zašto jednostavno ne kažeš da je ovo presvučeni horor u kojem se smrtna prijetnja grupi izletnika stvara doslovno iz ničega samo kako bi macho zavodnik Burt nafilan steroidima u ovoj naivi od filma svojim (polu)golim torzom bio glavni mamac za potpaljivanje ženske (i muške) mašte? Sve ostale scene su tu samo da popune vrijeme i navedu gledatelja da misli kako film nosi neku dublju poruku ono tipa čovjek protiv prirode i te spike.

  • #27
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 13.9.2018. 0:24

    Ja ne razumijem što si tako uvredljiv...

  • #28
    1 0

    postova:1473
    buffalobill @ 13.9.2018. 8:27
    ma film nema nikakvu dublju poruku,kakva priroda? A Burt je prikazan upravo suprotno,kao nezreli pubertetlija plus malo psihopatskog i glup ko top,pa na kraju je potpuno onemocao i zivot mu ovisi o drugima,kljucni igrac je Jon Woight,kakav Burt,on je u drugom planu,film demaskira a ne afirmira taj njegov seljacki machizam
  • #29
    2 1

    postova:2527
    bearfoot @ 13.9.2018. 9:50

    prvi sicario me se nije dojmio, upravo suprotno, s gluposti na samom početku, i teško da dvojka može biti bolja, a uspoređivati ta dva filma sa Oslobađanjem je promašaj, u kontekstu vremena, sadržajno, kulturološki pa i kao sam film u smislu atmosfere, pozadine, tehnologije snimanja, ajde možda glumački jer su u pitanju ipak superzvijezde...akcija u oslobađanju uopće nije poanta, već socijalni aspekt priče i likova...

    ali eto, bilo je pitanje vremena kad će se opet pojaviti prčeviti pjetlić tipa karamkera, tipičnog izričaja i osobnosti nametnika superiornih misli i stavova koje mi smrtnici ne razumijemo, bahato bacajući floskule  u čiji sadržaj uvjerava sam sebe...

  • #30
    0 1

    postova:22
    davor petrić @ 13.9.2018. 10:17

    ".prvi sicario me se nije dojmio, upravo suprotno, s gluposti na samom početku, i teško da dvojka može biti bolja, a uspoređivati ta dva filma sa Oslobađanjem je promašaj, u kontekstu vremena, sadržajno, kulturološki pa i kao sam film u smislu atmosfere, pozadine, tehnologije snimanja..."

    Evo što se dogodi kada najvećem forumskom autoritetu pogodiš komentarom u živac pa nas sve ovdje počasti potocima svoje  intelektualne providnosti.

1 2 3 4
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala