Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sjećanja na ubojstvo

1
  • #1
    2 0

    postova:116
    olio @ 26.6.2010. 16:08

    genijalan film !!

    ako volite trilere ovo je onda obavezna lektira.

    Jedan od najboljih trilera ikada

    korejska kinematografija je nevjerojatna i pravi zlatni rudnik

  • #2
    0 0

    postova:3
    remsi @ 11.6.2011. 20:23
    savršen film
  • #3
    2 0

    postova:19
    ivankult @ 11.6.2011. 23:07

    Apsolutno! Za smijanje i plakanje, nevjerojatne emocije od pocetka do kraja!

    Definitivno jedan od 'A MUST' korejskih filmova za pogledati.

    Obavezno uz ovo pogledati: THE CHASER !! 

  • #4
    3 0

    postova:256
    karter @ 17.10.2014. 18:33

    Moram priznati kako osjećam malu nostalgiju pogledavši ovaj film drugi put nakon valjda 7-8 godina jer ni ludi korejci nisu to što su bili, tj. mišljenja sam kako je južnokorejska kinematografija pala u kvaliteti zadnjih 5-6 godina. Ovaj film je i označio početak nekog zlatnog doba južnokorejskog filma, zemlje od koje je malo tko očekivao takav val kvalitetnih filmova sredinom prošlog desetljeća koji su svojom kvalitetom, kreativnošću, hrabrošću i jednostavno nečim novim i originalnim učinili pravu i dobrodošlu protutežu američkom mainstreamu briljiravši pritom na mnogim festivalima.

    Sjećanja na ubojstvo je zasigurno jedan od najboljih primjeraka (po meni bolji od razvikanijeg oldboya) tog vala južnokorejskog filma. Riječ je o valjda o najnekonvencionalnijem ulasku u teritorij krimi proceduralne drame jer ne sjećam se filma koji je tako uspješno spojio tešku, mučnu priču o serijskom ubojici ali i dodao malo butalne crne komedije i društvene kritike ondašnje represije države i još to upakirao u vizualno savršeno djelo (kraj je u tom smislu virtuozno napravljen). Ukratko za amerikance nemoguća misija. Možda će nekome neke situacije izgledati malo apsurdno no to je djelom želja redatelja da okarakterizira likove i ludilo tog vremena a djelom neophodan odmak od poprilično ozbiljne teme. Zaboravite klasičan tok radnje i rasplet slučaja tipa CSI, korejcima je happy end nepoznanica. Dakle jedan u istom momentu pametan, napet, zabavan, težak film o jednom društvu i vremenu. Tako se pridružujem pohvalama i preporuka za pogledati svakom ljubitelju filma. 9/10

  • #5
    0 0

    postova:271
    sebulba @ 17.10.2014. 23:26
    odlican opis odlicnog filma. i po meni je oldboy pomalo precijenjen, ali zato m je npr. host tu negdje uz bok sjecanja na umorstvo.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala