Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Košarka: Zadar - Split
Možda i veća vijest od te da je Split prekinuo mini seriju poraza domaćim trijumfom nad Alkarom, je povratak na parket velikog Nikole Vujčića.

Možda i veća vijest od te da je Split prekinuo mini seriju poraza domaćim trijumfom nad Alkarom, je povratak na parket velikog Nikole Vujčića. On je to napravio u stilu, za 35 minuta u igri postigao je 14 koševa (šut za dva 5:9), imao je 11 skokova, 7 asistencija, 3 blokade i 4 izgubljene lopte.

Povratak na parket jednog od najvećih igrača hrvatske košarke pokazao se i kao pravi mamac za publiku, na Gripama se okupilo preko 1500 gledatelja koji su došli vidjeti sportskog direktora kluba u novoj-staroj ulozi. Nakon utakmice Nikola Vujčić je rekao: „Bio sam jako uzbuđen, cijela se momčad htjela pokazati u pravom svjetlu. Dvorana je bila dobro popunjena i nadam se da će sada ispričati svojim susjedima što su vidjeli na Gripama i doći na sljedeće utakmice. Imao sam snage za 15 minuta a ostalo vrijeme sam preživljavao.“ Porazom u Šibeniku od Jolly JBS-a Zadrani su prekinuli seriju od 8 uzastopnih pobjeda. Nisu Zadrani bili bez prilika u toj utakmici, Šang je u dva navrata u samoj završnici šutirao trice za pobjedu, no nije pogodio i domaćin je slavio 75:73. Tako su sad Šibenčani i Zadrani izjednačeni na 1. mjestu sa po 28 bodova, jedan bod ispred Splita. Prije velike serije pobjeda, Zadrani su posljednji poraz doživjeli baš od današnjih gostiju, tada ih je porazio Split na Gripama rezultatom 86:74.