Kritičari su odabrali: Orange Is The New Black i Fargo televizijske su serije s najviše nagrada, a FX mreža s najviše dobitnika!
Na četvrtoj dodjeli nagrada Critics' Choice trijumfirala je Netflixova serija Orange Is The New Black koja je proglašena najboljom humorističnom serijom, Kate Mulgrew (najpoznatija kao kapetanica Janeway iz Zvjezdane staze: Voyager) podijelila je nagradu za najbolju sporednu glumicu s Allison Janney (Mom), a Uzo Aduba dobila je nagradu za najbolju gostujuću ulogu u humorističnoj seriji.
AMC-jeva drama Breaking Bad proglašena je najboljom dramskom serijom drugu godinu zaredom čime je pobijedila favorita, HBO-evog Pravog detektiva. No, za tu seriju pobjedu je odnio Matthew McConaughey kao najbolji glumac u dramskoj seriji za svoju ulogu Rusta Cohlea.
Tatiana Maslany (Orphan Black) najbolja je glumica u dramskoj seriji drugu godinu zaredom, Jim Parsons najbolji glumac u humorističnoj seriji (Teorija velikog praska), a Julia Louis-Dreyfus najbolja glumica (Veep).
Pogledajte punu listu dobitnika (i nominiranih):
NAJBOLJA HUMORISTIČNA SERIJA
-
-
Broad City (Comedy Central)
-
-
-
-
NAJBOLJI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI
-
-
Chris Messina, The Mindy Project (FOX)
-
-
-
-
NAJBOLJA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
-
Ilana Glazer, Broad City (Comedy Central)
-
Julia Louis-Dreyfus, Veep (HBO)
-
Wendi McLendon-Covey, The Goldbergs (ABC)
-
Amy Schumer, Inside Amy Schumer (Comedy Central)
-
-
NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI
-
Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine (FOX)
-
Keith David, Enlisted (FOX)
-
-
-
-
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
-
-
-
-
Allison Janney, Mom (CBS)
-
-
NAJBOLJA GOSTUJUĆA ULOGA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
-
-
-
-
Mimi Kennedy, Mom (CBS)
-
-
NAJBOLJA DRAMSKA SERIJA
-
-
-
-
-
-
NAJBOLJI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
-
-
-
-
-
-
NAJBOLJA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
-
-
-
-
Tatiana Maslany, Orphan Black (BBC America)
-
-
NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
-
-
-
-
-
Jon Voight, Ray Donovan (Showtime)
-
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
-
-
-
-
-
-
NAJBOLJA GOSTUJUĆA ULOGA U DRAMSKOJ SERIJI
-
-
-
-
-
-
NAJBOLJI FILM
-
An Adventure in Space and Time (BBC America)
-
Burton and Taylor (BBC America)
-
-
The Normal Heart (HBO)
-
-
The Trip to Bountiful (Lifetime)
NAJBOLJA MINI SERIJA
-
-
Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
-
Dancing on the Edge (Starz)
-
-
The Hollow Crown (PBS)
-
NAJBOLJI GLUMAC U FILMU ILI MINI SERIJI
-
David Bradley, An Adventure in Space and Time (BBC America)
-
-
Chiwetel Ejiofor, Dancing on the Edge (Starz)
-
Martin Freeman,
Fargo (FX)
-
Mark Ruffalo, The Normal Heart (HBO)
-
Billy Bob Thornton, Fargo (FX)
NAJBOLJA GLUMICA U FILMU ILI MINI SERIJI
-
Helena Bonham Carter, Burton and Taylor (BBC America)
-
Minnie Driver, Return to Zero (Lifetime)
-
Whoopi Goldberg, A Day Late and a Dollar Short (Lifetime)
-
Holliday Grainger, Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
-
-
Cicely Tyson, The Trip to Bountiful (Lifetime)
NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U FILMU ILI MINI SERIJI
-
Matt Bomer, The Normal Heart (HBO)
-
Warren Brown,
Luther (BBC America)
-
-
-
Joe Mantello, The Normal Heart (HBO)
-
Blair Underwood, The Trip to Bountiful (Lifetime)
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U FILMU ILI MINI SERIJI
-
-
-
Ellen Burstyn, Flowers in the Attic (Lifetime)
-
Jessica Raine, An Adventure in Space and Time (BBC America)
-
Julia Roberts, The Normal Heart (HBO)
-
Allison Tolman, Fargo (FX)
NAJBOLJA REALITY SERIJA
-
Kozmos (FOX/National Geographic Channel)
-
-
-
-
Top Gear (BBC America)
-
Undercover Boss (CBS)
NAJBOLJA REALITY SERIJA NATJECATELJSKOG TIPA
-
The Amazing Race (CBS)
-
-
Shark Tank (ABC)
-
-
-
The Voice (NBC)
NAJBOLJI VODITELJ REALITY SHOW-a
-
Tom Bergeron, Dancing With the Stars (ABC)
-
Carson Daly, The Voice (NBC)
-
-
-
RuPaul, RuPaul’s Drag Race (Logo)
-
Neil deGrasse Tyson, Kozmos (FOX/National Geographic Channel)
NAJBOLJI TALK SHOW
-
Jimmy Kimmel Live! (ABC)
-
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
-
The Ellen DeGeneres Show (Time Telepictures)
-
-
-
Conan (TBS)
NAJBOLJA ANIMIRANA SERIJA
-
-
Bob’s Burgers (FOX)
-
-
-
-
D.L.