Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Jezik za svakoga

1
  • #1
    0 0

    postova:1
    janko milić @ 7.2.2014. 20:40

    trebamo liupotrebljavati toliko tuđica ( englenizama)?

    Ponukao ne novi naziv za mali nogomet; futsal, pa performans, edukacija šou, šoping, bek steiđ ( pišem fonetski jer ne znam izvorno), pa delicije i mnoge druge riječi, lako zamjenjive hrvatskim?

    U našem jeziku ( ja prinjećujem ) ima i dosta nelogičnosti. Na prim. zrakoplov. Preveden iz srpskog; vazduhoplov, Ne odgovara ni duhu hrvatskog jezija, jer ne plovi, nego leti zrakom. 

    Volio bih vaš stručan osvrt, a još više, da pokušate urednicina Tv, radija i tiskovina, ukazati na tu poplavu tuđica. 

  • #2
    0 1

    postova:260
    franz88 @ 7.2.2014. 21:04

    alo, ma mi smo sad EU, a tu ima 20 i nes jezika sluzbenih, mozemo pricati kako hocemo!

  • #3
    1 1

    postova:2916
    gorlock @ 7.2.2014. 22:10

    Yes, @franz, we are in EU, but please speak or write in language that the whole world can understen you.

    Or: Jes @franz, vi a' in EU, bat spik or vrajt in lengviđ det d hol world kan andersten you.

    Vić lengviđ iz it?

  • #4
    1 1

    postova:260
    franz88 @ 7.2.2014. 23:01

    ... ma taj problemcic s jezicima sam konacno rijesio!

    naime, koristim se najmodernijom i najsofisticiranijom tehnologijom koju je svijet ikad vidio

    ..evo slicka:

    dakle rijec je o TO ŠIBA, i  fakat siba sve jezike s planeta Zemlje! cak i one za koje nitko nije ni cuo, do duse samo najupuceniji...

    evo ako otvorim menu, tu se nalaze razni kao npr.. Svicarski, Austrijski, Bosanski, Australski, Peščenica, itd.. dakle od u tome je trik...

    e sad ovo sve kaj Ja tipkam u stvari je prijevod TO ŠIBE tak da ako ima neka greska ili grijeska to nema veze s stvarnim osobama ili događajima, to je sve potpuno slucajno i da niti jenda zivotinja nije ozljeđena!

  • #5
    0 0

    postova:1
    antesesar @ 24.3.2014. 14:49

    Vrlo zanimljivo mi je bilo ovo što ste iznijeli u svezi s podrijetlom riječi "psovka", oslanjajući se pritom na njemački glagol "verhunzen, odnosno, hunzen". Mislim da od tog glagola potječe i riječ "(h)uncut", koja u Hercegovini označava nekoga vrlo dovitljivog mangupa.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala