Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Legenda o Hispaniji

1
  • #1
    0 0

    postova:2
    baton @ 22.1.2013. 10:28

    Legenda o Hispaniji je pogrešno ime za ovu odličnu seriju, i pogrešno što glumci se pokazuju i sami zovu hispancima, pošto je to rimski naziv teritorija i ti ljudi sebe nisu tako nazivali.  Zvali su se Iberi, Lusitanci... i nisu bili romani(današnji španjolci) što je povijesno utemeljeno, nego slavenske krvi - povijesno dokazano, ali nije utemeljeno jer to nekima smeta. Današnji španjolci i portugalci su Mauri i ostaci slavena koje su rimljani su romanizirali, a većinu su rastjerali i istrjebili. Dakle ova legenda je ustvari priča naše slavenske braće na iberskom poluotoku, dok se ovdje na jadranskoj regiji isto događalo sa našim precima slavenima tj. Ilirima, kojih smo se mi odrekli zbog nametnutog, lažnog i nedokazanog mita o doseljavanju hrvata, a u biti je Ilirima nametnutno ime hrvatsko od šačice doseljenih bijelih hrvata koji su postali sluge Rima i njihovog kršćanstva i time naši vladari.

    I zato nemamo niti jednu knjigu, filmsku seriju ili film o našim ustancima protiv antičkog Rima. 

    Pola imena u ovoj seriji su slavenska, a ostala su umetnuta španjolska, da bi bili sličniji njima, jer nisu i oni to znaju, ali se diče njima, ne kao mi koji se odričemo naših pravih predaka.

  • #2
    1 0

    postova:2
    baton @ 22.1.2013. 10:29

    Sve u svemu odlična serija, i jedino nju pratim, a i ne mogu ništa drugo, pored ostalog smeća poput turskih i meksičkih sapunica, te naših sapunica na Novoj i RTL-u koje su sramota našeg glumišta.

  • #3
    0 0

    postova:1
    miroslav047 @ 27.10.2013. 11:11

    Serija odlična,ali je nisam gledao do kraja, jer je nova tv prekinula emitiranje serije.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala