Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Uredništvo

1
  • #1
    3 0

    postova:513
    bozoli @ 4.9.2012. 23:15

    Dobro vece, drustvo. Htjela bih samo usmjeriti malo paznje na ovu izvanrednu novu seriju i najvece iznenadenje ljetne televizijske sezone 2012.

    Sjecate se mozda Zapadnog krila (The West Wing), duhovite, spontane, pojednostavljene i vrlo idilicne serije o tome kakav bi jedan predsjednik drzave trebao biti? Upravo je ovo uradak producenta Aarona Sorkina, koji bih prije spomenula citateljima od Drustvene mreze, trazeci paralelu prema njegovom novom uratku.

    Sorkin je, kao i uvijek, i ovdje intelektualac, propovjednik, naivac i nepopravljivi romanticar.

    Zgrazajuci Amerikance diljem zemlje, nas glavni junak serije, novinar, u napadu bijesnog bunila, se usudi tvrditi da SAD nije najbolja zemlja na svijetu. I, gad jedan, usudi se to cak i potkrijepiti cinjenicama! Bijes koji slijedi je iznenadujuc. Napasti jedan od osnovih principa po kojima Amerikanac sebe definira i razlikuje od ostatka svijeta, je ravno profesionalnom samoubojstvu. Ali, ispricat ce se on, zar ne? Reci ce kako je to sve samo bila sala? Ili ce se pozvati na privremeno ludilo?

    Napokon, tko je on da obavijesti siru javnost o postojanju velike neistine, dogme bez pokrica, krajnje obmane i toliko utjesne mantre!

    A ipak, on je novinar, i negdje je u tijeku svoje karijere, zaboravio da je upravo njegova duznost da nepristrano, u potpunosti i izvan svakog konteksta obavijesti jednog obicnog stanovnika o dogadjajima i odlukama koji se odvijaju oko i iznad glave tog prosjecnog pucanina. Do tog nesretnog dana.

    Ova glavna misao serije nije niposto nova. Mnogo sati, dana i godina zivota je Jon Stewart, sa svojim suradnicima u The Daily Show-u, kroz njemu shodni humor pokusao ukazati javnosti na ovaj sve veci problem, ne samo u SAD-u, vec i u ostatku svijeta. Novinari/reporteri prestaju biti objektivni i postaju voditelji svojih vlastitih talk show-ova na televizijskim programima koji nose epitet informativnih, a zapravo su sredstvo propagande odredenih politickih i ekonomskih principa. Fuj!

    Zasto bi se to nas uopce ticalo? Ako se sjetimo da, prvo, jedini izvor stranih vijesti na nasoj televiziji je direktni prijevod vijesti koja se moze cuti taj dan preko CNN-a, te da, drugo, glavnina nase ekonomske politike je velikom vecinom modelirana i prati americku ekonomsku politiku i rast, to nas ostavlja u nezavidnoj poziciji.

    I za kraj, serija vrvi romanticnim trokutima, cetvrokutima, sadistima, sukobima, emocionalnoj neuravnotezenosti i inim nevjerojatnim sitnicama. Tko moze traziti bolje! Cool

  • #2
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 4.9.2012. 23:16

    Ups, pardon na duzini komentara!

  • #3
    0 0

    postova:220
    gor @ 5.9.2012. 0:11
    To je tvoj tekst? Svaka čast na trudu I članku.
  • #4
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 5.9.2012. 17:36

    Srami se Da. To se ja malo zanesem kad mi je nesto super...

  • #5
    0 0

    postova:1130
    mario @ 6.9.2012. 21:00

    Meni serija nikako nije legla, pogledao sam negdje do osme epizode i čini mi se da je svaka ep gora i gora. Previše patetike imo.

    I nikako mi se ne sviđaju ti ljubavni trokuti, u jednom trenutku likovi ruše ikone američke političke scene a u drugom se ponašaju kao osnovnoškolci... hoću-neću.. voli li me ili ne. Naježim se kad pogledam takve scene. (da ne govorim o "Bigfoot si real")

    Ajde... bar je tu Olivia Munn. Namiguje

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala