Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Jugoslavenske tajne službe

1
  • #1
    2 1

    postova:560
    crnisokol @ 17.3.2012. 10:22
    dosadni su više na HTV-u s Titom i Jugoslavijom...
  • #2
    1 3

    postova:186
    boatenga @ 17.3.2012. 14:19

    Nisu..

    Dobro je znati neke stvari..Onima koji ne izvuku pouke iz povijesti, ona se ponavlja..

    Mi, kao narod, ništa nismo naučili..

  • #3
    2 1

    postova:560
    crnisokol @ 18.3.2012. 11:04

    slažem se, ali što je previše...

    bio je onaj Vrdoljakov serijal o Titu, pa je sad (ili je nedavno završio) bio nekakvi drugi isto o Titu, sad će ove jugoslavenske tajne službe...nakon toga valjda slijedi serija o Jovanki Broz...

  • #4
    1 3

    postova:3
    ileana @ 2.4.2012. 15:39

    Nisu..

    Dobro je znati neke stvari..Onima koji ne izvuku pouke iz povijesti, ona se ponavlja..

    Mi, kao narod, ništa nismo naučili..


    boatenga

    Slažem se skoro pa u cijelosti. Najviše su naučili oni koji su osjetili zločinačke organizacije poput UDBA-e na svojoj koži. Ostali baš i nisu. No, pričekajmo da serija večeras započne, pa će se moći vidjeti u kojem smjeru to vodi.
  • #5
    1 1

    postova:64
    gajski @ 2.4.2012. 16:48

    Napokon će dva Gorana zaraditi  glumački honorar na pravi način

    Grgiću prijeti da postane  renomirani glumac domaćih sapunica.

    Navojec se "odlično snašao" u zadnje vrijeme u bosanskoj humorističnoj seriji "lud zbunjen normalan" koja se iz nekoć sjajne serije pretvorila u dosadnu i ne duhovitu seriju, a  Navojec je u seriji prilično blijedunjavo zamijenio bosanskog komičara Milana Pavlovića, koji je iz obijesti scenariste izbačen iz ekipe u novim serijalima. 

  • #6
    1 6

    postova:405
    karakteran @ 3.4.2012. 9:49
    ako se po jutru dan poznaje ovo će biti najbolji dokumentarni serijal domaće produkcije ikad. i skoro jedini vrijedan pažnje. broz je stvarno bio monstrum.
  • #7
    2 6

    postova:49
    argonaut @ 3.4.2012. 16:21
    ako se po jutru dan poznaje ovo će biti najbolji dokumentarni serijal domaće produkcije ikad. i skoro jedini vrijedan pažnje. broz je stvarno bio monstrum.
    karakteran

    Monstrum je doista blag izraz za zločinca, nalogodavca stotine tisuća ubojstava, cinkatora u prvom redu svojih istomišljenika (naravno, tako i onih koji to nisu bili)...
  • #8
    0 4

    postova:405
    karakteran @ 2.6.2012. 16:52

    ono što vaj članak ne donosi jer nije dovoljno profesionalan, može se pronaći na  linku hrt-a, a ovdje ga donosim u cjelosti, kako bi se bacilo svjetlo na parvu istinu zašto je nastao rat i čiji su igrači stajali iza "slobode" za porobljene narode i narodnosti bivše sfrj.

    Posljednja epizoda serijala donosi niz dosad skrivanih dosjea o likvidacijama hrvatskih emigranata, među njima i Inina direktora Stjepana Đurekovića: kako je Služba državne sigurnosti (bivša Udba) vrbovala ubojice, kako su se pripremale akcije te tko je, najvažnije, odobravao atentate! Tako u presudi Višega njemačkog suda u Münchenu, prešućivanoj u nas, doslovce stoji: 'Do Titove smrti 1980. godine on je osobno donosio potrebne odluke. Nakon toga su za naredbe likvidacija bili zaduženi nositelji političkih funkcija u okviru pojedinih izvršnih komiteta Saveza komunista'.


    Na kraju serijala otkriva se i kako su se Udba i KOS (vojna kontraobavještajna služba) planski uključile u proces raspada Jugoslavije i stvaranja nacionalnih država! Prvi cilj: biti amnestiran za sve dotadašnje zločine. Drugi cilj: zauzeti pozicije u novom sistemu, zadržati povlastice te utjecaj na političko-gospodarske tokove. U tom kontekstu analitičari tumače i činjenicu da je dr. Franji Tuđmanu hrvatska (republička) Služba državne sigurnosti još 1987. - daleko prije nego ostalim političkim zatvorenicima - izdala putne isprave!

  • #9
    1 4

    postova:2
    alexandar kadic @ 4.6.2012. 21:44

    Fenomenalno. Pozdrav.

  • #10
    0 4

    postova:2
    alexandar kadic @ 4.6.2012. 21:45

    Fenomenalno. Pozdrav.

  • #11
    1 1

    postova:93
    malo @ 26.6.2019. 20:31

    Čekam neku novu seriju, ali objektivnijih autora.

  • #12
    2 3

    postova:2
    shakin @ 10.7.2019. 15:24

    Slažem se da serija možda ima neku dozu objektivnosti, ali mene više zanima kad će HRT prikazati neki serijal o privatizacijskim pljačkama u izvedbi velikih rvatina i takozvanih domoljuba.

  • #13
    2 2

    postova:27
    jurica93 @ 10.7.2019. 18:35

    Ima neku dozu objektivnosti ali ocjena jedan? Zanimljivo. Inače shakin ti što su radili privatizacijsku pljačku su bili upravo ovi isti što su ubijali i naređivali ubojstva za vrijeme juge. I ta klišejizirana ofucana fraza "velike rvatine i takozvani domoljubi" je užasno glupa, jer za iste se može reći ""veliki socijalisti, veliki Jugoslaveni, veliki prijatelji proleterijata i kolektivnog vlasništva" naravno prije 90 - ih.

  • #14
    1 1

    postova:517
    svrljozvrljo @ 23.10.2022. 23:09

    Neki bi uspoređivali današnju Hrvatsku i SFRJ-FNRJ, nemreš sinko, druga vremena, zube bi progutao ako si na krivoj strani, pogotovo u "kriznim" vremenima, a bilo ih je ...

    Mi (Hrvati) smo jednostavno "okupirani" od strane komunista, (ne partizana, to su dva pojma), i ta okupacija imala je najgoru i neke bolje faze, ali sve u svemu anti-hrvatski u srži, u nadi stvaranja uber-nacije tj.,jugoslavenske nacije, i.....ćorak.

    Sad se lijepo sami gradimo i krademo, molimo i lažemo, al Smo svoji, pa kako na bude, bude, Amen.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala