Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Živi mrtvaci

1 2 ... 6 7 8 9 10
  • #106
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 13.10.2014. 19:32

    Hvala @senilac na podsjetniku.

    Potpuno sam zaboravio. Večeras je za nas ostatak svijeta premijera na FOX-u u 22.00. sata.

    Inače jel znaš kad kreće kod nas ona American horor Story ?

  • #107
    4 0

    postova:416
    taurus @ 13.10.2014. 23:51

    Nakon odgledane 3 sezone evo i mojih generalnih zapažanja o seriji.

    Prije svega ću pohvaliti ono očigledno a to su naravno šminka i kostimografija.Zombiji izgledaju "odlično",nisu generični kakvi bi bili da su rađeni sa CGI tehnologijom već su individualizirani na osnovu onoga šta su i ko su bili prije smrti te kao takvi,sa različitom odjećom ili uniformama iz "prošlih" života, izgledaju još jezivije i smrtonosnije a istovremeno djeluju i kao sablasni podsjetnik na ljudsku egzistenciju prije zaraze.Njhovo karakteristično kretanje kao i neugodni zvukovi koje proizvode,također,su prikazani besprijekorno te u pojednim momentima,kao gledatelji,imamo prisutan osjećaj jeze i nelagode kada gledamo "krdo" u svom besciljnom tumaranju ili pak pojedinačne nakaze dok lutaju u potrazi za "svježim"plijenom.

    Što se tiče glavnih junaka scenaristi su kreirali zanimljivu i šaroliku grupu koja svakom epizodom sve više biva "povezana" sa publikom te prateći njihove nedaće,moralne dileme ali i sukobe stičemo dojam da su u pitanju "pravi" ljudi koji se u tom nenormalnom okruženju pokušavaju izboriti za golo preživljavanje.Praktično možemo reći da su zombiju tu "sporedna" stvar,odnosno,da su oni konstantna i nemilosrdna "pozadina" a u prvom planu serije tj. priče su ljudi i njihovi međusobni odnosi u jednom takvom "poremećenom" svijetu.Kada malo bolje razmislimo i pokušamo se,donekle,smjestiti u taj,mračni,svijet "živih" mrtvaca,teško je reći da i mi ne bismo radili neke moralno upitne stvari zarad još jednog dana života nas ili naše porodice i prijatelja.Ono na što serija jasno aludira jeste da danas živimo u izrazito krhkom i na razne nepogode vrlo osjetljivom društvu,ovisnom o tehnologiji,gdje nas praktično jedna Sunčeva baklja može vratiti nazad u kameno doba a pandemija tipa ove fiktivne pretvoriti od "normalnih" ljudi,susjeda,prijatelja u "kreature" koje gotovo preko noći odbacuju većinu moralnih kompasa modernog društva i imaju za cilj gotovo isključivo ličnu korist te su,kao takve,čak opasnije i od samih zombija u ovome slučaju.

    Serija,naravno,posjeduje i neke,za ovaj format neizbježne,karakteristike koje nekada pomalo kvare cjelokupan utisak,tipa raznih nelogičnosti koje u nekim situacijama rade likovi (tumaranje šumom noću i sl) a na osnovu svega viđenog ne bi ih trebali činiti ili pak forsiranje nekih podzapleta ili likova koji niti su intrigantni niti svrsishodni ali sve u svemu,to su očekivane stvari sa kojima se moramo pomiriti kada se radi o serijskom programu.Još moram spomenuti i akcione prizore koji su,iznenađujuće,česti i vrlo dobro urađeni a naročita pohvala ide za iznova "maštovite" načine putem kojih protagonisti eliminiraju zombije jer klasični metak u čelo postane dosadan nakon nekog vremena.

    Strip nisam čitao tako da ne mogu govoriti da li je serija na pravi način dočarala atmosferu ili karaktere likova ali bez obzira na to,ljubitelji drame,komplikovanih međuljudskih odnosa kao i turobnog okruženja post apokaliptičnog svijeta neće biti razočarani ako "The Walking Dead" seriji pruže šansu.

  • #108
    1 1

    postova:26
    zdravkodren jojboli @ 18.10.2014. 10:29

    Odlična produkcija , likovi debili.  Tata pandur i sin ubojica mrtvaca, po radnji najbliže našim sapunicama, osim kaj ima zombija. Po ocijenama se vidi koliko su kriteriji pali. Dobar nadomjestak za "Pun mjesec" il kak se već zove onih 8 nastavaka o vampirima šminkerima.

  • #109
    1 0

    postova:35
    agram87 @ 20.10.2014. 0:36
    Ovo gledam jedino kad zavrsi sezona pa na torrent po komplet..i onda u 2dana rijesim sezonu..zanimljivo ali prezamorno nekad ako gledate epizodu po epizodu svaki tjedan..inace ova igrica sto je netko spomenuo je vrh..vrlo zanimljiva i igriva..malo zajeb sta se epizode placaju ali se i to preko torrenta da zajebat sa mod apk...uglavnom prolazna serija koju se isplati pogledat ako imate vremena...
  • #110
    0 0

    postova:17
    asimo @ 20.10.2014. 20:21

    Dosta oscilira u kvaliteti. Epizode u kojima ima dosta akcije su obično solidne, ali kad počne psihologiziranje... avaj. Od drame začas ispadne komedija. Nadam se da će se zombiji uskoro dočepati Carla. Ili barem njegova šešira.

  • #111
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 21.10.2014. 18:57

    hvala @senilno_magare, nadam se da si dosada ozdravio.

    Što se pak tiče druge epizode, meni je bila dobra, dinamična i nadam se da će nastaviti u istom ritmu.

  • #112
    0 1

    postova:17
    asimo @ 21.10.2014. 20:12

    Dobar roštilj na kraju. Ako je za vjerovati ovima što su ga probali.

  • #113
    5 0

    postova:197
    silkycoco @ 24.11.2014. 11:48

    Počela sam i ja (konačno) gledati ovu seriju. Trenutno sam na drugoj sezoni. Prva mi se jako svidjela, oduševljena sam šminkom i walkerima općenito. Jako su ih dobro napravili. Ono što mi je stvarno smiješno jest koliko su likovi bedasti, gledaš seriju i najbanalnije stvari i rješenja ti padaju na pamet (uzimam u obzir i da je u takvoj stresnoj situaciji teško razmišljati hladnom glavom, ali c'mon, ako naiđeš na hrpu ostavljenih automobila kaj nećeš odmah pomislit na uzimanje benzina i potencijalnog novog vozila?), Lori da ne spominjem.

    Ocjenu ću dati kada pogledam preostale sezone jer mi se ne zaključuje prerano.

    U svakom slučaju zanimljiva serija, ali moram se složiti s ovim (ako već nije bilo):

  • #114
    0 0

    postova:1
    iva skorpija @ 16.1.2015. 13:35

    Ja sam vec do 5 sezone i odgledala sam sve epizode sad cekam drugi dio da pocne.Zadovoljna sam sa serijom cak i prezadovoljna jel nije ko ostale serije standard.Dopada mi se to sto svi umiru cak i glavni likovi.Esad 5 sezona mi nije bas nesto razocarala sam se nekako je sva svedena na vracanje iz proslosti glupe predvidljive radnje neznam zasto su to uradili tako ali sam se raocarala.Ovo je bas bila dobra serija do sada,jedino ako nebi poboljsali ovaj drugi dio pa da se izvuku za ovaj bezvezni dio.Inace je serija za 10. A ko voli ovako neobicne serije preporucujem da odgleda fantaziju LOST GRLS serija me odusevila zato sto je neobicna i zato sto je prejako uradjena,svodi se na vile sto je novina inace su sve serije sa vampirima,vesterkama i nekim magijama,ovo je stvarno dobra novina odgledala sam sve 4 sezone za 3 dana i sad je pocela 5 sazeno PREPORUCUJEMNamiguje

  • #115
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 6.4.2015. 21:15

    Jel to sad opet završila sezona, neugodno se iznenadih večeras.

    Taman kad se počelo nešto zanimljivo događati, nema više?

    Nije valjda da sada opet treba čekati do jeseni ?

    Sad vidim da je to bila posljednja epizoda pete sezone.

    Ukratko ova peta sezona je pomalo razočaravajuća, pretvorila se u sapunicu, samo čekam kad će izglasati zakon o suživotu sa zombijima i kad će početi kažnjavati ljude koji ih ubijaju, a nagrađivati ljude koji ubijaju druge ljude.

  • #116
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 6.4.2015. 23:25

    Da i mene zanima kraj, ali bojim se da ga još dugoooo vidjeti nećemo.

  • #117
    0 1

    postova:271
    sebulba @ 9.3.2016. 0:08

    odlična sezona do sada. iz sezone u sezonu i iz epizode u epizodu sve bolja serija. kada se samo sjetim one sezone kada su bili na onoj farme i u kakvu se sapunicu tada pretvorila da sam je skoro prestao pratiti. sada samo koljačina i nitko od likova nije siguran da će dočekati jutro.

  • #118
    0 0

    postova:5
    filipm @ 27.8.2016. 13:29

    Najbolja serija ikad. Svi koji vole zombije ovo je za njih fantasticno.

  • #119
    0 3

    postova:517
    svrljozvrljo @ 27.8.2016. 17:35

    smrt glena mi je bila baš kolosalna. kad ono živ, ma pi*darija. koga je sad ubio onaj zemljak,lažni bardem. sigurno nekog iz b postave. više ne rikavaju ovi iz a ekipe i to čini seriju mlakom. al opet, gleda'ču novu sezonu.

  • #120
    3 2

    postova:517
    svrljozvrljo @ 25.10.2016. 20:51

    AUUUU!!!! Povlačim riječ.

1 2 ... 6 7 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala