Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Duga mračna noć

1 2
  • #16
    5 5

    postova:519
    buzdovan @ 10.10.2010. 21:59
    Zanimljivi su likovi poput @Aurana i njemu sličnih! Ponekad mi se čini da takvi pametnjakovići nisu ni odgledali film o kojem seruckaju po forumima. U biti, siguran sam u to! Duga mračna noć nije spektakl, ali nije ni loš film. Glumačka ekipa je i više nego solidna. Osobno ne cijenim Gorana Višnjića, ali ovaj film definitivno nije loše odradio. A što se tiče povijesti upravo je ona prikazana poprilično istinito i bez uljepšavanja. Nije mi jasno što je to Vrdoljak "iskrivio" ili "prilagodio". Pa, upravo je partizane prikazao kao priglupe i neškolovane ubojice koji su u partizanima završili jer jednostavno nisu imali drugog izbora. Barem većina njih. Prikazao je i sav besmisao totalitarnih režima i to na vrlo potresan i slikovit način! Uostalom, ulaziti u raspravu o povijesti i povijesnim činjenicama s nekim tko jedino koristi argumente ad hominem je iscrpljujuće i nepotrebno... Neloš film s vrlo jasnom porukom i poprilično realnim prikazom tog vremena.
  • #17
    2 4

    postova:2916
    gorlock @ 10.10.2010. 22:04
    Zanimljivi su likovi poput @Aurana i njemu sličnih! Ponekad mi se čini da takvi pametnjakovići nisu ni odgledali film o kojem seruckaju po forumima. U biti, siguran sam u to! Duga mračna noć nije spektakl, ali nije ni loš film. Glumačka ekipa je i više nego solidna. Osobno ne cijenim Gorana Višnjića, ali ovaj film definitivno nije loše odradio. A što se tiče povijesti upravo je ona prikazana poprilično istinito i bez uljepšavanja. Nije mi jasno što je to Vrdoljak "iskrivio" ili "prilagodio". Pa, upravo je partizane prikazao kao priglupe i neškolovane ubojice koji su u partizanima završili jer jednostavno nisu imali drugog izbora. Barem većina njih. Prikazao je i sav besmisao totalitarnih režima i to na vrlo potresan i slikovit način! Uostalom, ulaziti u raspravu o povijesti i povijesnim činjenicama s nekim tko jedino koristi argumente ad hominem je iscrpljujuće i nepotrebno... Neloš film s vrlo jasnom porukom i poprilično realnim prikazom tog vremena.
    buzdovan


    Buz... pa gdje si dosada nedostajao si mi !

    Evo ja se potrudio dati realnu sliku tj. opis filma pa me opet napadaju, pa sve ne znam ako raspalim bit će opet cenzura!

    Inače slažem se s tobom u potpunosti po ovom pitanju. 

    p.s. ajde dođi malo u chat ! 

  • #18
    4 2

    postova:130
    krushka @ 26.1.2013. 17:02

    Nema mi lješeg, nego kad žena ženu naziva radodajkom. Svaka čast.

  • #19
    2 2

    postova:1
    shaitan @ 20.12.2017. 9:45

    Meni je film odličan.

    Iskreno nisam se niti iznenadio da je toliko Hrvata popljuvalo film.

    Iskrivljivanje povijesti, trovanje mržnjom, bla bla bla...........svaki put se bilo kakav ratni film s ovih prostora svodi na to ako je iz Hr. Čim je jugoslavenski, diže se u nebesa.

    Ako smeće poput lepa sela lepo gore može biti ''vrhunski film sa superbnom glumačkom ekipom i povijesnim činjenicama'' onda može i ovaj. čini mi se da se stanje kod nas ama baš nikada neće popraviti. Jedino za koga znam da voli iskrivljivat povijest su naši dragi ''susjedi''.

     
  • #20
    1 3

    postova:126
    fdrdf9 @ 21.12.2017. 10:14

    Dobar film, Četverored je još bolji.

  • #21
    1 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 22.11.2021. 22:10

    ...sve u svemu, nakon 16 god., serija je dobila na vrijednosti. I to prvenstveno zbog odličnih "sporednih" glumaca, od kojih je pola već pokojno. 

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala