Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

General

1
  • #1
    1 0

    postova:392
    samuraj @ 29.1.2020. 22:38

    Dali je itko ovdje od aktivnih forumaša gledao ovo čudo od serije? Ja sam počeo, s malim zakašnjenjem, iz čiste znatiželje da vidim dali su te negativne kritike utemeljene. Imao sam predosjećaj da se pretjeruje, no boga mi imali su pravo. Znači serija je izazvala u meni do sada neiskušani dojam - toliko loše da me fasciniralo i da mi zapravo uopće nije žao vremena koje sam utrošio gledajući je.

    Od već u javnosti spominjanih tehničkih i povijesnih gafova koji su od svega i najmanje bitni, iako je doista nevjerojatno da je do pojedinih došlo. Hiperpatetika i očajna gluma, blesavi dijalozi. No ono najgore totalno konfuzan scenarij koji je prepun rupa i nelogičnosti. Gomila bezpotrebnih scena, bezpotrebnih likova, bezpotrebnog laprdanja, jeftinih političkih poruka, banalnih scena, nerealnih likova a premalo... premalo svega dobrog. Ma neće nitko razumjeti iz bilo kojeg osvrta koliko je ovo loše dok to ne pogleda. Ova je serija naprosto pojam lošeg digla na jednu potpuno novu dimenziju. Što je najzanimljivije ovo bi da je radio netko drugi zapravo moglo proći kao neka vrsta parodije na domoljublje, heroje, rat, itd. i to vrlo suptilne i nenametljive parodije. Ali, svi znamo da to naravno nije trebala biti.

  • #2
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 29.1.2020. 23:00

    Ne, ali vjerovat ću ti na riječ. Kada se jedna naša domaća serija toliko malo reklamira (osim gafova) u našim medijima i ne veliča u patriotskom duhu, to je jak znak da nije dobra. Vjerojatno neću ni gledati, ne interesira me too much, ali drago mi je da ako je loša, barem je toliko da je zabavno za gledati Smije se

  • #3
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 29.1.2020. 23:07

    Vjeruj mi ne znaš što propustaš. A mediji ko mediji u Hrvatskoj uvijek promaše suštinu, jer svi ti gafovi koji su se spominjali s bočicom Jane i reklamom za Kaufland su sekundarni problem ove serije.

  • #4
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 29.1.2020. 23:22

    Da, to mi je bilo neobično što ističu toliko te devaste konje i bočice i natpise, ok, je znak loše produkcije, ali nije to ono što čini film/seriju instant lošim. Ali gledam na to ovako, kada film ili serija imaju druge elemente koji su dobri, ljudi se ne uhvate toliko na takve sitnice...a ovdje izgleda nedostaje nešto dobro za što se može publika uhvatiti i da smanji značaj tih mušica. Ne znam, spekuliram, nisam gledao seriju pa ne mogu previše konstruktivnog dodati Neodlučan

  • #5
    0 2

    postova:392
    samuraj @ 29.1.2020. 23:57
    Gle, problem je što se u Hrvatskoj od svega radi ideološki sukob. Ljevičarski mediji su uzeli te gafove da bi sprdali seriju, a preko nje i desničare što jednostavno nema veze jedno s drugim, jer ako je nešto loše je loše bez obzira na ideologiju. A onda su nekonstruktivnim kritikama potaknuli da ona skupina ljudi koji su odlučili da će im film/serija biti dobra i prije nego što je pogledaju, dali povoda da te kritike odbace kao nebitno cijepidlačenje.
  • #6
    0 1

    postova:3
    toni matošin @ 1.2.2020. 11:51

    Laprdanja od strane onih koji nisu ili su jedva pogledali film ili seriju, a koji su to činili iz čisto ideoloških ili prizemno intelektualnih pobuda, natjerala su me ne samo da pažljivo odgledam seriju nego i da uistinu potražim ono najbolje u Vrdoljakovom zadnjem radu. Na žalost, serija je uistinu loša, toliko opterećena katastrofalnim scenarijem da ne funkcionira ni strukturalno ni u segmentima. Gluma prati takav scenarij, a radnja postaje niz (loših) elaborata o domovini, časti, slobodi itd. Serija izgleda i jeftino za budžet koji se spominje i pozitivno je jedino to što su nam filmovi ove tematike potrebni, pa i filmovi ove poruke (koliko god ona ovdje bila upropaštena lakrdijaškim pristupom). Vrdoljak, koji je snimio neke uistinu velike, sjajne filmove (prije svega "Kad čuješ zvona") i serije, nije mogao na gori način završiti (ako uistinu ovim završava) svoj filmski put.

  • #7
    3 0

    postova:3
    huana @ 1.2.2020. 14:26
    Tuga i jad dragi moji. Kad pomislim kako se taj silni novac mogao puno bolje iskoristiti.. Zao mi je i generala A.G. Sigurna sam da nije želio nešto takvo. Ma, sumnjam da je želio išta, a dobio je (zajedno s nama) doslovno NIŠTA,a novac je bačen u vjetar.. Grad Zg je svojim građanima uskratio 1.800.000,00 kn.da bi mogao dati Vrdoljaku vrtirepki. Bitno da je ruka na srcu..a lova u džepu. I da zatvorim krug. Tuga i jad dragi moji!
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala