Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Generacija X

1 2
  • #1
    1 0

    postova:2
    thecolossus @ 17.1.2009. 1:13
    Ovaj film je odličan. Ali gdje je to izašlo na dvd-u i kada? Nisam nigdje vidio ni čuo ništa o tome
  • #2
    1 0

    postova:711
    gordan @ 17.1.2009. 12:27
    Blitz je ovo trebao objaviti 8.1.2009., no možda su u međuvremenu promijenili datum...
  • #3
    1 0

    postova:494
    beno @ 23.4.2010. 23:41

    NA kioscima je trenutno za ni 30 kn. Nema dodatke ali je slika dobra. Ajmo svi - trk, sta se ceka?!?

  • #4
    0 0

    postova:540
    zubak @ 24.4.2010. 15:09

    Ej, jesi raskinuo zaruke sa lopovima iz HRT-a ?

  • #5
    0 0

    postova:256
    seljankica @ 24.4.2010. 20:23
    film je odlican...morati cu ga nabaviti za moju malu kucnu videotekicu....magare sretno s raskidom,a tu rakiju sacuvaj za proslavu raskida iako mislim da ce nam biti malo pa cu i ja doniti koju bocu Cool
  • #6
    1 0

    postova:377
    gestapo @ 17.6.2011. 18:16

    Eto nakon par godina opet sam pogledao "Generacija X",vec sam zaboravio koji jak utisak je imao taj film na mene,ne sta se tice rasizma nego same price u prici!

    Nazalost ovaj film pokazuje ono sto se dogada svugdje u svijetu a ne samo u Americi,film jasno prikazuje i docarava koliko su ljudi povodljivi,idealiziraju neku osobu sto najvise ovaj film izmedu ostaloga i  prikazuje!

    Ovaj film ko ga bude gledal nebi se smio bazirati na samu vajnsku ljusku filma ,znaci tu su skinsi i crnci i eto mrznje,ne, treba ga gledati iz sasvim drugoga pogleda,bar ja osobno tak mislim!

    Edward Norton kao i u svakom svojem filmu tako i u ovom briljira,bio je i nominiran za nagradu Oscar za tu ulogu!

    Moja ocijena je cista desetka i ovaj film po meni nezasluzuje manju ocijenu!!10/10 https://i40.photobucket.com/albums/e219/SurpassA/americanhistoryx.jpg

  • #7
    3 0

    postova:2527
    bearfoot @ 18.6.2011. 19:21

    da,da, treba gledati iz drugog kuta...lako je guziti druge sve dok tebe ne naguze, onda počinješ gledati iz drugog kuta...

    film je stvarno prva liga, Norton je zaslužio Oskara, od silnih nominacija raznih filmskih  i ostalih udruga, dobio je samo neke dvije "lijeve"...šteta...

  • #8
    2 0

    postova:560
    crnisokol @ 26.1.2012. 17:49

    nakon odgledanog filma pitam se zašto nisam prije gledao ovo remekdjelo filmske industrije...scenarij odličan, sama priča se može analizirati iz više kutova gledišta...režija dinamična, odlično mi je što su prošlost prikazali u crno-bijeloj tehnici...svi su odlumili odlično, ali Norton je briljantan u glavnoj ulozi i fakat ne znam zašto nije dobio oscara...

  • #9
    0 0

    postova:14
    carlito15 @ 11.2.2013. 23:25

    vrh

  • #10
    0 0

    postova:193
    played @ 15.4.2013. 14:47

    beton

  • #11
    1 0

    postova:10
    anchy84zd @ 1.5.2013. 22:17

    Najbolji Nortonov film, sjajna gluma i priča. Jedan od boljih filmova koje sam gledala!

  • #12
    1 0

    postova:50
    antia @ 23.6.2014. 17:31

    Odlican film koji je moram priznat na meni ostavio velik dojam,u par navrata toliko mi je se srce uzdrmalo da ni sam sebi nisam mogao vjerovati primjerice kada su se u crno bijeloj tehnici vracali u proslost pa onaj rucak na kojem Norton totalno popizdi,meni je uz odlicnog Nortona,Furlong izvanredan u ovom filmu!!!

    Moja ocjena 9.80

  • #13
    4 0

    postova:4
    vega90 @ 28.2.2015. 9:23

    American History X je jedan od onih filmova koji ostavlja tako snažan dojam da nakon njega morate sjesti i razmisliti o onome što ste upravo vidjeli.Bar je u mojem slučaju bilo tako.Puno toga mi se sviđa kod ovog filma:radnja, način na koji je ispričana priča, te naravno glumci.Prije svih Edward Norton.Ovaj film je glavni razlog zbog kojeg je Norton jedan od mojih omiljenih glumaca.Fantastično je odglumio ulogu brutalnog neonaciste i općenito mi je ovo jedna od najboljih glumačkih izvedbi koju sam vidio.Za pohvaliti je naravno i Edward Furlong koji je pokazao veliki potencijal, ali je nakon ovog filma nažalost nestao.Film sadrži nekoliko šokantnih scena, ali najpoznatija je svakako ona sa ivičnjakom.Da spomenem i da je ta scena imala lošu posljedicu jer se u njemačkoj dogodio slučaj gdje je nekoliko pijanih maloumnika kopiralo tu scenu i tako ubilo 16-ogodišnjeg mladića.Sve u svemu brutalna drama koju vrijedi pogledati i film koji spada među najbolje koje sam pogledao.

  • #14
    2 0

    postova:228
    joker12 @ 16.2.2016. 18:27

    Fenomenalan film. Kao štoo je rekao @vega90 film nakon kojeg morate razmisliti o onom što ste vidjeli. Jako dobar film ne samo o neonacizmu nego i o rasizmu uopće. Fenomenalan Edward Norton kojji je te godine nezašluženo izvisio kod Oscara.

    8.8/10

  • #15
    0 1

    postova:67
    o_za_odmazdu @ 25.8.2017. 16:22

    Odlican film . Edward Norton fenomenalan . Definitvno u top 5 najbolje filmove ikada napravljene . 

    10/10 

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala